WizzAir zmienił zdanieFot. wikipedia/Markus Winkler (markuswinkler.de)

WizzAir zmienia nagle zdanie w ważnej kwestii. Rewolucja w popularnych liniach lotniczych

WizzAir postanowił zmienić stanowisko w bardzo ważnej kwestii. W mediach pojawił się oficjalny komunikat, który potwierdził decyzję węgierskich linii lotniczych, które w Europie cieszą się ogromną popularnością. Wygląda na to, że o zmianie poinformowano w samą porę, ponieważ firmie groził bojkot. Być może tej sytuacji uda się jednak uniknąć.

WizzAir ogłosił oficjalną decyzję, by zakończyć burzę medialną, która pojawiła się niedawno. Wiele osób – w tym także wysoko postawieni politycy – zagroziło nawet bojkotem popularnych linii lotniczych. Węgierski przewoźnik postanowił zmienić stanowisko w bardzo ważnej kwestii. Afera wybuchła zaraz po otwarciu bazy w Oslo.

Niedawno WizzAir musiał ratować swój wizerunek po tym, jak na węgierskiego przewoźnika spadła fala krytyki. Linie lotnicze otworzyły bazę w Oslo i uruchomiły z tego miasta loty krajowe. Szef firmy Jozsef Varadi początkowo ogłosił, że nie zgodzi się, żeby w jego liniach działały związki zawodowe. To natomiast bardzo nie spodobało się norweskiej społeczności.

WizzAir wycofuje się z decyzji w Norwegii. Jest oświadczenie szefa firmy

Po tym, jak WizzAir ogłosił, że nie zgodzi się na zakładanie związków zawodowych, w Norwegii wybuchła prawdziwa afera. Nawet premier Erna Solberg poparła związkowców, która przyznała, że nie zamierza korzystać z usług WizzAira. Polityk zaznaczyła, że jest to sprzeczne z norweskim prawem. Początkowo szef linii lotniczych Jozsef Varadi uznał, że zachowanie Norwegów jest „dziecinadą”.

Jednak szef WizzAria szybko zmienił ton swojej wypowiedzi po tym, jak węgierskim liniom groził bojkot. Przedstawiciele firmy przesłali norweskim mediom komunikat, który miał na celu uspokojenie związkowców. Sam Jozsef Varadi przyznał, że zmienił zdanie i postanowił dostosować się do prawa, jakie panuje w Norwegii.

– W pełni szanujemy norweski model pracy i oczywiście dostosujemy się do norweskiego prawa – treść komunikatu Johana Eidhagena cytuje portal Fly 4 Free.

Wszystko wskazuje na to, że WizzAir nie będzie utrudniał zakładanie związków zawodowych pracownikom. Linie lotnicze niejednokrotnie miały wyraźne problemy ze związkowcami, czego doskonałym przykładem jest konflikt sprzed kilku lat między związkiem a Ryanairem. Rozmowy między przedstawicielami irlandzkich linii lotniczych a związkowcami trwały wtedy bardzo długo i przebiegały w trudnych warunkach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dodatkowych obostrzeniach w Polsce.

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł