Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Nagranie z Bieszczad stało się prawdziwym hitem. Niedźwiadki wyszły pobawić się w śniegu
Ania Radke
Ania Radke 09.02.2021 14:40

Nagranie z Bieszczad stało się prawdziwym hitem. Niedźwiadki wyszły pobawić się w śniegu

bieszczady
fot. Twitter/ Lasy Państwowe

Nagranie z Bieszczad bardzo szybko stało się hitem sieci. Lasy Państwowe opublikowały nagranie z Nadleśnictwa Baligród, gdzie dwa niedźwiadki bawią się na beli siana i przewracają się na śnieg. Nadleśniczy wyjaśnia, dlaczego młode nie śpią.

Niedźwiadki wyszły pobawić się w śniegu. Nagranie z Bieszczad podbiło Internet

Większość ludzi myśli, że niedźwiedzie już dawno powinny zapaść w sen zimowy, jednak niektóre z nich wychodzą wciąż na śnieg. Jak się okazuje, nie wszystkie osobniki zasypiają na zimę, a te, które wpadną w stan hibernacji, czasem przebudzają się i na chwilę wstają.

Właśnie moment przerwanego snu uchwyciła jedna z fotopułapek umieszczona w Nadleśnictwie Baligród. Wszystko zostało uchwycone na nagraniu, które zostało opublikowane na Twitterze na profilu Lasy Państwowe. Film przedstawia dwa młode niedźwiedzie bawiące się na beli siana.

- Młode niedźwiedzie od dzieci różnią się chyba głównie tym, że mają dłuższe zęby i są bardziej włochate. Bela siana i śnieg wystarczą, żeby się świetnie bawić, a na koniec i tak przyjdzie mama, żeby zakończyć te wygłupy - czytamy we wpisie.

Nagranie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wielu internautów. Pod postem z tym samym nagranie, opublikowanym przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe, pojawiło się wiele komentarzy. - Zamiast spać, to one brykają w najlepsze - napisał jeden z internautów. - Cudowne misiaczki - skomentował ktoś inny.

Wielu komentujących zdziwiło się, dlaczego niedźwiedzie o tej porze roku nie śpią. Wszystkie wątpliwości rozwiewa nadleśniczy Wojciech Głuszko, który wyjaśnia, że głęboki, wielomiesięczny sen zimowy to mit.

- Nie wszystkie niedźwiedzie zimą śpią. Zwierzęta są bardzo czułe na zmianę pogody. Jeżeli zdarzy się okres siarczystych mrozów, one stają się mniej aktywne, ale są też osobniki, którym to nie przeszkadza i spacerują. Te być może obudziły się z zimowej drzemki, ale równie dobrze mogły w ogóle nie zapaść w stan hibernacji - wyjaśnia nadleśniczy w rozmowie z Onet Podróże.

Spotykając w lesie niedźwiedzia, należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności. W innym artykule Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród opowiedział nam, jak postępować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Można przeczytać go tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Onet

Tagi: Polska Góry