Turysci.pl
hotele w warmińsko-mazurskim

Fot. pixabay.com/ Jorjoson

Hotelarz z warmińsko-mazurskiego skomentował decyzję rządu. "Czujemy się jak kozły ofiarne"

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele w województwie warmińsko-mazurskim zostaną ponownie zamknięte. Wynika to z dużej liczby zakażeń koronawirusem w tym regionie. Decyzję rządu w rozmowie z PAP skomentował przedsiębiorca z branży turystycznej i członek Regionalnej Organizacji T

Hotele w większości będą mogły pozostać otwarte, jednak w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzono specjalne restrykcje w związku z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił tę decyzję podczas środowej konferencji.

Hotele na Mazurach zostaną zamknięte. Branża komentuje

Nowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim wejdą w życie już w tę sobotę. Sytuację branży hotelarskiej w rozmowie z PAP skomentował prezes spółki zarządzającej hotelami grupy Anders Tomasz Dowgiałło. Jak podkreśla, ponowne zamknięcie hoteli po krótkim czasie, gdy mogły one funkcjonować, jest niezrozumiała.

- Chyba nikt z hotelarzy na Warmii i Mazurach nie spodziewał się takich rozwiązań, czujemy się jak kozły ofiarne, coś trzeba było zamknąć, to zamknięto hotele. Absolutnie rozumiem powagę sytuacji, nie neguję zakażeń, ale nie ma argumentów naukowych, żeby hotele zamykać - wyjaśnił Dowgiałło.

- W naszym przypadku otwarcie hotelu kosztowało 100 tys. zł. Zostali zatrudnieni dodatkowi pracownicy, by obsłużyć ruch i spełnić wymogi sanitarne stawiane przez rząd. W tej chwili po tygodniu działania, hotel musimy zamknąć - dodał. Jak ocenił, takie decyzje są „mocno krzywdzące, demoralizujące i chaotyczne".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Hotelarz wyliczał również, że na koszty przygotowania obiektu hotelowego do przyjęcia gości złożyły się koszty związane z ogrzaniem hotelu, przygotowaniem basenu, zrobieniem zaopatrzenia.

- Nie wiem, co będzie z ludźmi. Nie wiem, co im powiedzieć. Nie mam pieniędzy, by ich zostawić, nie wiemy, kiedy ponownie ruszymy. To są bardzo indywidualne i trudne rozmowy. Przyjąłem do pracy ludzi, którzy zrezygnowali z pracy w innych miejscach, bo podjęli je na czas niedawnego zamknięcia hoteli. Pracowali w innych lokalach gastronomicznych, pizzeriach i teraz zrezygnowali z nich, wracając do nas z chęcią, a my znów nie mamy dla nich pracy - mówił Tomasz Dowgiałło.

Dowgiałło wspomniał również, że obecnie prowadzący hotele są ze sobą na gorącej linii i są podłamani sytuacją. Nie wiemy, do kiedy obiekty hotelowe będą zamknięte i wielu z nas może nie dotrwać ponownego otwarcia, bo będą już w stanie bankructwa.

Zgodnie z decyzją rządu ogłoszoną podczas wczorajszej konferencji, ma nastąpić regionalizacja obostrzeń ze względu na bardzo zróżnicowaną sytuację w całym kraju. W województwie warmińsko-mazurskim oprócz hoteli zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >