Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wizz Air masowo odwołuje loty. Ogromne utrudnienia dla turystów z Polski
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.09.2023 15:02

Wizz Air masowo odwołuje loty. Ogromne utrudnienia dla turystów z Polski

wizz air odwołane loty
shutterstock/ by Tupungato

Wizz Air szykuje spore zmiany. Jesienno-zimowa siatka połączeń zostanie mocno okrojona. Wszystko przez zapowiadane przez pracowników strajki. Odwołane loty i problemy czekają pasażerów już we wrześniu. Problemy ze strajkami dotkną także innych przewoźników.

Widmo paraliżu na lotniskach we wrześniu i październiku wisi nad najpopularniejszymi destynacjami wybieranymi przez polskich turystów  m.in. we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. 

„Ogromne zakłócenia na lotniskach” dla pasażerów Wizz Air

Wizz Air to jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników w Europie. Niestety, względnie niskie koszty biletu wiążą się z niższą jakością obsługi oraz niezadowoleniem pracowników tej linii. 

Jak podaje portal euronews.com, Wizz Air musiał wprowadzić zmiany ze względu na wrześniową serię strajków  wśród wściekłych pracowników. Obsługa naziemna zwołała protest przeciwko złym warunkom pracy i niesprawiedliwemu traktowaniu. 
 

Zakłócenia dla pasażerów. Wizz Air ostrzega turystów

Według związku Unite strajki spowodują „ogromne zakłócenia” dla pasażerów Wizz Air. Protesty zaplanowali m.in. pracownicy lotniska Luton w Wielkiej Brytanii. Strajk ma trwać 24 godziny w dniach 6 i 13 września.

“Jesteśmy w kontakcie z lotniskiem Luton i naszym partnerem w zakresie obsługi naziemnej i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć zakłócenia dla pasażerów” - poinformował rzecznik Wizz Air."

To jednak nie jedyny problem. Protesty zapowiadane są na lotniskach również we Włoszech. 8 września strajkować zamierza obsługa naziemna w całym kraju. 16 września w godzinach od 10:00 do 18:00 kontrolerzy ruchu lotniczego na wszystkich lotniskach  przeprowadzą ośmiogodzinny strajk. To również sparaliżuje ruch powietrzny. Włoski urząd lotnictwa cywilnego (ENAC) opublikuje listę gwarantowanych lotów na kilka dni przed strajkiem.

 

Fala lotniskowych strajków również we Włoszech i Francji

Największy we Francji związek kontrolerów ruchu lotniczego (SNCTA) również wezwał pracowników do przeprowadzenia ogólnokrajowych strajków w dniach 15 września i 13 października . 

“W przypadku jakichkolwiek zakłóceń skontaktujemy się z wszystkimi pasażerami, których dotyczy problem, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub SMS-a i poinformujemy ich o dostępnych opcjach, gdy tylko otrzymamy aktualizację” - poinformował Wizzair.

Ryanair w tych dniach również odwołał niewielką liczbę lotów, twierdząc, że pasażerowie zostaną powiadomieni tak szybko, jak to możliwe, jeśli będzie to miało wpływ na ich podróż. EasyJet ostrzegł o możliwych opóźnieniach i zakłóceniach, ale nie odwołał jeszcze żadnego lotu.