Turysci.pl
polacy jadą na weekend

Fot. pixabay.com/ Wokandapix

Polacy rezerwują noclegi na potęgę. Zakopane niezmienne na szczycie zainteresowania

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy planują wyjazdy na najbliższy weekend. Portale rezerwacyjne odnotowały bardzo duże zainteresowanie. Niektóre miasta mogą spodziewać się tłumów. Na szczycie podium podobnie jak w poprzednich tygodniach znalazło się Zakopane, jednak tur

  • Polacy, korzystając z ostatnich dni zimy, rezerwują noclegi w kurortach narciarskich

  • Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Zakopane, jednak dużą popularnością cieszą się również inne kierunki

  • Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl zapowiada, że trendy wkrótce ulegną zmianie

Polacy w ostatnią środę mogli odetchnąć z ulgą. Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia, hotele pozostaną otwarte w obowiązującym dotychczas reżimie sanitarnym. Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie z uwagi na dużą liczbę zakażeń, wprowadzono dodatkowe restrykcje.

Polacy rezerwują noclegi na weekend

Hotele zostały ponownie otwarte 12 lutego, jednak do teraz wielu turystów nie wiedziało, czy może pakować się na wyjazd za miasto. Środowa konferencja prasowa ministra zdrowia potwierdziła jednak możliwość korzystania z usług ośrodków noclegowych.

Według danych portalu Nocowanie.pl, Polacy nie stracili wcale zapału do wyjazdów i szykuje się kolejny weekend podróży po kraju. Jak się okazuje, szał rezerwacji trwa praktycznie od początku lutego, gdy ogłoszona została informacja o ponownym otwarciu hoteli.

Jeszcze w trakcie konferencji, podczas której premier ogłosił decyzję o ponownym otwarciu hoteli, ruch na stronie serwisów noclegowych rósł z minuty na minutę. Większość rezerwacji dotyczyła najbliższego możliwego terminu, jakim był walentynkowy weekend.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Ogromne zainteresowanie wyjazdami w terminie 12-14 lutego, potwierdzają przede wszystkim pamiętne sceny na Krupówkach w Zakopanem. Kolejny weekend również przebiegał pod znakiem tłumów, chociaż w trochę innym wydaniu. Wówczas media obiegły zdjęcia zatłoczonych stoków narciarskich.

W kolejny weekend po złagodzeniu części restrykcji znów królowało Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba oraz Szczyrk. Chociaż obawiano się, że duży napływ turystów spowoduje ponowne zamknięcie hoteli, rząd nie zdecydował się na taki krok. W związku z otwarciem ośrodków noclegowych i narciarskich turyści ponownie wybiorą się w góry.

buried-4669510-1280-1614357834.jpg

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch, fot. Pixabay/ siradje (zdjęcie ilustracyjne)

Według danych portalu Nocowanie.pl polscy turyści ponownie wybiorą górskie kurorty narciarskie. Najwięcej zapytań dotyczy noclegów z soboty na niedzielę (27 i 26 lutego), jednak wiele osób planuje przyjechać już w piątek. Podobnie jak w miniony weekend najwięcej zapytań dotyczyło noclegów w Zakopanem, Szczyrku, Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Zaraz za nimi uplasowały się Białka Tatrzańska, Wisła i Zieleniec.

- Dopóki dopisuje pogoda, by pojeździć na nartach, polskie góry będą zajmować wysokie miejsca w planach wyjazdowych Polaków - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. - Niedługo te tendencje się zmienią. Zwykle od marca widzimy wzmożone zainteresowanie wyjazdami na długie weekendy. Turyści już zaczynają rezerwować noclegi na Wielkanoc i majówkę.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zidentyfikowano kości znalezione w Tatrach. To szczątki zaginionej Joanny

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki świecą pustkami. Mimo słońca warunki są bardzo trudne

Czytaj więcej >

Polska

Kometa Leonard pojawi się nad Polską. Wiemy, kiedy będzie można ją obserwować

Czytaj więcej >

Polska

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

Czytaj więcej >

Polska

Weekend w górach może być niebezpieczny. Przewidywane alerty przed śniegiem

Czytaj więcej >

Polska

Tatry. Turyści zwozili kolegę ze szlaku taczką. 24TP: był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >