największa polska wyspaturysci.pl

Największa polska wyspa zachwyca turystów. Wolin jest wyjątkowym miejscem na mapie

Wyspa Wolin jest wyjątkowym punktem na mapie Polski. Największa wyspa w granicach naszego kraju ma wiele do zaoferowania. Zachwyca tam przede wszystkim przyroda, ale również bogata historia oraz tętniące życiem Międzyzdroje, które są wakacyjnym celem tysięcy Polaków.

Wyspa Wolin znajduje się w północno-zachodniej Polsce - od południa oblewają ją wody Zalewu Szczecińskiego, a od północy Morze Bałtyckie. Jest to największa wyspa leżąca w granicach naszego kraju, jednak i tak jest dość niewielkich rozmiarów – ma 265 km².

Wyspa Wolin zachwyca turystów

Tym, co zachwyca turystów najbardziej jest wszechobecna przyroda. Wolin może poszczycić się pojezierzem Wolińskim oraz najwyższymi klifami w Polsce, ciągnącymi się wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego.

Krajobraz wyspy został ukształtowany przez cofający się lodowiec. W ten sposób powstało tamtejsze 8 jezior oraz Pasmo Wolińskie. Duża część wyspy jest chroniona – znajduje się tutaj Woliński Park Narodowy.

Turystów do parku najbardziej przyciągają najwyższe w kraju klify, które ciągną się na długości 15 kilometrów od Międzyzdrojów do Świętej Kępy. Najwyższy z nich znajduje się przy wzniesieniu Gosań i ma 93 metry.

Czechy zamykają powiat przy polskiej granicy w Karkonoszach. Wstrzymany ruch turystyczny w obie stronyZamykają teren tuż przy Polskiej granicy. Nikt nie przejedzie, co się dzieje?Czytaj dalej

Na terenie parku, w pobliżu Międzyzdrojów, znajduje się ponadto pokazowy rezerwat żubrów. W okresie wiosenno-letnim można odwiedzać go w godzinach 10.00 – 18.00 (z wyjątkiem poniedziałków). Trzeba jednak dojść do niego pieszo – cała trasa liczy około 1300 metrów.

Odwiedzając Wolin warto zajrzeć jeszcze do Centrum Słowian i Wikingów, które znajduje się na małej wysepce na rzece Dziwnej przy miejscowości Wolin. Na terenie wyspy zrekonstruowano zabudowania Wolina z okresu od IX do XI wieku.

Wolin

Woliński Park Narodowy, fot. Unsplash/ Kamil Ślusarczyk

Najsłynniejszym miastem wyspy są oczywiście Międzyzdroje, z liczącym 395 metrów molo. Można tam dotrzeć spacerując Promenadą Gwiazd, na której skupia się całe miejskie życie.

Przy promenadzie znajduje się ponadto Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, Gabinet Figur Woskowych czy wakacyjny amfiteatr. Warto odwiedzić również tamtejsze piaszczyste plaże, na których można odpocząć po całym dniu wrażeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: mubi.pl

Następny artykuł