Turysci.pl
krupówki

fot. krupowkidolne.webcamera.pl/ (screen)

Sprawdziliśmy, co dzieje się teraz na Krupówkach. Ludzi zdecydowanie mniej niż 2 tygodnie temu

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Krupówki to jeden z najpopularniejszych deptaków w całej Polsce. Właśnie tam dwa tygodnie temu zebrały się tłumy turystów, bawiących się mimo pandemii. Nagrania z kamerek internetowych pokazują jednak, że dzisiaj jest już dużo spokojn

Oczy całej Polski dwa tygodnie temu skierowane były na Krupówki, gdzie pierwszy dzień po zniesieniu restrykcji pojawiły się tłumy turystów. Media pokazały wówczas zdjęcia dużej liczby osób spacerujących deptakiem. Dzisiaj wydawać by się mogło, że emocje po ponownym otwarciu turystyki zaczynają powoli opadać.

Sytuacja na Krupówkach od dwóch tygodni jest napięta

Zgodnie z decyzją rządu, hotele oraz stoki narciarskie mogły otworzyć się ponownie 12 lutego, pod warunkiem zachowania przez nich zasad reżimu sanitarnego. Oznacza to, że mogą kwaterować jedynie do połowy swojego obłożenia, a posiłki serwowane są wyłącznie do pokoi.

W weekend 12-14 lutego, nałożyło się na siebie kilka okoliczności: był to pierwszy weekend po luzowaniu restrykcji, Walentynki, a w Zakopanem odbywał się wówczas konkurs skoków narciarskich. Już od pierwszego dnia po zniesieniu restrykcji, z Zakopanego zaczęły napływać niepokojące sygnały o oblężeniu turystów, którzy spacerują jednym z najsłynniejszych deptaków w całej Polsce.

krupowki-1202-17-1614371231.jpg

Krupówki

Krupówki 12.02.21 około godziny 17, fot. krupowkidolne.webcamera.pl/ (screen)

W sobotę 13 lutego na Krupówkach odbyła się pamiętna impreza, która następnie komentowana we była we wszystkich mediach. Jedną z osób komentujących te wydarzenia była prezes Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, która w rozmowie z Gazetą Wyborczą uznała, że sytuacja ta była do przewidzenia, ponieważ rząd nie zgodził się na rozłożenie w czasie ferii zimowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Krupówki ponownie spokojne?

Dzisiaj, 26 lutego, sytuacja wydaje się być już spokojniejsza. Na zdjęciach z kamery Webcam można zauważyć, że turystów na Krupówkach jest zdecydowanie mniej niż dwa tygodnie temu. Może to potwierdzić przypuszczenie, że z czasem tłumy w Zakopanem się poluzują.

krupowki-2602-1614372184.jpg

Krupówki

Krupówki 26.02.21 około godziny 20:30, fot. krupowkidolne.webcamera.pl/ (screen)

Może być jednak za wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski, ponieważ weekend dopiero się rozpoczął. Zgodnie z danymi portalu Nocowanie.pl, najwięcej zapytań dotyczy noclegów z soboty na niedzielę (27 i 28 lutego), chociaż znaleźli się również chętni na przyjazd w piątek. 

- Dopóki dopisuje pogoda, by pojeździć na nartach, polskie góry będą zajmować wysokie miejsca w planach wyjazdowych Polaków - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. - Niedługo te tendencje się zmienią. Zwykle od marca widzimy wzmożone zainteresowanie wyjazdami na długie weekendy. Turyści już zaczynają rezerwować noclegi na Wielkanoc i majówkę.

Przedłużenie możliwości funkcjonowania hoteli w reżimie sanitarnym zostało ogłoszone w środę podczas konferencji prasowej. Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, hotele o stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte wszędzie, poza województwem warmińsko-mazurskim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >