Oczy całej Polski dwa tygodnie temu skierowane były na Krupówki, gdzie pierwszy dzień po zniesieniu restrykcji pojawiły się tłumy turystów. Media pokazały wówczas zdjęcia dużej liczby osób spacerujących deptakiem. Dzisiaj wydawać by się mogło, że emocje po ponownym otwarciu turystyki zaczynają powoli opadać.
Paszporty szczepionkowe według założenia miałyby ułatwić swobodne podróże do niektórych krajów. Nie oznacza to jednak, że byłby to jedyny dokument umożliwiający wyjazd - pozostali podróżni, przekraczając granicę niektórych państw mogą wciąż potrzebować negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub odbyć kwarantannę
Polak narzucił sobie bardzo ambitne i ryzykowne wyzwanie, z czego bardzo dobrze zdaje sobie sprawę. Roman Ficek podkreśla, że czas, w którym wystartował uzależniony był od panujących warunków pogodowych. Obecnie w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej skali.
Rząd podczas środowej konferencji zapowiedział zamknięcie hoteli na Warmii i Mazurach ze względu na najgorszą w kraju sytuację epidemiczną. Spotkało się to z bardzo szybką reakcją branży hotelarskiej, która uznała nowe restrykcje za niezrozumiałe i zapowiedziała zbiorowe pozwy.
Hotele w większości będą mogły pozostać otwarte, jednak w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzono specjalne restrykcje w związku z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił tę decyzję podczas środowej konferencji.
Rząd zdecydował się na warunkowe otwarcie hoteli i stoków narciarskich do 28 lutego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dowiemy się, co dalej. Według informacji, do których dotarł dziennikarz RMF24 Krzysztof Berenda, stoki narciarskie będą mogły pozostać otwarte.
Bukowina Tatrzańska jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Podhalu. Zdobyła sympatię Polaków kameralnym charakterem oraz bliskością górskich atrakcji. Już wkrótce jednak wygląd wioski znacznie się zmieni.
Gruzja otworzyła granicę powietrzną dla podróżnychHotele i stoki pozostają zamknięte, ale w niektórych regionach otwierają się ogródki restauracyjneNa ulicach widać coraz więcej podróżnych, a gruziński rząd powoli luzuje obostrzeniaGruzja podjęła niekonwencjonalne działania w zakresie otwierania swoich granic. Kraj ten przyjmuje podróżnych, jednak tylko tych, którzy dostaną się tam drogą powietrzną. Droga lądowa oraz morska nadal będzie zablokowana dla ruchu turystycznego.
We wtorek w godzinach popołudniowych na jednym ze stoków w Krynicy-Zdroju doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch narciarzy. Jak podają media, turyści mieli podczas zjazdu wpaść na siebie w wyjątkowo niefortunny sposób.
Nie żyje podróżnik Aleksander Doba - legenda, znana przede wszystkim dzięki historycznemu samotnemu przepłynięciu kajakiem z kontynentu na kontynent z Afryki do Ameryki Południowej dzięki sile mięśni. Wiadomość o śmierci przekazała jego rodzina. Miał 74 lata.
Część zapisów z wczorajszego rozporządzenia wchodzi w życie już dzisiajRozporządzenie zawiera zmiany w kwestii odbycia kwarantannyLiczba nowych zakażeń koronawirusem stale rośnie i możliwe jest wprowadzenie nowych restrykcjiRząd w poniedziałek wieczorem opublikował w Dzienniku Ustaw znowelizowane rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Czytamy w nim o zmainach dotyczących kwarantanny po przyjeździe do Polski.
PLL LOT zamierzają zwolnić 270 pracowników ze swojej załogi. Decyzja ta miała zostać ustalona ze związkowcamiW niedzielę rano wypowiedzenie dostała również, po 26 latach pracy dla LOT, szefowa pokładu Dreamlinera, Magdalena GortatSłynna polska stewardessa 1 listopada 2011 roku była na pokładzie lotu kpt. Wrony. Samolot lecący z USA lądował wtedy na płycie lotniska Chopina bez wysuniętego podwoziaMagdalena Gortat to najsłynniejsza polska stewardessa, która brała udział w locie kpt. Wrony w 2011 roku. Została za to odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a w niedzielę rano w nieprzyjemny sposób dowiedziała się, że straciła pracę.
Minął właśnie drugi weekend od częściowego luzowania obostrzeń dla branży turystycznej. W górskich kurortach pojawiło się tysiące podróżnych. Jak się okazuje, na północy kraju również nie brakuje przyjezdnych. Zarówno w pierwszy, jak i drugi weekend Bałtyk szturmowali Polacy. W sieci pojawiły się zdjęcia, które pokazują skalę obłożenia nad polskim morzem.
Pierwsze pogłoski o wspólnym programie podróżniczym Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego pojawiły się już we wrześniu 2019 roku. Media opublikowały wtedy nawet domniemany tytuł formatu - „Śluby świata".
Awaria na stronie PKP Intercity. Nie można kupić biletów onlineZakupów nie da się zrobić tez na Bilkom.pl, polecanym przez przewoźnikaNie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa awariaStrona PKP Intercity nie działa poprawnie, a wszystkie osoby, planujące podróż, muszą wykazać się ogromną wyrozumiałością. Wchodząc na stronę bilet.intercity.pl, nie zostaniemy poinformowani o cenie biletu. Na miejscu kwoty wyświetla się jedynie komunikat „brak możliwości sprawdzenia".
PKP Intercity wprowadza nowy rozkład jazdy. Obowiązywał będzie od 14 marca do 12 czerwca26 marca rusza kolejny etap intensywnych prac przy budowie stacji Warszawa ZachodniaPrzewoźnik zapewnia, że zmiany mają „zapewnić pasażerom optymalne możliwości dojazu"Polscy podróżni muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity. Przewoźnik ogłosił, że już 14 marca wprowadzony zostanie nowy, ogólnopolski rozkład jazdy. Ma on obowiązywać aż do 12 czerwca, a więc szczególnie istotny będzie zarówno dla osób planujących końcówkę zimowych wyjazdów, jak i wczasy majówkowe i początek letnich wakacji.
Katowice Airport uruchamia antygenowe testy dla pasażerów przylatujących z krajów niebędących w strefie Schengen Badania mają być dostępne dla pasażerów od 27 lutego 2021 roku. Mają zwalniać z obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannyTesty mają kosztować 180 zł, a wyniki będą dostępne 20 minut po wykonaniu badaniaPolskie lotniska starają się robić wszystko, by ułatwić Polakom podróże międzynarodowe. W dobie pandemii są one bowiem wyjątkowo skomplikowane i wymagają przestrzegania licznych obostrzeń. Zgodnie z decyzją polskiego rządu z 21 grudnia 2020 roku, każdy pasażer przylatujący do Polski środkiem transportu zbiorowego, powinien przejść obowiązkową, 10-dniową kwarantannę. Dotyczy to zarówno osób przekraczających granice samolotem, jak i autobusem, pociągiem czy promem. W odpowiedzi na te przepisy, coraz więcej polskich portów lotniczych oferuje podróżnym zrobienie testów na obecność koronawirusa tuż po przylocie do kraju, jeszcze przed przejściem kontroli granicznej. Początkowo rząd kwestionował to, czy rzeczywiście zwalniają one z obowiązkowej izolacji, bowiem są wykonywane teoretycznie już w Polsce, a w przepisach zaznaczono, że badanie trzeba przejść przed przekroczeniem granicy.
Pandemia koronawirusa wciąż szaleje i nie daje o sobie zapomnieć. Polski rząd robi, co może, aby ratować życie Polakom. Niestety po roku walki z epidemią rodacy są już zmęczeni obostrzeniami i domagają się od rządu luzowań. Jak się okazuje, nie nastąpi to tak prędko. Na antenie Radia Zet Adam Niedzielski przyznał, że rozważane jest częściowe zamknięcie granic Polski, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia do kraju nowych wariantów koronawirusa. Oficjalna decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.
Hotel Orle Gniazdo Szczyrk już wkrótce zacznie funkcjonować jako Mercure Szczyrk Resort i dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce aktualnie i czterech, których otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, po generalnej przebudowie.
Góry zimą mogą być szczególnie niebezpieczne ze względu na rosnące zagrożenie lawinowe. Obecnie w Tatrach obowiązuje alert trzeciego stopnia przed lawinami. Mimo to na grupach pojawiają się oferty grupowych wyjść w góry, które spotykają się z ostrą krytyką bardziej doświadczonych taterników.
Zdjęcie Bałtyku skutego lodem wywołało ogromne poruszenie wśród miłośników polskiego morza. W ostatnich latach nieczęsto można było oglądać bałtycką plażę skutą lodem. Taka bajkowa sceneria może nieść ze sobą poważne zagrożenie, jeżeli turyście zabraknie wyobraźni.
Wiele wskazuje na to, że hotele ponownie zostaną objęte ograniczeniami. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że dalsze decyzje dotyczące ewentualnego przywrócenia restrykcji po 28 lutego będą zależały od danych epidemiologicznych. Wszelkie decyzje zostaną przekazane przez rząd w połowie przyszłego tygodnia.
Dzięki zniesieniu części obostrzeń dla branży turystycznej tysiące Polaków zdecydowało się na wyjazd w góry. Popularne kurorty tj. Zakopane, Wisła, Szczyrk, Szklarska Poręba czy Karpacz przeżywały w pierwszy weekend po luzowaniu obostrzeń prawdziwe oblężenie. Fakt ten cieszy władze miast i hotelarzy. Turyści natomiast zaczęli narzekać na ceny, które w porównaniu do poprzedniego roku mocno poszybowały w górę.
Od piątku, 12 lutego w Szczyrku pojawiają się prawdziwe tłumy turystów, które nie były widoczne w mieście od kilku tygodni. Wszystko za sprawą częściowego luzowania obostrzeń, o których zdecydował polski rząd. Jak się jednak okazuje, duża liczba przyjezdnych, która zdecydowała się na pobyt w Szczyrku, nie pokryje wszystkich strat, które poniosło miasto w wyniku radykalnych restrykcji. Na łamach turystyka.rp.pl o wszystkim opowiedział burmistrz Szczyrku Antoni Brydy.
Turyści masowo rezerwują noclegi na południu Polski, jednak policja apeluje o rozwagę. Jak podaje Radio Wrocław, funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby i Karpacza prowadzą postępowania związane z oszustwami, do których doszło podczas wynajmu pokoi.
Wyprawę Polaków na Mount Everest 1979/1980 do dziś określa się mianem przełomowej w dziejach światowego himalaizmu. To właśnie dzięki niej podróżnicy zauważyli nową szansę - możliwość zdobywania najwyższych szczytów świata zimą.
Tłumy na Krupówkach wzbudziły wśród Polaków wiele emocji. Opinie są bardzo różne, jednak nie brakuje tych, które nie pochlebiają ryzykownego zachowania podróżnych. Onet postanowił przyjrzeć nastrojom społecznym i opublikował listy od czytelników, które mówią wszystko. Wszystkie opinie były pokłosiem jednego komentarza:— Czy turyści na Podhalu zapomnieli o tym, że ludzie umierają w szpitalach — napisał jeden z użytkowników.