Turysci.pl
rewal-beach-86032 1280 (1)

fot. Pixabay/ 12019

Minister Niedzielski zdradził, co z maseczkami i certyfikatami na wakacje

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Maseczki w przestrzeniach zamkniętych mogą pozostać z nami do końca wakacji - zapowiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Zabrał również głos w sprawie aplikacji weryfikującej covidowy certyfikat.

Wakacje 2021 ponownie upłyną nam pod znakiem pandemicznych restrykcji - wynika z wypowiedzi Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w Porannej rozmowie w RMF FM.

Wakacje z maseczkami w przestrzeniach zamkniętych

Podczas Porannej rozmowy w RMF FM Minister Zdrowia Adam Niedzielski został zapytany, kiedy zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

- Ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku do końca wakacji - mówił na antenie RMF FM Minister Zdrowia

Oznacza to, że w Polsce przez cały okres wakacji najprawdopodobniej konieczne będzie zasłaniania nosa i ust w takich miejscach jak kina, teatry, muzea. Dotyczy to również wielu obiektów turystycznych.

Zmiana obostrzeń w hotelach w czerwcu

Zwiększenie limitu gości w hotelach jeszcze w czerwcu

CZYTAJ DALEJ

Minister Zdrowia sprecyzował również sprawę aplikacji weryfikującej covidowy certyfikat. Jak powiedział, dokument dostępny jest zarówno w formie wydruku, jak i w aplikacji. Zaświadczenie to wydawane jest bezpłatnie.

- Najważniejszą korzyścią z posiadania go jest to, że można w sposób łatwy podróżować i nie wpadać w kwarantannę - mówił Minister Zdrowia na antenie RMF FM.

- Większość krajów w Europie ma tak skonstruowane przepisy przekraczania granic, że jeśli nie mamy certyfikatu [...] to wpada się automatycznie w kwarantannę, tak jest zresztą i w Polsce - dodał Niedzielski.

Adam Niedzielski podczas Porannej Rozmowy przestrzegał również przed nadmiernym optymizmem w walce z koronawirusem. Jak twierdzi, nadmierna mobilność może być czynnikiem wpływającym na wybuch czwartej fali pandemii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >