Turysci.pl > Europa > Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Kiszyniowa. Powód? "Względy bezpieczeństwa"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.03.2023 12:37

Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Kiszyniowa. Powód? "Względy bezpieczeństwa"

None
unsplash/Artur Voznenko

Węgierska linia lotnicza Wizz Air poinformowała swoich klientów o znaczących zmianach, które w życie wejdą już w połowie marca. Jak się okazuje, dostanie się do jednej z europejskich stolic nie będzie niedługo możliwe. Jak zaznaczono w komunikacie przewoźnika, do podjęcia takich kroków zmusiły względy bezpieczeństwa. 

Wizz Air już od 14 marca nie poleci ani do, ani z Kiszyniowa. Przewoźnik wydał komunikat, w którym poinformował, że wstrzymuje lotu do stolicy Mołdawii. W swoich decyzjach kierował się niebezpieczeństwem wynikającym z konfliktu zbrojnego pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Wizz Air wstrzymuje loty do Kiszyniowa

Konflikt zbrojny pomiędzy Rosją a Ukrainą, który trwa już od przeszło roku, ma wpływ także na sąsiadujące z nimi państwa. Jak się okazuje linia lotnicza Wizz Air ze względu o bezpieczeństwo pasażerów i obsługi lotów zdecydowała się zawiesić wszystkie połączenia z Kiszyniowem. W celu poinformowania, korzystających ze swoich usług wystosowała specjalny komunikat.

- Wizz Air dokładnie monitoruje sytuację dotyczącą bezpieczeństwa w Mołdawii i jest w bliskim kontakcie z lokalnymi władzami, a także międzynarodowymi agencjami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych operacji. Bezpieczeństwo pasażerów jest naszym największym priorytetem i dlatego w świetle ostatnich wydarzeń i wysokim, ale nie bezpośrednim, zagrożeniem dla przestrzeni powietrznej tego kraju, Wizz Air podjął trudną, ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Kiszyniowa od 14 marca - czytamy.

Warto wspomnieć, że 1 grudnia zeszłego roku Wizz Air z tego samego powodu zamknął swoją bazę mieszczącą się w Kiszyniowie. Do 14 marca loty do i ze stolicy Mołdawii obsługiwały maszyny mieszczące się w innych bazach operacyjnych linii lotniczej.

 

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

Wizz Air zapowiada zmiany również na innych lotniskach

Do tej pory Wizz Air latał ze stolicy Mołdawii między innymi do Barcelony, Pragi, Wiednia, Budapesztu oraz kilku lotnisk we Włoszech i w Niemczech. Jednak w związku z decyzją o zawieszeniu połączeń z Kiszyniowem od 14 marca, przewoźnik zdecydował o zmianach, które zajdą w innych portach lotniczych. 

Od 14 marca zwiększy się liczba lotów do Jassów w Rumunii, czyli miasta najbliższego względem Kiszyniowa. Uruchomiona zostanie trasa do Berlina, zwiększone będą połączenia do Bergamo, Rzymu, Londynu Luton, Dortmundu, Treviso i Laranki. Bez alternatywy zostaną jednak loty do Pragi Budapesztu.

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]


źródło: fly4free.pl

Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?
Pasażer taniej linii lotniczej Ryanair pokazał, do czego jest się w stanie posunąć, aby przechytrzyć irlandzkiego przewoźnika. Twierdzi, że w ten sposób może sporo zaoszczędzić, nie płacąc za bagaże, jednak sami internauci zauważają, że są pewne granice dobrego smaku. Nie ma się co dziwić, że nagranie opublikowane na TikToku szybko stało się hitem w sieci. Znany z satyrycznego poczucia humoru Lucian Mihai Koncz udostępnił materiał wideo, na którym pokazał, w jaki sposób zaoszczędzić na opłatach za dodatkowy bagaż. Do tej pory widzieliśmy już wiele sposobów, chociażby niszczenie walizki, aby spełniała wymogi wymiarowe tuż przed wejściem na pokład, jednak sposób ta metoda mocno nas zaskoczyła.
Czytaj dalej
Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów
Kolejne europejskie państwo zapowiada, że już niebawem na lotniskach w życie wejdą zmiany, na które turyści czekają od dawna. Mianowicie na dwóch największych portach lotniczych w Hiszpanii ma przestać obowiązywać limit płynów i nakaz wyciągania laptopów podczas kontroli z bagażu podręcznego. Długo oczekiwana rewolucja zacznie obowiązywać szybciej niż przewidywano.Nie tak dawno o zmianach dotyczących płynów i sprzętu elektronicznego w bagażu podręcznym poinformowała Wielka Brytania. Teraz władze Hiszpanii zdecydowały, że również u nich przyszedł czas na pójście na rękę podróżujących samolotami. To bez wątpienia jedna ze zmian w podróżowaniu, która ma zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników.
Czytaj dalej