Turysci.pl
wizz air

fot. Pixabay/ RainerPrang

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wizz Air realizować będzie politykę maksymalizacji popytu. Oznacza to wykazanie się bardzo dużą elastycznością, z czym wiąże się konieczność otwierania i zamykania już istniejących baz operacyjnych z dnia na dzień.

Prezes Wizz Air jest zdania w najbliższym czasie przewoźnik będzie wykonywał więcej lotów niż w 2019. Wiąże się to jednak z bardzo dużymi zmianami w siatce przewoźnika, które mogą zachodzić z dnia na dzień.

Wizz Air zmienia strategię

József Váradi jeszcze tydzień temu nie wykazywał zbytniego optymizmu podczas omawiania wyników finansowych linii.

Tym razem jednak stwierdził, że dostrzega mniejsze restrykcje w Europie, dzięki czemu w ciągu jednego lub dwóch miesięcy Wizz Air będzie latał więcej niż latem 2019 roku.

Prezes Wizz Air zadeklarował również wdrożenie znacznie większej niż do tej pory elastyczności, jeśli chodzi o kształtowanie swojej siatki połączeń.

plaża

Tajemnicza substancja na plaży w USA. Sprawę badają służby

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazał Váradi, przewoźnik będzie błyskawicznie, nawet z dnia na dzień otwierał lub zamykał bazy operacyjne i przenosił swoje załogi z kraju do kraju.

Váradi przekazał również, priorytetem firmy była rentowność. Decyzje o przenoszeniu samolotów w miejsca, które dają większą szansę rozwoju już wcześniej zachodziły w bardzo krótkim czasie i podobnie ma być teraz.

Szef Wizz Air nie wskazał wprost, dokąd mógłby przenieść samoloty, jednak uznał, że raczej nie będzie miał z tym problemu. Stwierdził, że „dziesiątki lotnisk w Europie praktycznie błagają ich, żeby się u nich pojawili”.

Widzimy znacznie więcej szans rozwoju niż mamy aktualnie możliwości ze względu na ograniczoną liczbę samolotów, więc bardzo starannie podchodzimy do podejmowania decyzji w sprawie miejsc, w których zainwestujemy – mówił Váradi cytowany przez Fly4Free.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >