WizzAir zmienił zdanieFot. wikipedia/Markus Winkler (markuswinkler.de)

WizzAir zmienia nagle zdanie w ważnej kwestii. Rewolucja w popularnych liniach lotniczych

WizzAir postanowił zmienić stanowisko w bardzo ważnej kwestii. W mediach pojawił się oficjalny komunikat, który potwierdził decyzję węgierskich linii lotniczych, które w Europie cieszą się ogromną popularnością. Wygląda na to, że o zmianie poinformowano w samą porę, ponieważ firmie groził bojkot. Być może tej sytuacji uda się jednak uniknąć.

WizzAir ogłosił oficjalną decyzję, by zakończyć burzę medialną, która pojawiła się niedawno. Wiele osób – w tym także wysoko postawieni politycy – zagroziło nawet bojkotem popularnych linii lotniczych. Węgierski przewoźnik postanowił zmienić stanowisko w bardzo ważnej kwestii. Afera wybuchła zaraz po otwarciu bazy w Oslo.

Media: jutro ostatnia szansa, potem koniec. Kolejne ograniczenie w Polsce, niestety bardzo zła wiadomość dla turystówMedia: jutro ostatnia szansa, potem koniec. Kolejne ograniczenie w Polsce, niestety bardzo zła wiadomość dla turystówCzytaj dalej

Niedawno WizzAir musiał ratować swój wizerunek po tym, jak na węgierskiego przewoźnika spadła fala krytyki. Linie lotnicze otworzyły bazę w Oslo i uruchomiły z tego miasta loty krajowe. Szef firmy Jozsef Varadi początkowo ogłosił, że nie zgodzi się, żeby w jego liniach działały związki zawodowe. To natomiast bardzo nie spodobało się norweskiej społeczności.

WizzAir wycofuje się z decyzji w Norwegii. Jest oświadczenie szefa firmy

Po tym, jak WizzAir ogłosił, że nie zgodzi się na zakładanie związków zawodowych, w Norwegii wybuchła prawdziwa afera. Nawet premier Erna Solberg poparła związkowców, która przyznała, że nie zamierza korzystać z usług WizzAira. Polityk zaznaczyła, że jest to sprzeczne z norweskim prawem. Początkowo szef linii lotniczych Jozsef Varadi uznał, że zachowanie Norwegów jest „dziecinadą”.

Miejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystówMiejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystówCzytaj dalej

Jednak szef WizzAria szybko zmienił ton swojej wypowiedzi po tym, jak węgierskim liniom groził bojkot. Przedstawiciele firmy przesłali norweskim mediom komunikat, który miał na celu uspokojenie związkowców. Sam Jozsef Varadi przyznał, że zmienił zdanie i postanowił dostosować się do prawa, jakie panuje w Norwegii.

– W pełni szanujemy norweski model pracy i oczywiście dostosujemy się do norweskiego prawa – treść komunikatu Johana Eidhagena cytuje portal Fly 4 Free.

Dzisiaj grzeje: 1. Co za wiadomość. Edyta Górniak spakowała walizki i znów się przeprowadza. Wybrała bardzo turystyczny region
2. Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce
3. Stało się, zakaz od 9 rano w niedzielę. Setki Polaków zagrożonych, alarm w turystycznym mieście

Wszystko wskazuje na to, że WizzAir nie będzie utrudniał zakładanie związków zawodowych pracownikom. Linie lotnicze niejednokrotnie miały wyraźne problemy ze związkowcami, czego doskonałym przykładem jest konflikt sprzed kilku lat między związkiem a Ryanairem. Rozmowy między przedstawicielami irlandzkich linii lotniczych a związkowcami trwały wtedy bardzo długo i przebiegały w trudnych warunkach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dodatkowych obostrzeniach w Polsce.

Smutne doniesienia z Krakowa. Widoki na ulicach niepokoją, mieszkańcy i turyści drżą z obawSmutne doniesienia z Krakowa. Widoki na ulicach niepokoją, mieszkańcy i turyści drżą z obawCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otruli psa, później zakopali żywcem. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw
  2. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
  3. Dobra wiadomość dla turystów. Nareszcie wznawiają międzynarodowy ruch. Na miejscu jednak obowiązywać będą restrykcje
  4. Tajemnicze białe plamy na mapie Chin. Mało kto wie, czym są
  5. Porażające sceny w autokarze podczas podróży. Wszystko opowiedziała. Nie mieści się w głowie
  6. Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł