Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Liczba rezerwacji na wakacje w Zakopanem drastycznie spadła. Przed pandemią o tej porze nie było już miejsc
Ania Radke
Ania Radke 29.05.2021 15:32

Liczba rezerwacji na wakacje w Zakopanem drastycznie spadła. Przed pandemią o tej porze nie było już miejsc

Zakopane
fot. Wikipedia Commons/ Jozef Kotulič/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Liczba rezerwacji pobytów w Zakopanem spadła o 70 proc. w porównaniu z tym samym okresem sprzed pandemii – wynika z informacji agencji doradczo-marketingowej JOINTSYSTEM.

Zakopane jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków wśród Polaków. Niestety, w czasie pandemii miasto przeżywa poważny kryzys. Liczba rezerwacji spadła tam o około 70 procent.

Wakacje w Zakopanem pod znakiem zapytania?

- Jeżeli chodzi o porównanie rezerwacji do okresu sprzed pandemii, to różnica jest na poziomie około 70 proc. mniej, licząc na koniec maja - mówił w rozmowie z RMF24 Dariusz Galica z agencji doradczo-marketingowej dla branży hotelarskiej JOINTSYSTEM.

Jak dodał, na przełomie maja i czerwca przed pandemią wszystkie najciekawsze oferty były już wyprzedane. Teraz jednak można się spodziewać, że turyści będą rezerwować obiekty na ostatnią chwilę - na tydzień lub dwa tygodnie przed wyjazdem.

- Sytuacja jest niepewna w związku z pandemią, a ludzie obawiają się także o stan swojego zdrowia - mówił Galica.

W maju zainteresowanie ofertami noclegów w Zakopanem wyraźnie wzrosło, szczególnie jeśli chodzi o domki na wyłączność oraz apartamenty. Natomiast w hotelach i pensjonatach jest jeszcze sporo miejsc wolnych.

Ceny pokoi w kwaterach prywatnych utrzymują się na poziomie 40 - 50 zł za dobę - podaje portal RMF24. Ceny pokoi w hotelach i pensjonatach wzrosły jednak średnio o 15 - 30 proc. Jest to spowodowane przede wszystkim podwyżkami cen energii czy żywność.

Wiele osób rezerwujących kwatery pod Tatrami chce zrealizować bon turystyczny. Jak się okazuje, można go wykorzystać w czasie pobytu w większości hoteli czy kwaterodawców.

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz twierdzi jednak, że część turystów czeka na wprowadzenie tzw. paszportu covidowego, ponieważ chcą wyjechać za granicę. Z tego powodu odkładają decyzję o wyjeździe niemal do ostatniej chwili.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24