Turysci.pl > Polska > Wizz Air odwołuje loty z Polski. Z jednego lotniska znika na stałe
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 28.05.2023 13:39

Wizz Air odwołuje loty z Polski. Z jednego lotniska znika na stałe

Wizz Air
fot. Canva

Jak zauważył portal Fly4free.pl, w systemie rezerwacyjnym na stronie Wizz Aira na próżno szukać czterech tras, o których nie tak dawno było bardzo głośno. Przewoźnik wycofuje się też z jednego lotniska. 

Linie lotnicze co jakiś czas zaskakują swoich klientów nowymi kierunkami podróży. Niedawno Ryanair ogłosił, że niebawem ma ruszyć hitowa trasa z Polski do Egiptu. Zdarza się  też, że przewoźnicy po wnikliwych kalkulacjach rezygnują z wcześniej zapowiedzianych kursów. 

Wizz Air jednak nie poleci do Bilbao?

Długo się nie nacieszyliśmy “hitowymi” trasami Wizz Aira. Jak się okazuje, przewoźnik zmniejsza liczbę tras na zimę. Jak informuje Fly4free.pl, ostatni lot do Bilbao zaplanowano na 27 października. Oznacza to, że prawdopodobnie nie polecimy do Kraju Basków na pokładzie węgierskiego przewoźnika. 

Dodatkowo, z systemu rezerwacyjnego zniknęły zimowe loty z Wrocławia do Bari i Tirany. Początkowo oba połączenia miały być obsługiwane również poza sezonem letnim. 

Wizz Air wychodzi z Łodzi?

Jak się okazuje, jedyne połączenia z Wizz Aira z Łodzi również zostanie okrojone. Ostatni raz na lotnisko Londyn-Luton polecimy stamtąd 27 października. Nie wiadomo, co wydarzy się w kolejnym sezonie.

Zawieszenie trasy do Londynu to spore zaskoczenie. Stolica Wielkiej Brytanii to popularne miasto emigracyjne. Wizz Air zawitał ponownie po dziesięciu latach do Łodzi dopiero w grudniu poprzedniego roku. 

Wizz Air poleci z Radomia?

Nie cichną też echa wstępnych zapowiedzi Wizz Aira w sprawie lotów z Radomia. - Naprawdę rozmawiamy i to jest coś, czego nie mogłabym na przykład powiedzieć pół roku temu. W dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani lotami z Radomia i myślimy o tym lotnisku jako o uzupełnieniu naszej oferty z Lotniska Chopina, bo z Warszawy nie mamy zamiaru się wyprowadzać. To będzie więc dodatkowe oferowanie z naszej strony, ale aby tak się stało, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki - powiedziała w rozmowie z Mariuszem Piotrowskim z portalu Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. siatki połączeń linii Wizz Air. 

Ekspertka dodała, że na początku chcieliby się skupić na kierunkach typowo emigracyjnych.