Turysci.pl
hotel Białka Tatrzańska

fot. Wikipedia, lzur, CC BY-SA 3.0

Duży hotel w Białce Tatrzańskiej otwiera się mimo restrykcji. Znaleźli sposób, sanepid komentuje

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotel w Białce Tatrzańskiej ponownie otwarty. Będzie oferował "usługi medyczne". Według zapewnień ma on działać na podstawie najnowszych wytycznych i rozporządzeń regulujących kwestie pandemii COVID19. Również restauracja na Krupó

Hotel w Białce Tatrzańskiej oprócz usług hotelarskich oferować będzie konsultacje medyczne z lekarzem lub fizjoterapeutą, zabiegi terapeutyczne czy nielimitowany dostęp do tamtejszych basenów termalnych.

Hotel w Białce Tatrzańskiej wznawia działalność

- Twój organizm sygnalizuje, że czas się zatrzymać i zadbać o zdrowie? Pomoże Ci w tym indywidualnie dobrany program terapii manualnej ze wsparciem dobroczynnego działania białczańskich wód termalnych - czytamy na stronie internetowej hotelu w Białce Tatrzańskiej.

Na samym dole strony czytamy jednak, że oferta przeznaczona jest dla osób wskazanych w rozporządzeniach z dnia 21.12.2020 r. i 27.12.2020 r. wyłącznie po przedstawieniu stosownych dokumentów uprawniających do pobytu w hotelu zgodnie z zapisami niniejszych rozporządzeń. Zadzwoniłam do hotelu, aby poznać szczegóły.

- Działamy zgodnie z rozporządzeniami rządowymi, w tym momencie jest możliwość realizacji pobytów medycznych, dlatego konieczne jest skierowanie od lekarza lub fizjoterapeuty, aby można było skorzystać z terapii manualnej bądź zabiegów rehabilitacyjnych - mówi w rozmowie z portalem Turyści.pl przedstawicielka hotelu.

- Jeśli chodzi o funkcjonowanie hotelu, wyłączona jest restauracja, natomiast posiłki serwujemy do pokoju. Śniadania, jak również dodatkowe posiłki też można zamówić z karty do pokoju. Terma jest dostępna dla naszych gości z wyłączeniem saun. Jeżeli chodzi o stoki, korzystać mogą z nich tylko osoby związane z Polskim Związkiem Narciarskim i takie, które posiadają licencję - tłumaczy.

Białka Tatrzańska, fot. Wikipedia, lzur, CC BY-SA 3.0

Jak poinformowała Beata Trojańska, szefowa zakopiańskiego sanepidu, stacja rozpatruje wszystkie sprawy i podejmowane są stosowne czynności kontrolne. Mogą one zakończyć się postępowaniem administracyjnym oraz ewentualną karą finansową w wysokości do 30 tys. zł. Zgodnie z procedurą, nie udziela jednak informacji odnośnie konkretnego obiektu.

- Nie przekazujemy takich informacji, ponieważ byłoby to wskazanie na konkretnego przedsiębiorcę - zakończyła Trojańska. 

Portal 24tp.pl przekazał ponadto informację o otwarciu restauracji na Krupówkach, które nastąpiło dzisiaj. Wcześniej otworzyły się już lokal w Bukowinie Tatrzańskiej i kawiarnia przy ul. Witkiewicza w Zakopanem. W obu tych miejscach pojawili się pracownicy sanepidu w asyście policji.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem zmienione zostały zasady funkcjonowania hoteli. Od dzisiaj będzie mogła z nich skorzystać kolejna grupa, o czym pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Polsat, 24tp

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >