Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > RMF: nie będzie zamknięcia stoków narciarskich. Dzisiaj rząd ogłosi nowe obostrzenia
Ania Radke
Ania Radke 24.02.2021 09:50

RMF: nie będzie zamknięcia stoków narciarskich. Dzisiaj rząd ogłosi nowe obostrzenia

rząd ogłosi nowe restrykcje
turysci.pl

Rząd zdecydował się na warunkowe otwarcie hoteli i stoków narciarskich do 28 lutego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dowiemy się, co dalej. Według informacji, do których dotarł dziennikarz RMF24 Krzysztof Berenda, stoki narciarskie będą mogły pozostać otwarte.

Nieoficjalne: rząd nie zamknie stoków narciarskich

Jak informuje Krzysztof Berenda, stoki pozostaną otwarte, o ile tylko pogoda na to pozwoli. Właśnie pogoda i podnosząca się temperatura były czynnikami, które zaważyły o decyzji niezamykania stoków narciarskich. Ministrowie liczą na to, że wiele osób po prostu z wyjazdów narciarskich zrezygnuje. Według prognoz dzisiaj w Zakopanem termometry mają pokazać 12 stopni, jutro i pojutrze 13 na plusie.

RMF podaje również, że rząd jeszcze tej nocy rozważał zamknięcie hoteli, jednak ostatecznie w większej części kraju pozostaną one otwarte. Będą mogły być zamykane jedynie w tych regionach, gdzie nowych zakażeń jest najwięcej - zwłaszcza na północy kraju.

Na dzisiaj, 24 lutego, zapowiadana jest konferencja prasowa, podczas której rząd ma ogłosić zmiany dotyczące obostrzeń. Najbardziej prawdopodobne zmiany dotyczą masek ochronnych i granic.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Rząd ma wprowadzić ponadto nakaz zakrywania twarzy maseczką ochronną: obojętnie czy chirurgiczną, czy zwykłą materiałową. Jednocześnie przestanie być już możliwe z wyjście na ulicę jedynie z przyłbicą, chustką albo szalikiem.

Ponadto, według informacji przekazanych przez RMF, rząd ma wprowadzić zasadę, że do Polski mogą swobodnie wjeżdżać wyłącznie osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa. W przypadku braku takiego badania niezależnie od tego, w jaki sposób przyjedzie do Polski, będzie musiał poddać się kwarantannie.

Według reporterów RMF, możliwa jest również regionalizacja restrykcji. Oznacza to, że nowe ograniczenia zostaną wprowadzone tam, gdzie zakażeń jest teraz najwięcej. Najpoważniej rozważanym scenariuszem jest wprowadzenie ograniczeń w handlu, sporcie i kulturze w tych regionach, gdzie sytuacja jest najgorsza.

- Mogę powiedzieć, że niestety z tych informacji, które jeszcze dostałem w nocy, to niestety dzisiaj ta bariera 10 tys. zachorowań będzie przekroczona; może nawet więcej w związku z tym, że te dane ciągle spływają - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller w Polsat News.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24