Turysci.pl
Straty w Szczyrku

fot. wikimedia.org/wiki/File:Szczyrk.Wyciąg_krzesełkowy_na_Skrzyczne._-_panoramio_(4).jpg/ CC 3.0

Tłumy w Szczyrku nie odrobią strat branży turystycznej

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Do Szczyrku zawitały prawdziwe tłumy turystów. Władze miasta usatysfakcjonowane są zainteresowaniem wśród przyjezdnych. Niestety burmistrz Szczyrku nie ma wątpliwości, że to wciąż za mało, aby odrobić straty poniesione przez kilkutygodniowe

Od piątku, 12 lutego w Szczyrku pojawiają się prawdziwe tłumy turystów, które nie były widoczne w mieście od kilku tygodni. Wszystko za sprawą częściowego luzowania obostrzeń, o których zdecydował polski rząd. Jak się jednak okazuje, duża liczba przyjezdnych, która zdecydowała się na pobyt w Szczyrku, nie pokryje wszystkich strat, które poniosło miasto w wyniku radykalnych restrykcji. Na łamach turystyka.rp.pl o wszystkim opowiedział burmistrz Szczyrku Antoni Brydy.

W Szczyrku liczą starty

Burmistrz Szczyrku, Antoni Brydy, w rozmowie z rp.pl nie ukrywał, że cieszą go tłumy turystów, które pojawiły się w zimowym kurorcie. Podkreślił jednak, że porównując liczbę przyjezdnych dziś do poprzednich lat, jest to wciąż niewielka grupa podróżnych.

Spodziewaliśmy się dużo większego najazdu turystów, ale tak nie było. Nie było jak wcześniej, kiedy wszystko w mieście było zakorkowane. Ale teraz też jest dość dużo ludzi. Jesteśmy zadowoleni, że turyści w ogóle są i jak się u nas zachowują  powiedział burmistrz Szczyrku.

Niedawno pisaliśmy o bardzo przykrych incydentach, które wydarzyły się w Zakopanem podczas pierwszego weekendu po luzowaniu obostrzeń. W hotelach doszło do wielu awantur, a na Krupówkach setki osób spontanicznie zorganizowało imprezę. Jak zdradził Antoni Brydy, w Szczyrku całe szczęście nie doszło do podobnych scen i wszyscy dbają o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Na szczęście u nas tego nie było. Cały czas apelowałem, żeby wszystkie osoby, które do nas przyjechały, nawet jeśli mają negatywny stosunek czy do masek, czy do dystansu społecznego, uszanowały zasady innych, zwłaszcza tych, którzy pracują. Abyśmy za dwa tygodnie mogli normalnie pracować. Takim zachowaniem, jak w Zakopanem, ktoś coś próbuje udowodnić i efekt jest taki, że wszyscy na tym tracą. Na razie u nas jest spokojnie. Nic złego się nie dzieje. I oby tak dalej czytamy wypowiedź Antoniego Brydy na łamach rp.pl.

W wyniku zamknięcia wielu branż Szczyrk notuje olbrzymie straty.

Straciliśmy dużo, ale jeszcze więcej tracimy po wyroku NSA, który uznał, że wyciągi narciarskie nie są budowlą, ale urządzeniem technicznym. Jeśli wszystko zsumujemy, to parę milionów strat się uzbiera podkreślił burmistrz.

Antoni Brydy nie ukrywa, że przed miastem sporo wyzwań i liczenie strat, które będą bardzo trudne do odrobienia. Miasto żyło z turystów, których nie brakowało ani latem, ani zimą. Pandemia pokrzyżowała wszystkie plany.

Będzie ciężki, ale następne dwa lata też nie będą łatwe, jeśli chodzi o wydatki bieżące. Mam kontakt z kolegami z gmin górskich, z którymi tworzymy Porozumienie Gmin Górskich – wszyscy podnoszą, że mają bardzo duże problemy, jeśli chodzi o bieżące wydatki. To dotknie nas nie tylko w tym roku, ale na pewno i w następnym  spuentował burmistrz Szczyrku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Żródło: turystyka.rp.pl

Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >