Turysci.pl > Europa > Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 14.05.2022 15:28

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Wizzair
fot. Markus Winkler/canva.com

Wizzair chce wspomóc Ukraińców uciekających przed wojną. W tym celu ogłoszono, że przewoźnik udostępni 10 tysięcy darmowych biletów do Wielkiej Brytanii z kilku miast europejskich. W tym także z Polski.

Dobra wiadomość dla tych Ukraińców, którzy uciekając przed wojną, chcą kierować się do Wielkiej Brytanii. Przewoźnik udostępni darmowe bilety dla potrzebujących. To nie pierwsza taka akcja przewoźnika.

Wizzair udostępnia darmowe bilety dla uchodźców

Wizzair od początku wojny na Ukrainie wspiera uchodźców. Na początku marca ogłosił, że oferuje 100 tysięcy darmowych miejsc dla uciekających mieszkańców Ukrainy. Oferta dotyczyła lotów na wszystkie trasy z państw graniczących z Ukrainą - Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, a także z Mołdawii.

W tym samym miesiącu ogłoszono także pulę tanich biletów dla Ukraińców także z innych kierunków. Bilety w odległe rejony jak np. na Wyspy Kanaryjskie, czy na Islandię, zaczynały się od 144 złotych.

Obecnie uchodźcy mogą liczyć na kolejną pulę tanich biletów. 10 tysięcy miejsc trafi do chętnych chcących lecieć do Wielkiej Brytanii z 5 państw: Słowacji, Węgier, Polski, Rumunii i Bułgarii. Podróż musi być realizowana w dniach od 14 maja do 15 czerwca. Pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny oraz jeden rejestrowany do 32 kg. Przy rezerwacji biletu konieczne będzie podanie numeru paszportu. Przekraczając granicę będą potrzebowali też standardowych dokumentów niezbędnych przy wyjazdach zagranicznych.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Majorka. Turysta zginął skacząc z klifu. Żona wszystko nagrała

2. Najniższy" kraj na świecie. Ich najwyższy szczyt ma 2,5 metra n.p.m. 3. Turkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Wizzair