Turysci.pl
rząd ogłosi nowe restrykcje

turysci.pl

RMF: nie będzie zamknięcia stoków narciarskich. Dzisiaj rząd ogłosi nowe obostrzenia

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

RMF: rząd nie zamknie stoków narciarskich, a hotele będą mogły funkcjonować w pewnym zakresie. Takie są nieoficjalne informacje dziennikarza Krzysztofa Berendy ws. nowych obostrzeń, które ma ogłosić rząd podczas dzisiejszej konferencji praso

Rząd zdecydował się na warunkowe otwarcie hoteli i stoków narciarskich do 28 lutego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dowiemy się, co dalej. Według informacji, do których dotarł dziennikarz RMF24 Krzysztof Berenda, stoki narciarskie będą mogły pozostać otwarte.

Nieoficjalne: rząd nie zamknie stoków narciarskich

Jak informuje Krzysztof Berenda, stoki pozostaną otwarte, o ile tylko pogoda na to pozwoli. Właśnie pogoda i podnosząca się temperatura były czynnikami, które zaważyły o decyzji niezamykania stoków narciarskich. Ministrowie liczą na to, że wiele osób po prostu z wyjazdów narciarskich zrezygnuje. Według prognoz dzisiaj w Zakopanem termometry mają pokazać 12 stopni, jutro i pojutrze 13 na plusie.

RMF podaje również, że rząd jeszcze tej nocy rozważał zamknięcie hoteli, jednak ostatecznie w większej części kraju pozostaną one otwarte. Będą mogły być zamykane jedynie w tych regionach, gdzie nowych zakażeń jest najwięcej - zwłaszcza na północy kraju.

Na dzisiaj, 24 lutego, zapowiadana jest konferencja prasowa, podczas której rząd ma ogłosić zmiany dotyczące obostrzeń. Najbardziej prawdopodobne zmiany dotyczą masek ochronnych i granic.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Rząd ma wprowadzić ponadto nakaz zakrywania twarzy maseczką ochronną: obojętnie czy chirurgiczną, czy zwykłą materiałową. Jednocześnie przestanie być już możliwe z wyjście na ulicę jedynie z przyłbicą, chustką albo szalikiem.

Ponadto, według informacji przekazanych przez RMF, rząd ma wprowadzić zasadę, że do Polski mogą swobodnie wjeżdżać wyłącznie osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa. W przypadku braku takiego badania niezależnie od tego, w jaki sposób przyjedzie do Polski, będzie musiał poddać się kwarantannie.

Według reporterów RMF, możliwa jest również regionalizacja restrykcji. Oznacza to, że nowe ograniczenia zostaną wprowadzone tam, gdzie zakażeń jest teraz najwięcej. Najpoważniej rozważanym scenariuszem jest wprowadzenie ograniczeń w handlu, sporcie i kulturze w tych regionach, gdzie sytuacja jest najgorsza.

- Mogę powiedzieć, że niestety z tych informacji, które jeszcze dostałem w nocy, to niestety dzisiaj ta bariera 10 tys. zachorowań będzie przekroczona; może nawet więcej w związku z tym, że te dane ciągle spływają - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller w Polsat News.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >