Turysci.pl
rząd wprowadza nowe rozporządzenie

Fot. pixabay.com/ lukasmilan

Rząd przed północą opublikował nowe rozporządzenie. Zmieniają się m.in. zasady kwarantanny po przyjeździe z zagranicy

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd kilka godzin przed północą opublikował nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Większość zmian wchodzi w życie już dzisiaj. Wśród zapisów czytamy o zmianach zasad kwarantanny p

  • Część zapisów z wczorajszego rozporządzenia wchodzi w życie już dzisiaj

  • Rozporządzenie zawiera zmiany w kwestii odbycia kwarantanny

  • Liczba nowych zakażeń koronawirusem stale rośnie i możliwe jest wprowadzenie nowych restrykcji

Rząd w poniedziałek wieczorem opublikował w Dzienniku Ustaw znowelizowane rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Czytamy w nim o zmainach dotyczących kwarantanny po przyjeździe do Polski.

Rząd opublikował nowe rozporządzenie. Są zmiany w kwarantannie

W nowym rozporządzeniu zaktualizowana została lista osób przyjeżdżających z zagranicy, które będą musiały odbyć na terenie Polski kwarantannę. Jak czytamy, z obowiązku izolacji zwolnieni zostaną: uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki.

Jak czytamy, kwarantanny nie będą musiały odbyć również dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem.

Obowiązkowej samoizolacji nie będą poddani także studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

Zgodnie z nowymi przepisami, kwarantanny nie będą musiały odbywać również osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

Nie są to jednak jedyne zmiany wprowadzone wraz z wejściem w życie nowego rozporządzenia. Jak czytamy, do 28 lutego br. w kasynach oraz obiektach działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych będzie mogła znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów. Konieczne będzie również zachowanie odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Ponadto, przed wejściem do kasyna będą musiały być zamieszczone informacje o limicie osób, zaś obsługa będzie musiała podejmować środki zapewniające jego przestrzeganie. Klienci kasyn i salonów z automatami nie będą mogli również spożywać napojów lub posiłków.

W Polsce stale rośnie liczba zakażeń SARS-CoV-2. W mediach pojawiają się już nieoficjalne informacje o ponownym zaostrzaniu restrykcji, jak na przykład zakaz wpuszczania do hoteli osób poniżej 18. roku życia. Oficjalna konferencja Ministerstwa Zdrowia ma odbyć się jeszcze dziś lub jutro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >