Turysci.pl
rząd ogłosił decyzję - hotele i stoki pozostają otwarte

fot. pixabay,com/Robfoto

Hotele pozostaną otwarte wszędzie, oprócz województwa warmińsko-mazurskiego. Rząd ogłosił zmiany

24 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 25 Marca 2021)

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W środę przedstawiciele rządu zwołali specjalną konferencję prasową. Oficjalnie ogłosili na niej, co dalej z obostrzeniami w naszym kraju. Rozwiązana została też szczególnie nurtująca Polaków kwestia warunkowo otwartych hoteli i stokó

  • Od 27 lutego hotele w województwie warmińsko-mazurskim zostaną zamknięte

  • branża turystyczna w pozostałych województwach nie będzie dotknięta nowymi obostrzeniami

  • Zmieniają się zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Niezbędna kwarantanna lub okazanie testu

W środę rano w mediach pojawiły się nieoficjalne wiadomości, zgodnie z którymi rząd miał przedłużyć otwarcie hoteli oraz stoków. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, opowiedział o sytuacji Polski podczas konferencji prasowej, zwołanej o godzinie 15:00. Zgodnie z jego słowami, ma nastąpić regionalizacja obostrzeń, bowiem sytuacja w naszym kraju jest bardzo zróżnicowana, a trzecia fala koronawirusa się rozpędza. 

Rząd ogłasza nowe obostrzenia: hotele pozostają otwarte, ale nie wszędzie

Hotele w Polsce rzeczywiście pozostaną otwarte, ale z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Tam muzea, kina oraz obiekty noclegowe będą zamknięte od najbliższej soboty. Jak doprecyzował minister zdrowia, ta sytuacja ma trwać 2 tygodnie, choć już po tygodniu analizowana będzie sytuacja pandemiczna w kraju.

Przypomnijmy, że wszystkie obiekty noclegowe oraz stoki narciarskie mogły do tej pory przyjmować turystów od 12 lutego w trybie warunkowym. Oznacza to, że od tego dnia rząd uważnie obserwował zachowanie podróżnych, właścicieli obiektów oraz zmiany w liczbie osób zakażonych w naszym kraju. Po analizie tych czynników, otwarcie branży turystycznej przedłużono w 15 województwach.

Obiekty noclegowe wynajmować mogą w tym momencie jedynie 50 proc. dostępnych pokoi, ale zamknięta musi pozostawać część restauracyjna. Hotele oferować mogą jedynie usługę room service, czyli dostarczanie posiłków prosto do pokoju. Dodatkowo, zarówno obsługa, jak i przyjezdni, przestrzegać muszą wszystkich przepisów reżimu sanitarnego. W częściach wspólnych konieczne jest zasłanianie ust i nosa, wszyscy powinni też również jak najczęściej dezynfekować ręce i unikać przebywania w zatłoczonych miejscach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Co z granicami Polski? 

Adam Niedzielski już na początku tego tygodnia potwierdził, że wprowadzone zostaną również zmiany dotyczące przekraczania granicy Polski. Ma to powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz zminimalizować międzynarodowy ruch turystyczny. 

Minister podkreślał, że konieczność okazania negatywnego wyniku testu „pod koniec tygodnia stanie się faktem”, o czym dokładnie pisaliśmy tutaj.

Myślimy, żeby zrobić to jeszcze w tym tygodniu. Chcemy dopracować szczegóły regulacyjne. Służby też muszą się do tego przygotować, bo to będzie oznaczało konieczność powrotu do działań straży granicznej – mówił polityk jeszcze w poniedziałek na antenie TVN24.

Minister potwierdził w środę, podczas konferencji prasowej, wprowadzenie nowych obostrzeń dla przyjezdnych. Po wjeździe do Polski z Czech oraz Słowacji każda osoba powinna poddać się obowiązkowej kwarantannie. Zwalniać z tego obowiązku będzie jedynie okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego do 48 godzin przed wjazdem do kraju.

Obowiązkowa izolacja podróżnych z Czech i Słowacji wprowadzona zostanie 27 lutego 2021 roku. Minister doprecyzował, że respektowany będzie w tej sytuacji każdy rodzaj testu, który został dopuszczony. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >