krynica-zdrój wypadek dwóch narciarzyfot. pixabay.com/Wokandapix/zdjęcie poglądowe

Zderzenie narciarzy na stoku w Krynicy-Zdroju. Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitalu

W Krynicy-Zdroju doszło do tragicznego zdarzenia na stoku . W wyniku zderzenia dwóch narciarzy, jedna osoba zginęła na miejscu, mimo szybkiej akcji ratunkowej. Drugi poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pojawili się ratownicy krynickiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

We wtorek w godzinach popołudniowych na jednym ze stoków w Krynicy-Zdroju doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch narciarzy. Jak podają media, turyści mieli podczas zjazdu wpaść na siebie w wyjątkowo niefortunny sposób.

Wypadek na stoku w Krynicu-Zdroju

RMF FM poinformowało, że do zdarzenia doszło w czasie zjazdu na trasie na Słotwinach. Na miejscu pojawili się ratownicy krynickiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przystąpili do reanimacji.

Niestety mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, jednego z poszkodowanych nie udało się uratować i zmarł na miejscu. Druga osoba została przetransportowana do szpitala.

Na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdroju doszło we wtorek do śmiertelnego wypadku. Dwóch narciarzy zderzyło się, jeden z nich zmarł na miejscu, drugi z obrażeniami został przewieziony do szpitala – poinformowała Justyna Basiaga, rzecznik sądeckiej policji.

Niemieckie biuro podróży zapowiada zmiany. Chcą do hoteli wpuszczać tylko zaszczepionych turystówChcą przyjmować tylko zaszczepionych turystów. Europejskie biuro podróży zapowiada zmianyCzytaj dalej

Jak dodała rzeczniczka, narciarz zmarł w wyniku poniesionych w wypadku obrażeń. Nie wiadomo na razie, w jakim dokładnie stanie znajduje się druga osoba poszkodowana.

Wiadomo tylko, że ma obrażenia ciała. Na miejscu obecnie pracują policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Muszynie.

Warunki na stoku bada także biegły z zakresu bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Turystyczne miejscowości przyciągają tłumy swoim pięknem, zawsze jednak zachowujmy ostrożność i przede wszystkim dbajmy o bezpieczeństwo swoje i ludzi wokół.

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój/zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Kolesky/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Pamiętajmy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa na stokach

W związku z tragedią w Krynicy-Zdroju, przypominamy podstawowe zasady zachowywania bezpieczeństwa na stokach narciarskich, które na swoich stronach promuje również policja.

Funkcjonariusze każdego roku przypominają o zakładaniu jaskrawych ubrań, by być lepiej widocznym. Gdy zobaczymy niebezpieczne zdarzenie, koniecznie musimy zawiadomić też służby ratunkowe.

Stok narciarski

Stok narciarski/fot. pixabay.comkaterinavulcova

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) w 10 krótkich hasłach opisała wszystkie zasady, których przestrzegać powinien każdy narciarz:

  • Na stoku nie jesteś sam” - należy unikać brawury i stwarzania niebezpieczeństwa ludziom w okolicy;
  • Panuj nad prędkością” - popisywanie się szybkimi zjazdami może doprowadzić do tragedii;
  • Mądrze wybierz trasę” - oceniaj swoje umiejętności uczciwie i nie kieruj się chęcią zaimponowania innym;
  • Wyprzedzaj z głową” - zawsze zachowuj bezpieczną odległość od innych osób;
  • Ruszaj ostrożnie” - lepiej chwilę poczekać, niż doprowadzić do wypadku;
  • Zatrzymuj się tylko wtedy, gdy musisz” - zatrzymując się, zawsze zjeżdżaj na ubocze. Stojąc na środku stwarzamy niebezpieczeństwo;
  • Podchodź lub schodź poboczem” - potrącenie przez innego narciarza może zakończyć się poważnymi urazami, a nawet śmiercią;
  • Stosuj się do znaków narciarskich” - zostały stworzone po to, by dbać o bezpieczeństwo ludzi na stoku;
  • Udziel pierwszej pomocy” - jeśli dojdzie do wypadku, nie bądź obojętny, reaguj;
  • Nie bądź anonimowy” - gdy widzisz zdarzenie, które twoim zdaniem wymaga interwencji, wezwij odpowiednie służby. Nie narażaj innych swoim zaniedbaniem.

Turyści z chęcią korzystają ze złagodzenia przepisów przepisów przez rząd i masowo pojawiają się na stokach narciarskich oraz w hotelach. Nie zapominajmy jednak, że pandemia wciąż trwa i konieczne jest zachowywanie zasad reżimu sanitarnego. Zachowujmy bezpieczny dystans, zasłaniajmy usta oraz nos, a dłonie dezynfekujmy jak najczęściej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF FM

Następny artykuł