Turysci.pl
Tłumy nad Bałtykiem

fot. twitter/Tomasz Lajos

Turyści pojawili się nad Bałtykiem. Dawno nie widziano tak wielkich tłumów

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Nad Bałtykiem pojawiły się prawdziwe tłumy. Na plażach brakowało miejsca. Ciężko było zachować zasady reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Wielu turystów zapomniało również o zakrywaniu nosa i ust.

Minął właśnie drugi weekend od częściowego luzowania obostrzeń dla branży turystycznej. W górskich kurortach pojawiło się tysiące podróżnych. Jak się okazuje, na północy kraju również nie brakuje przyjezdnych. Zarówno w pierwszy, jak i drugi weekend Bałtyk szturmowali Polacy. W sieci pojawiły się zdjęcia, które pokazują skalę obłożenia nad polskim morzem.

Tłumy nad Bałtykiem

Podczas minionego weekendu turyści po raz kolejny postanowili spędzić czas wolny na świeżym powietrzu. Przyjezdnych nie brakowało w Zakopanem, Karpaczu, Szczyrku czy Szklarskiej Porębie. Północna część kraju również nie mogła narzekać na pustki na ulicach. Na trójmiejskich plażach pojawiła się masa wczasowiczów.

Na słynnym molo w Spocie już 14 lutego można było zaobserwować setki osób, które zdecydowały się na aktywny wypoczynek. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, które obrazuje skalę zwiedzających. Fotografia została opublikowana na profilu Tomasza Lajosa na Twitterze.

Z relacji turystów, którzy odwiedzili Trójmiasto podczas weekendu, wiemy, że ze względu na duże obłożenie na plażach nie zawsze było możliwe zachowanie dystansu. Wielu podróżnych zapominało również o noszeniu maseczki.

Na łamach turystyka.wp.pl jedna z urlopowiczek zdradziła, że najbardziej jej brakuje otwartych restauracji i spędzenia czasu w lokalach.

Przyjechaliśmy do Sopotu na weekend. Mieszkamy w apartamencie. Jest cudownie, chociaż dużym minusem są zamknięte knajpy. Mamy swoje ulubione restauracje, gdzie zawsze jemy śniadania. Takie na wynos, jedzone na szybko w apartamencie traci jednak urok mówi pani Kasia z Warszawy na łamach WP.

Restauratorzy z Sopotu starali się zadbać o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad sanitarnych podczas pobytu na plaży. Nad morzem zostały rozstawione krzesła i stoliki, które zachowywały odpowiedni dystans między przyjezdnymi.

Wielu podróżnych, którzy nie nosili maseczki, tłumaczyli swoją decyzję walorami zdrowotnymi, które niesie za sobą przebywanie nad morzem.

Czemu nie mam maseczki? Jak to tak, być nad morzem i nie móc oddychać? powiedziała Pani Jadwiga z Krakowa.

Niedawno pisaliśmy o tłumach, które pojawiły się nad Morskie Okiem. Podróżni zapomnieli o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP/Twitter/Instagram

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >