Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Ryanair pozamiata otwierając nową trasę z Polski. To ukochany kraj Polaków
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 25.05.2023 16:01

Ryanair pozamiata otwierając nową trasę z Polski. To ukochany kraj Polaków

Ryanair
fot. Canva

Ryanair zapowiedział otwarcie nowych tras z Polski. Jedna z destynacji cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród naszych rodaków. - Pytanie nie brzmi więc „czy”, tylko „kiedy” - powiedział w rozmowie z portalem Fly4free.pl Michał Kaczmarczyk, dyrektor generalny linii Buzz.

Linie lotnicze robią wszystko, by zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług. Dobrym sposobem na to jest otwieranie nowych tras, zwłaszcza takich, które szczególnie interesują grupę odbiorców. Niedawno przedstawiciel Ryanaira ogłosił hitowy kierunek dla Polaków.

Ryanair bije kolejne rekordy

W rozmowie z Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz, zdradził plany na najbliższe miesiące. - W zeszłym roku na trasach z i do Polski przewieźliśmy 14.5 mln pasażerów, w tym roku chcemy przewieźć o 1 mln podróżnych więcej. 

- Polska jest czwartym najważniejszym rynkiem Ryanaira pod względem liczby pasażerów po Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii, a ostatnimi rezultatami tylko umocniliśmy naszą pozycję - powiedział.

Szykuje się hitowy kierunek na zimę?

Szef spółki córki Ryanaira zdradził, że w planach są zupełnie nowe kierunki. - Jeżeli chodzi o zimowy rozkład, to lada moment ogłosimy nowe trasy z Polski. Co z bardziej egzotycznymi trasami? Dobrym przykładem jest Maroko, które jest w open sky, więc na pewno będziemy rozwijać stąd naszą ofertę - oznajmił Kaczmarzyk.

Jak się okazuje, niebawem z Polski polecimy na pokładzie linii Ryanair do zupełnie nowego kraju. - A Egipt? To jest kierunek, do którego na pewno będziemy latać z Polski. Pytanie nie brzmi więc “czy”, tylko “kiedy” - dodał dyrektor generalny Buzza. Prawdopodobnie do Egiptu z Polski polecimy już tej zimy. 

Jak wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki, Egipt znajduje się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ulubione zimowe kierunki Polaków. 

Coraz więcej turystów w Polsce

Kaczmarzyk dodał, że zwiększyła się też liczba przybywających turystów do Polski, co zostało zastopowane po wybuchu wojny w Ukrainie: - Tak, widzimy, że w porównaniu z początkiem ubiegłego roku mamy do czynienia z pełnym odbiciem. 

- Oczywiście, musimy pamiętać o specyfice polskiego rynku i o tym, że nigdy nie będziemy krajem z większą liczbą przyjeżdżających turystów niż wylatujących pasażerów. Ale też wyraźnie widzimy na przykładzie takich lotnisk jak Kraków, Poznań czy Wrocław, że turystyka przyjazdowa wraca w pełni - oznajmił Michał Kaczmarczyk.