Turysci.pl
Wizz Air

fot. Pixabay/ RainerPrang

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wizz Air zamyka swoje trasy krajowe w Norwegii od 14 czerwca. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie zamierza konkurować z liniami, które otrzymują pomoc publiczną. Z drugiej strony ciągnęła się za nim afera o związki zawodowe.

Wizz Air 9 miesięcy temu zainaugurował loty krajowe do Norwegii i w bardzo krótkim czasie uruchomił tam aż 20 tras. Po niecałym roku firma ogłosiła jednak, że zamyka wszystkie loty krajowe.

Wizz Air zamyka loty krajowe w Norwegii

Przewoźnik wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym potwierdza informację. Komunikat Wizz Aira zacytował serwis BudFlyer. Jak czytamy, zdaniem przewoźnika ostatnie siedem miesięcy udowodniły, że wykonywanie lotów w Norwegii jest finansowo nieopłacalne.

Wszystkie inne linie lotnicze z tego kraju otrzymują pomoc publiczną i w efekcie nie jest możliwa sprawiedliwa konkurencja na równych zasadach – czytamy w komunikacie.

Dlatego Wizz Air zdecydował się przenieść swoją ofertę do krajów, gdzie protekcjonalizm nie psuje warunków rynkowych i gdzie podróżni mogą cieszyć się prawdziwą konkurencją i niskimi cenami biletów – pisze Wizz Air.

pociąg

Masa rowerów w pociągu na Mazury. Nie starcza dla nich nawet haków

CZYTAJ DALEJ

Przewoźnik zapowiedział jednak, że wciąż będzie latał na trasach międzynarodowych z i do Norwegii. Nie wiadomo jednak, które połączenia mają zostać utrzymane.

Oskarżenia o łamanie praw pracowniczych i bojkot norweskich polityków

Niedługo po otwarciu bazy w Norwegii Wizz Air znalazł się w centrum politycznej burzy. Model biznesowy, który przyjmuje węgierski przewoźnik, zabrania pracownikom zrzeszanie się w związki zawodowe, co w Norwegii jest niezgodne z prawem.

Najwyżej postawieni politycy, w tym minister transportu i komunikacji Knut Arild Hareide czy premier Erna Solberg jawnie sprzeciwili się takim działaniom przewoźnika i namawiali do bojkotu linii. Ostatecznie Wizz Air zobowiązał się do przestrzegania norweskiego prawa.

Innym powodem rezygnacji przewoźnika z lotów krajowych po Norwegii może być duża konkurencja na rynku. Oprócz linii SAS loty krajowe realizowane są też m.in. przez Norwegian, a wkrótce pojawi się również nowa norweska linia Flyr.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >