Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air jednak poleci z Radomia? Jest nawet wstępna lista kierunków
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.05.2023 07:55

Wizz Air jednak poleci z Radomia? Jest nawet wstępna lista kierunków

Wizz Air
Turysci.pl/Klaudia Zawistowska

Pod koniec kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie lotniska w Radomiu. Szacuje się, że ten port lotniczy rocznie będzie obsługiwał ok. 3 mln pasażerów. Dotychczas oficjalnie nie ogłoszono żadnego lotu popularnymi w Polsce liniami Wizz Air. Według ostatnich doniesień, węgierski przewoźnik poleci niedługo z Radomia. 

- Naprawdę rozmawiamy i to jest coś, czego nie mogłabym na przykład powiedzieć pół roku temu. W dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani lotami z Radomia i myślimy o tym lotnisku jako o uzupełnieniu naszej oferty z Lotniska Chopina, bo z Warszawy nie mamy zamiaru się wyprowadzać. To będzie więc dodatkowe oferowanie z naszej strony, ale aby tak się stało, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki - powiedziała w rozmowie z Mariuszem Piotrowskim z portalu Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. siatki połączeń linii Wizz Air. 

Oficjalnie nie ogłoszono połączenia Wizz Air z Radomia

Jako główny powód tego, że dotychczas oficjalnie nie ogłoszono żadnego połączenia z Radomia Jeckel wskazuje fakt, że lotnisko jest nowe, nieznana jest jeszcze struktura ruchu i popyt. 

- Nawet LOT przeszacował zainteresowanie i musiał odwołać połączenie do Kopenhagi. To lotnisko nie jest przetestowane, jest kompletnie nowe, a to oznacza, że polecimy tam, ale jeśli spełnione będą odpowiednie warunki finansowe - dodała.

Na początek kierunki emigracyjne

Evelyn Jeckel wskazała, że dotychczas nie dogadano jeszcze warunków umowy z lotniskiem i ogłosiła potencjalne trasy Wizz Aira z Radomia. - Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności mogłyby to być trasy VFR [visiting friends and relatives – red.], czyli kierunki emigracyjne, ale zawsze wszystko zależy od popytu. 

Wizz Air nie wyklucza otwarcia też innych tras. - Myślę, że niektóre trasy urlopowe też mogłyby w tym przypadku zadziałać. Ale są też inne kwestie, np. poprawa czasu przejazdu na lotnisko. Bo wbrew temu, co uważa wielu ludzi, wcale nie jest tak łatwo dojechać na lotnisko w Radomiu.

Nie wiadomo, kiedy pierwszy rejs Wizz Aira z Radomia

Jak wynika z wypowiedzi dyrektor ds. siatki połączeń, na ten moment nie ma żadnych konkretnych informacji na temat pojawienia się samolotów linii Wizzair na lotnisku w Radomiu w tym roku. 

Obecnie Lotnisko Warszawa-Radom głównie obsługiwane jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Z nowego portu można polecieć do Paryża, Rzymu, Tirany, Prewezy, Warny, Monastyru, Antalyi oraz Burgas.