Turysci.pl

Twitter/ @kawecki_maciej

Beskidy również pod natłokiem turystów. Pokazali zdjęcia z kurortów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Beskidy ponownie żyją. Zgodnie z decyzją rządu, ośrodki narciarskie mogły ponownie otworzyć się na turystów 12 lutego. Przedsiębiorcy już od dawna alarmowali, że muszą zwalniać ludzi, a ich firmy stoją na skraju bankructwa, dlatego teraz robią wszystko, aby odrobić straty.

Beskidy znów przyjmują tłumy narciarzy

Chętnych, aby skorzystać z uroków polskich gór nie brakowało. W piątek już od rana Szczyrk zapełniał się gośćmi. W sieci pojawiły się również zdjęcia i nagrania z Beskidów. Tłumy spotkać można również w Zakopanem, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule .

Specjalnie wzięliśmy na dzisiaj wolne w pracy, bo już nie mogliśmy się doczekać. Od jesieni marzyliśmy o wypadzie na stok – mówili Anna Bajor i Mateusz Ziomek w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Już o godzinie 8 rano w Szczyrku ruszyły pierwsze koleje kanapowe w Szczyrk Mountain Resort, COS i Beskid Sport Arena. Na narciarzy czeka tam ponad 20 km tras i siedem kolei linowych. Stoki otwarto również w Wiśle, gdzie na turystów czekają m.in. ośrodki Cieńków, Klepki, Pasieki, Siglany, Nowa Osada, Skolnity, Stożek, Soszów i Stok. Narciarzy spotkać można rówież w Istebnej, Międzybrodziu Żywieckim i Korbielowie.

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać i ośrodki będą działać, to mogą zostać uruchomione kolejne trasy. Mamy nadzieję, że będziemy jeździć do połowy kwietnia i że ten sezon będzie jeszcze uratowany – mówi Michał Słowioczek z ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Powody do radości mają jednak nie tylko właściciele ośrodków narciarskich i hoteli, które od piątku mogą przyjmować gości. Cały region bowiem jest bezpośrednio lub pośrednio uzależniony od turystów. Klienci pojawili się wreszcie w wypożyczalniach i serwisach sprzedających na wynos punktach gastronomicznych czy na stoiskach z pamiątkami i góralskimi serkami.

Ośrodek działa w ścisłym reżimie sanitarnym. Wytyczyliśmy specjalne zasieki, aby w kolejce do gondoli narciarze zachowywali odpowiedni dystans. Nadajemy specjalne komunikaty z głośników, zachęcamy do zakupu skipasów przez internet. Liczymy również na odpowiedzialność narciarzy i snowboardzistów i mamy nadzieję, że tylko potwierdzą fakt, że sport na świeżym powietrzu wśród górskiej przyrody i przestrzeni jest bezpieczny i wszystkim potrzebny – mówi Michał Słowioczek z ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Właściciele ośrodków narciarskich oraz hoteli zapewniają, że zostały podjęte odpowiednie kroki, aby chronić przyjezdnych przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Wielu z nich zatrudniło również dotatkowych pracowników, których zadaniem jest pilnowanie porządku.

Niestety, turyści czasem sami turyści wykazują się mniejszą wyobraźnią zapominając, że aktualnie stoki narciarskie i hotele otwarte są warunkowo i również od zachowania klientów zależy, czy będą mogły pozostać czynne. Dr Maciej Kawecki opublikował nagranie, przedstawiające turystów w kolejce na wyciąg. Odległość między nimi była zdecydowanie mniejsza niż wymagane 1,5 metra.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]