bieszczadyfot. Twitter/ Lasy Państwowe

Nagranie z Bieszczad stało się prawdziwym hitem. Niedźwiadki wyszły pobawić się w śniegu

Bieszczady to jeden z uwielbianych kierunków turystów. Można tam spotkać wiele fascynujących gatunków zwierząt, jednak niektóre lepiej unikać szerokim łukiem. Jeśli chodzi o niedźwiedzie, nagranie może skraść serce, jednak trzeba zachować przy nich szczególną ostrożność.

Nagranie z Bieszczad bardzo szybko stało się hitem sieci. Lasy Państwowe opublikowały nagranie z Nadleśnictwa Baligród, gdzie dwa niedźwiadki bawią się na beli siana i przewracają się na śnieg. Nadleśniczy wyjaśnia, dlaczego młode nie śpią.

Niedźwiadki wyszły pobawić się w śniegu. Nagranie z Bieszczad podbiło Internet

Większość ludzi myśli, że niedźwiedzie już dawno powinny zapaść w sen zimowy, jednak niektóre z nich wychodzą wciąż na śnieg. Jak się okazuje, nie wszystkie osobniki zasypiają na zimę, a te, które wpadną w stan hibernacji, czasem przebudzają się i na chwilę wstają.

Właśnie moment przerwanego snu uchwyciła jedna z fotopułapek umieszczona w Nadleśnictwie Baligród. Wszystko zostało uchwycone na nagraniu, które zostało opublikowane na Twitterze na profilu Lasy Państwowe. Film przedstawia dwa młode niedźwiedzie bawiące się na beli siana.

- Młode niedźwiedzie od dzieci różnią się chyba głównie tym, że mają dłuższe zęby i są bardziej włochate. Bela siana i śnieg wystarczą, żeby się świetnie bawić, a na koniec i tak przyjdzie mama, żeby zakończyć te wygłupy - czytamy we wpisie.

Tragedia w Alpach. Dwoje turystów zginęło blisko szczytu Mont CharvetTragedia. Są ofiary śmiertelne, maszyna uderzyła prosto w ziemięCzytaj dalej

Nagranie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wielu internautów. Pod postem z tym samym nagranie, opublikowanym przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe, pojawiło się wiele komentarzy. - Zamiast spać, to one brykają w najlepsze - napisał jeden z internautów. - Cudowne misiaczki - skomentował ktoś inny.

Wielu komentujących zdziwiło się, dlaczego niedźwiedzie o tej porze roku nie śpią. Wszystkie wątpliwości rozwiewa nadleśniczy Wojciech Głuszko, który wyjaśnia, że głęboki, wielomiesięczny sen zimowy to mit.

- Nie wszystkie niedźwiedzie zimą śpią. Zwierzęta są bardzo czułe na zmianę pogody. Jeżeli zdarzy się okres siarczystych mrozów, one stają się mniej aktywne, ale są też osobniki, którym to nie przeszkadza i spacerują. Te być może obudziły się z zimowej drzemki, ale równie dobrze mogły w ogóle nie zapaść w stan hibernacji - wyjaśnia nadleśniczy w rozmowie z Onet Podróże.

Spotykając w lesie niedźwiedzia, należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności. W innym artykule Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród opowiedział nam, jak postępować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Można przeczytać go tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł