Turysci.pl
Wizz Air

fot. Pixabay/ RainerPrang

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wizz Air zamyka swoje trasy krajowe w Norwegii od 14 czerwca. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie zamierza konkurować z liniami, które otrzymują pomoc publiczną. Z drugiej strony ciągnęła się za nim afera o związki zawodowe.

Wizz Air 9 miesięcy temu zainaugurował loty krajowe do Norwegii i w bardzo krótkim czasie uruchomił tam aż 20 tras. Po niecałym roku firma ogłosiła jednak, że zamyka wszystkie loty krajowe.

Wizz Air zamyka loty krajowe w Norwegii

Przewoźnik wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym potwierdza informację. Komunikat Wizz Aira zacytował serwis BudFlyer. Jak czytamy, zdaniem przewoźnika ostatnie siedem miesięcy udowodniły, że wykonywanie lotów w Norwegii jest finansowo nieopłacalne.

Wszystkie inne linie lotnicze z tego kraju otrzymują pomoc publiczną i w efekcie nie jest możliwa sprawiedliwa konkurencja na równych zasadach – czytamy w komunikacie.

Dlatego Wizz Air zdecydował się przenieść swoją ofertę do krajów, gdzie protekcjonalizm nie psuje warunków rynkowych i gdzie podróżni mogą cieszyć się prawdziwą konkurencją i niskimi cenami biletów – pisze Wizz Air.

pociąg

Masa rowerów w pociągu na Mazury. Nie starcza dla nich nawet haków

CZYTAJ DALEJ

Przewoźnik zapowiedział jednak, że wciąż będzie latał na trasach międzynarodowych z i do Norwegii. Nie wiadomo jednak, które połączenia mają zostać utrzymane.

Oskarżenia o łamanie praw pracowniczych i bojkot norweskich polityków

Niedługo po otwarciu bazy w Norwegii Wizz Air znalazł się w centrum politycznej burzy. Model biznesowy, który przyjmuje węgierski przewoźnik, zabrania pracownikom zrzeszanie się w związki zawodowe, co w Norwegii jest niezgodne z prawem.

Najwyżej postawieni politycy, w tym minister transportu i komunikacji Knut Arild Hareide czy premier Erna Solberg jawnie sprzeciwili się takim działaniom przewoźnika i namawiali do bojkotu linii. Ostatecznie Wizz Air zobowiązał się do przestrzegania norweskiego prawa.

Innym powodem rezygnacji przewoźnika z lotów krajowych po Norwegii może być duża konkurencja na rynku. Oprócz linii SAS loty krajowe realizowane są też m.in. przez Norwegian, a wkrótce pojawi się również nowa norweska linia Flyr.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >