atrakcje w krynicy-zdrojuScreen/instagram/wiezawidokowa

Przepiękne zdjęcia z Krynicy-Zdroju trafiły do sieci. Wieża widokowa jest atrakcją wyjątkową na skalę europejską

W Polsce mamy wiele przepięknych miejsc, które przyciągają turystów niczym magnes i dokładnie tak jest również z Krynicą-Zdrój. Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania pokazujące miasto otulone wartwą śniegu. Ścieżka w koronach drzew wygląda o tej porze roku naprawdę wyjątkowo.

Krynica-Zdrój jest jednym z tych miast, których bez wątpienia nie trzeba przedstawiać żadnemu turyście. Przepiękne miejsce, położone w województwie małopolskim, przyjmuje gości zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym - a przynajmniej było tak przed pandemią.

Obecnie turystyka przeżywa poważny kryzys, na który przedsiębiorcy reagują bardzo różnie. W Wiśle ogłoszono wielkie otwarcie ośrodka narciarskiego, który działać ma w reżimie sanitarnym. Krynica-Zdrój pozostała jednak po drugiej stronie barykady i większość bieznesów nadal pozostaje zamkniętych, bo właściciele obawiają się kar nakładanych przez sanepid czy inne służby.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Mimo to jednak do miasta przyjeżdżają turyści, choć mniej licznie, niż przed wybuchem pandemii. Do sieci trafiło przepiękne nagranie opublikowane przez profil wiezawidokowa na Instagramie. Możemy zobaczyć na nim jedną z największych atrakcji okolic Krynicy-Zdroju - Wieżę widokową w Słotwinach Arena oraz całą ścieżkę w koronach drzew.

Obiekt został oficjalnie otworzony dla zwiezdających 19 sierpnia 2019 roku i natychmiast stał się wyjątkowo popularny w sieci. Zdjęcia konstrukcji zobaczyć można m.in.na profilu emuzyk1974. Nie brak też wspaniałych fotografii miasta i górskich krajobrazów wokół - podziwiać je można np. na profilach krolikowski.fotografiapejzazu i lovekrynicazdroj.

Ścieżka w koronach drzew pozostaje otwarta w czasie pandemii, zachować trzeba jedynie niezbędne środki bezpeczeństwa. Jest dostępna dla każdego turysty, rodzin, małych dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Kilometrowy spacer kończymy u stóp blisko 50-metrowej wieży, na którą również można wejść.

Atrakcja wyjątkowa na skalę europejską

Krynica-Zdrój może być dumna z tej atrakcji, bowiem wyróżnia ją materiał, z którego została wykonana. W całości stworzona została z drewna z robinii akacjowej, które charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Co więcej, jest to pierwsza wieża widokowa w koronach drzew w Polsce.

W sezonie zimowym wieża otwarta jest codziennie od godziny 9:00 do 16:00. Ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 15:00. Na stronie internetowej obiektu zapoznać się można ze szczegółowym cennikiem zwiedzania.

Możliwości zakupu biletu jest bardzo dużo, w zależności od liczby i wieku turystów, chęci wykupienia zjazdu na zjeżdżalni czy wejścia dla narciarzy. Za podstawową opcję wejścia na Wieżę widokową zapłacimy 49 zł (bilet normalny) lub 42 zł (bilet ulgowy).

krynica-zdrój atrakcje wieża widokowa

Cennik wieży widokowej/screen/wiezawidokowa.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Śródło: Wikipedia/wieżawidokowa.pl/Instagram

Następny artykuł