narty otwierają sięfot. wisla-klepki.webcamera.pl

Podjęli decyzję, otwierają się dla narciarzy. Ośrodek w Wiśle ponownie czynny

Narty w tym roku dla wielu mogą wciąż pozostawać w sferze marzeń. Jeden z ośrodków w Wiśle zdecydował się jednak otworzyć dla narciarzy. Stacja Klepki poinformowała na swojej stronie w portalu społecznościowym, że organizuje „rekreacyjny kurs jazdy na nartach i snowboardzie".

Wyjazd na narty jest obecnie niemal niemożliwy ze względu na liczne obostrzenia rządu. Zgodnie z rozporządzeniem zamknięte muszą być nie tylko stoki narciarskie, ale również hotele. Jeden ośrodek w Wiśle zdecydował się jednak otworzyć.

Wyjazd na narty jednak będzie możliwy?

Informację o ponownym otwarciu podano na Facebooku Stacji Klepki. Jak czytamy, zachęcają oni do udziału w „rekreacyjnym kursie jazdy na nartach i snowboardzie". Ośrodek podkreślił jednocześnie, że działa w reżimie sanitarnym.

- Prosimy o zapoznanie się z cennikiem, regulaminem oraz oświadczeniem, które należy wydrukować i wypełnić, jeżeli chcecie wziąć udział w naszych zajęciach - napisano na facebookowej stronie.

Jak czytamy w regulaminie, uczestnik zgłasza swój udział: „w kursie edukacji sportowej - rekreacyjnym kursie jazdy na nartach i snowboardzie (PKD 85.51.Z) prowadzonym na podstawie i zgodnie z Regulaminem pn. „Krzewienie sprawności fizycznej osób dorosłych i dzieci w ramach zajęć sportowych i rekreacyjnych […] na ośnieżonych terenach w Wiśle organizowanych przez firmę Edukacyjne Zajęcia Sportowe »Klepki«".

W oświadczeniu uczestnika czytamy ponadto, że osoba zainteresowana deklaruje, że jest zdrowa i nie posiada objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ani infekcji wirusowej dróg oddechowych. Ponadto nie może w tym czasie być objęta kwarantanną. Przypominamy, że od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady przechodzenia na kwarantannę po powrocie z podróży.

Uczestnik zobowiązuje się m.in. do ścisłego przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, w tym do stałego zakrywania nosa i ust, regularnej dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. Ponadto musi wyrażać świadomość ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na kamerach internetowych widzimy, że w sobotę zainteresowanie jest raczej umiarkowane, jednak organizatorzy liczą, że zwiększy się ono z czasem. Branża narciarska jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Wczoraj publikowaliśmy oświadczenie właścicieli stoków.

- Spodziewamy się zwiększonej liczby chętnych do odbycia kursu w terminie sobotnio-niedzielnym, dlatego gdy liczba kursantów będzie zbyt duża możemy czasowo ograniczać wejście na teren obiektu - podali właściciele Klepek.

Wisła Klepki

Stacja narciarska Klepki w Wiśle, fot. wisla-klepki.webcamera.pl

Jak wynika z informacji podanych przez Onet, cieszyńscy policjanci podali, że nie mają żadnych zgłoszeń w tej sprawie. Prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej Karolina Wantulok zapowiedziała w piątek, że stoki w Wiśle zostaną otwarte 1 lutego. Tego samego dnia planowane jest również otwarcie restauracji obiektów noclegowych i restauracji. Już teraz jednak działanie wznowił hotel w Białce Tatrzańskiej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Następny artykuł