Turysci.pl

fot. twitter/Tomasz Lajos

Turyści pojawili się nad Bałtykiem. Dawno nie widziano tak wielkich tłumów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Minął właśnie drugi weekend od częściowego luzowania obostrzeń dla branży turystycznej. W górskich kurortach pojawiło się tysiące podróżnych. Jak się okazuje, na północy kraju również nie brakuje przyjezdnych. Zarówno w pierwszy, jak i drugi weekend Bałtyk szturmowali Polacy. W sieci pojawiły się zdjęcia, które pokazują skalę obłożenia nad polskim morzem.

Tłumy nad Bałtykiem

Podczas minionego weekendu turyści po raz kolejny postanowili spędzić czas wolny na świeżym powietrzu. Przyjezdnych nie brakowało w Zakopanem, Karpaczu, Szczyrku czy Szklarskiej Porębie. Północna część kraju również nie mogła narzekać na pustki na ulicach. Na trójmiejskich plażach pojawiła się masa wczasowiczów.

Na słynnym molo w Spocie już 14 lutego można było zaobserwować setki osób, które zdecydowały się na aktywny wypoczynek. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, które obrazuje skalę zwiedzających. Fotografia została opublikowana na profilu Tomasza Lajosa na Twitterze.

Z relacji turystów, którzy odwiedzili Trójmiasto podczas weekendu, wiemy, że ze względu na duże obłożenie na plażach nie zawsze było możliwe zachowanie dystansu. Wielu podróżnych zapominało również o noszeniu maseczki.

Na łamach turystyka.wp.pl jedna z urlopowiczek zdradziła, że najbardziej jej brakuje otwartych restauracji i spędzenia czasu w lokalach.

Przyjechaliśmy do Sopotu na weekend. Mieszkamy w apartamencie. Jest cudownie, chociaż dużym minusem są zamknięte knajpy. Mamy swoje ulubione restauracje, gdzie zawsze jemy śniadania. Takie na wynos, jedzone na szybko w apartamencie traci jednak urok mówi pani Kasia z Warszawy na łamach WP.

Restauratorzy z Sopotu starali się zadbać o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad sanitarnych podczas pobytu na plaży. Nad morzem zostały rozstawione krzesła i stoliki, które zachowywały odpowiedni dystans między przyjezdnymi.

Wielu podróżnych, którzy nie nosili maseczki, tłumaczyli swoją decyzję walorami zdrowotnymi, które niesie za sobą przebywanie nad morzem.

Czemu nie mam maseczki? Jak to tak, być nad morzem i nie móc oddychać? powiedziała Pani Jadwiga z Krakowa.

Niedawno pisaliśmy o tłumach, które pojawiły się nad Morskie Okiem . Podróżni zapomnieli o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP/Twitter/Instagram

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Ceny wstępu na molo w Sopocie znów poszły w górę. Za mały spacerek zapłacisz krocie
Czytaj więcej >

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]