Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przekazało we wtorek smutną wiadomość. Zmarł Członek Honorowy organizacji, Mieczysław Arkadiusz Woźniak. Mieczysław Arkadiusz Woźniak zmarł w wieku 88 latZawodowo związany był z architekturą. Szczególnie zaangażowany był w kwestię ochrony zabytkówOd 1986 roku był uznanym, honorowym przodownikiem turystyki pieszej, do PTTK należał od 1952 rokuWiadomość o śmierci Mieczysława Arkadiusza Woźniaka przekazało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze na swoim profilu na Facebooku 20 kwietnia. Zmarły był znanym miłośnikiem historii Kalisza oraz cenioną postacią polskiej turystyki. Jak pisze PTTK, głównymi domenami jego działalności była turystyka górska oraz piesza, choć pasjonował się również żeglarstwem oraz narciarstwem.
Na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego ktoś wyrzucił stertę śmieci. Pewnie zidentyfikowanie sprawcy byłoby trudnym zadaniem, gdyby nie jeden szczegół pozostawiony na miejscu. Wśród odpadów znajdował się numer telefonu.Parki narodowe nierzadko muszą mierzyć się z problemem śmieci. Coraz częściej jednak sprawcy są ustalani, a następnie karani. W tym przypadku zadanie będzie jednak łatwiejsze. Na miejscu znaleziono numer telefonu i adres.
Zgodnie z wytycznymi rządu, majówka miała upłynąć pod znakiem obostrzeń i zakazów. Sektor turystyczny objęty jest oficjalnie lockdownem do 3 maja, prezes Polskiej Izby Hotelarskiej jednak zdradził, że część obiektów noclegowych się otworzy. PIH ma pomóc im zrobić to w sposób odpowiedzialny. Hotelarze stracili cierpliwość. Niektórzy będą otwierać się w czasie majówkiPrezes PIH deklaruje przygotowanie oferty dla hotelarzy. Ma im pomóc funkcjonować zgodnie z prawemRząd nadal nie podał dokładnego terminu, kiedy może dojść do otwarcia hoteli. Nie odmrożą ich jednak w pierwszej kolejnościTegoroczna majówka zapowiada się tragicznie dla branży turystycznej. Rząd ogłosił całkowity lockdown obiektów noclegowych, który ma trwać do 3 maja. Ma to uniemożliwić w znacznej mierze przemieszczanie się podróżnych, jednak przedsiębiorcy nie chcą się pogodzić z tym scenariuszem. Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej oświadczył, że dojdzie do otwarcia niektórych obiektów.
Hotele, obiekty noclegowe oraz organizatorzy turystyczni, którzy współpracują z Polskim Bonem Turystycznym, przejdą certyfikację. W ramach tego projektu zostaną wypromowane jako obiekty zachowujące bezpieczeństwo w czasie pandemii oraz zachowujące najwyższe normy jakości. Polski Bon Turystyczny rozpoczyna certyfikację podmiotów turystycznychAkcja ma na celu promocję podmiotów turystycznych, których usługi są na wysokim poziomie zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i jakościCertyfikaty mają pomóc turystom w znalezieniu odpowiedniej opcji wakacyjnej i miejsc, w których spędzą satysfakcjonujące wakacje i urlopyW którym hotelu najlepiej spędzić urlop z całą rodziną? Pomóc w wyborze ma certyfikacja obiektów noclegowych i wszelkich organizatorów turystyki, którą właśnie rozpoczyna Polski Bon Turystyczny. Jak wynika z wiadomości przekazanej przez oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji PBT, efektami tej akcji ma być wypromowanie tych przedsiębiorców, którzy oferują najwyższą jakość usług - zarówno w kwestii przestrzegania norm bezpieczeństwa, jak i jakości oferowanych produktów.
Tegoroczne wakacje możemy spędzić w domach, obarczeni obostrzeniami, jeśli w czasie majówki dojdzie do przesadnego rozluźnienia. Taką wiadomość przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej. Wojciech Andrusiewicz ostrzega przed ignorowaniem obostrzeń w czasie majówkiPolityk stwierdził, że „o wakacjach będziemy mogli zapomnieć", jeśli długi weekend majowy pogorszy sytuację epidemicznąJak ustaliła nieoficjalnie WP, zachowanie Polaków w czasie majówki ma kluczowe znaczenie w kontekście ewentualnego, przyszłego znoszenia obostrzeń Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w czasie wtorkowej konferencji prasowej przyznał, że tegorocznych, typowych wakacji może w ogóle nie być, bo Polacy mogą je spędzić w domach. Dojdzie do tego, jeśli nie będziemy przestrzegali obostrzeń, a na skutek majówki sytuacja epidemiczna ulegnie pogorszeniu. Liczne wyjazdy i nielegalne wynajmowanie noclegów przełożyć się też mogą na wstrzymanie powrotu dzieci do szkół.
Rzecznik rządu został zapytany o kwestię paszportów szczepionkowych - zarówno tych, nad którymi pracuje UE, jak i wewnętrznych w naszym kraju. Polityk podkreślił, że do wprowadzenia takiego dokumentu w formie „wejściówki" do samolotu czy restauracji, raczej w naszym kraju nie dojdzie i nie ma takich planów.Piotr Müller wypowiedział się na temat tzw. paszportów szczepionkowychPodkreślił, że ich rolą jest uznawanie świadczeń między krajami Unii Europejskiej, a nie kontrola nad poruszaniem sięPolityk podkreślił, że mało prawdopodobne jest wprowadzenie w Polsce paszportów w formie „wejściówek" do samolotów, kin czy restauracjiRzecznik rządu, Piotr Müller, był gościem w programie „Kwadrans polityczny" w TVP1. Został tam zapytany o plan odmrażania gospodarki oraz kwestię tzw. paszportów szczepionkowych. Według niego nazwa ta jest nieodpowiednia, bowiem kojarzyć się może z obostrzeniami i ograniczeniami w ruchu międzynarodowym.
Minister Zdrowia podczas Porannej Rozmowy w Radiu ZET zdradził prawdopodobną kolejność otwierania branż po ogólnopolskim lockdownie. Niestety jego słowa wskazują na to, że turystyka jeszcze trochę poczeka. Adam Niedzielski stwierdził, że kolejność otwierania branż zbliżona będzie do sekwencji ich zamykania na początku lockdownuHotele znalazły się na przedostatnim miejscu, za nimi pojawiła się tylko gastronomiaJeszcze wczoraj wicepremier Gowin głośno stwierdził, że jego zdaniem obiekty noclegowe powinny być otwierane w pierwszej kolejnościMinister Zdrowia, Adam Niedzielski, był gościem Porannej Rozmowy z Radiu ZET. Został na antenie zapytany o kolejność otwierania branż po zakończeniu ogólnopolskiego lockdownu. Okazało się, że przedsiębiorcy z branży turystycznej na otwarcie biznesów będą musieli jeszcze poczekać.
Sudety żegnają swojego zasłużonego ratownika. Odszedł Zenon Cwynar. Chociaż z zawodu był górnikiem, ponad 30 lat służył w Grupie Sudeckiej GOPR. Ratownik zmarł w wieku 88 lat.Sudecka Grupa TOPR poinformowała o śmierci swojego byłego działacza, który na służbie spędził ponad 30 lat. Zenon Cwynar zmarł 12.04.2021 r. w wieku 88 lat.
Śnieżka jest jedną z najbardziej charakterystycznych gór w Polsce. Obserwatorium Meteorologiczne, które znajduje się na jej szczycie, przyciąga tłumy turystów z Polski i nie tylko. Wkrótce jednak to miejsce się zmieni - IMGW-PIB zapowiada wielki remont. Dolny „dysk" ma być przystosowany do potrzeb turystycznych. Budowa Obserwatorium na Śnieżce rozpoczęła się w 1966 roku Jeszcze w 2021 roku mają ruszyć prace rekonstrukcyjno-remontowe tego obiektu Dolny „dysk" ma zostać udostępniony turystom. Rozmowy nad tym projektem trwały od 2019 rokuPierwsze wzmianki w mediach, dotyczące remontu Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, pojawiły się już w 2019 roku. Jak pisał wtedy Karkonoski Park Narodowy, właściciel obiektu (IMGW-PIB) chciał do końca roku przeprowadzić prace przygotowawcze, a następnie ruszyć z właściwym remontem. Ostatecznie jednak plany się przeciągnęły, a pierwsze roboty mają zostać rozpoczęte w 2021 roku. Eksperci zacząć mają od zabezpieczenia poszycia dachowego dwóch dysków obiektu - górnego oraz środkowego.
Polska Organizacja Turystyczna w komunikacie prasowym zaapelowała do Polaków, by jeszcze przed wakacjami odebrali bon turystyczny. Jednostka wskazała, że lato już się zbliża, a w szczycie sezonu może dojść do problemów teleinformatycznych związanych z wieloma zapytaniami o dodatkowe środki. Polska Organizacja Turystyczna przypomina Polakom o możliwości odebrania bonu turystycznegoLepiej zrobić to jeszcze przed wakacjami, by w szczycie sezonu uniknąć ewentualnych problemówDodatek na wakacje wykorzystać można na wiele sposobów, zarówno planując dłuższe wyjazdy, jak i jednodniowe aktywności z rodzinąBiuro Prasowe Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego zachęca Polaków do jak najszybszego odbioru świadczenia, zanim zacznie się szczyt sezonu letniego. Jednostka przypomina, komu należą się dodatkowe pieniądze oraz na co można je wykorzystać.
Hotele zostaną otwarte jako pierwsze po ogólnopolskim lockdownie? Zdaniem wicepremiera, Jarosława Gowina, branża noclegowa, wraz z gastronomiczną, powinny zacząć działać w pierwszej kolejności. Wcześniej były na końcu listy. Jarosław Gowin: hotelarstwo i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejnościPolityk wskazał, że tego rodzaju usługi powinny zostać udostępnione wszystkim Polakom, którzy przyjmą dwie dawki szczepionki Obecnie obowiązującą datą otwierania hoteli jest 3 majaPolskie hotele pozostają zamknięte od wielu tygodni, z krótkim wyjątkiem w lutym. Po warunkowym otwarciu obiektów noclegowych, rząd zadecydował o wprowadzeniu ogólnopolskiego lockdownu. W przypadku sektora turystycznego został on przedłużony do 3 maja, ale ostatnia wypowiedź wicepremiera może nieść nadzieję dla przedsiębiorców i podróżnych planujących urlopy.
Nie żyje Krystyna Rados, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Bieszczadów. Od 20 lat przyjmowała turystów w schronisku RADOSne Szwejkowo w Łupkowie, które przez lata zyskało status kultowego miejsca noclegowego. Krystyna Rados odeszła 18 kwietnia 2021 roku. Wiadomości o jej śmierci pojawiły się na wielu grupach internetowych, związanych z BieszczadamiZmarła przez ostatnich 20 lat przyjmowała turystów w schronisku RADOSne Szwejkowo w ŁupkowieByła jedną z najbardziej charakterystycznych postaci Bieszczadów. Jej ojcem był słynny Zdzisław Rados, nazywany „Królem Gór"Krystyna Rados przybyła w Bieszczady w 1975 roku i już wtedy - jako 25-latka - doskonale wiedziała, że to jest jej miejsce na ziemi. Chciała zajmować się turystyką, gościć piechurów i cieszyć się bliskością natury. W spełnieniu tego celu pomógł jej ojciec-legenda - „Król Gór", Zdzisław Rados. Przedstawił ją wszystkim i tak narodziła się kolejna ikona tych terenów.
Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń i otwieranie granic dla zaszczepionych Polaków. W weekend jednak doszło do zmiany decyzji, co może zrujnować plany majówkowe wielu turystów. Każda osoba wjeżdżająca do naszych sąsiadów, przejść musi kwarantannę lub wykonać test. Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń granicznych. Na swobodny wjazd liczyć mieli zaszczepieni PolacyW weekend doszło do zmiany decyzji. Obowiązkowa kwarantanna dotyczyć będzie nadal każdej osoby przekraczającej granicęZ izolacji zwolnić może jedynie test na COVID-19, ale musi być on wykonany na terytorium naszych sąsiadówSłowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie restrykcji pandemicznych. Zapowiedziano otwarcie hoteli i częściowe odmrożenie sektora turystycznego. Wielu Polaków się ucieszyło, bo zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, osoby zaszczepione miały swobodnie przekraczać granicę, co było idealną okazją na majówkowy urlop. Dzisiaj okazało się, że w weekend słowacki rząd zmienił zdanie.
Turyści od 1 maja będą mogli cieszyć się rejsami na statkach pasażerskich Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Maszyny są już niemalże w pełni gotowe do otwarcia sezonu letniego. Jak mówią przedstawiciele, pierwszego dnia majówki wszystkie jednostki będą mogły wypłynąć na Kanał Elbląski i nie tylko. Żegluga Ostródzko-Elbląska to największy przewoźnik działający na Kanale Elbląskim W ubiegłym roku w rejsy wybrało się ponad 52 tys. turystówW tym roku statki gotowe są do otwarcia sezonu 1 maja. Maszyny wypłynąć mają na Kanał Elbląski oraz Jezioro DrwęckieChoć rząd zamknął hotele i obiekty noclegowe, turyści mają szansę spędzić majówkę na dobrej zabawie. Miejski przewoźnik Żegluga Ostródzko-Elbląska ogłosił na swoim Facebooku uruchomienie codziennych kursów na swoim profilu na Facebooku. Co więcej, w tym roku uruchomiona zostanie również nowa trasa, której większość podróżnych z pewnością nie zna.
Rząd zorganizował w poniedziałek pilną konferencję prasową. Ogłoszono na niej, że do 10 maja każdy Polak powyżej 18 roku życia otrzyma e-skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że do końca sierpnia wszyscy chętni przyjmą preparat, pytanie jednak, co w takim razie z tegorocznymi wakacjami? Rząd chce zaszczepić przeciwko COVID-19 wszystkich chętnych Polaków maksymalnie do końca sierpniaW czerwcu Komisja Europejska chce wprowadzić Cyfrowe Zielone CertyfikatyGdzie i na jakich warunkach na wakacje będą mogli jechać Polacy, którzy nie zostaną zaszczepieni przed końcem lata? W poniedziałek rano, podczas konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki ogłosił, że do 10 maja każdy dorosły Polak otrzyma e-skierowanie na szczepienie. Zgodnie z planem preparat ma przyjąć każdy chętny jeszcze przed końcem wakacji. Oznaczać to może, że w wielu przypadkach turyści będą musieli wyjeżdżać na urlopy bez szans na luźniejsze obostrzenia i zwolnienie z niektórych nakazów. Zgodnie z planem UE bowiem, wprowadzenie paszportu szczepionkowego może dać najwięcej swobody właśnie osobom zaszczepionym.
Nie żyje Marek Konecki, zapalony taternik, ważna postać polskiej turystyki. Zmarł w niedzielę w wieku 72 lat. Kochał góry, a jego rysunki satyryczne, często skupiające się wokół tematyki wspinaczkowej i górskiej, cieszyły się ogromną popularnością. Marek Konecki swoją przygodę z górami rozpoczął w 1961 roku, a wspinaczką zajął się w 1971 roku Udało mu się pokonać 200 ścian w Tatrach, zarówno latem, jak i zimąWspinał się również w Himalajach, Turcji, Rile i PirynieO tym, że Marek Konecki nie żyje, poinformowała rodzina zmarłego na jego profilu na Facebooku. Choć z wykształcenia zmarły był fizykochemikiem, to w polskim środowisku turystycznym dał się poznać jako zapalony miłośnik wspinaczki, gór oraz człowiek o wyjątkowym poczuciu humoru, które udowadniał, tworząc satyryczne rysunki skupione wokół swojej pasji.
Polacy będą mieli 15 nowych możliwości lotów w czasie wakacji. Czeska linia Smartwings zapowiada uruchomienie tras z Warszawy i Katowic, m.in. do Splitu, Warszawy czy na Fuerteventurę. Niektóre wystartują już pod koniec kwietnia i w maju. Smartwings zapowiada uruchomienie 15 wakacyjnych tras z PolskiNa liście są takie wakacyjne hity jak Malaga, Kos czy BarcelonaNowe trasy pojawią się na liście lotów z Katowic i WarszawyCzeska linia lotnicza prężnym krokiem wkracza na polski rynek lotniczy w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Już wkrótce polecimy w najpopularniejsze miejsca z Warszawy oraz Katowic. Pojawia się jedynie pytanie, czy obostrzenia pandemiczne pozwolą na skorzystanie z tych wszystkich możliwości.
Morskie Oko jest oblegane przez turystów praktycznie przez cały rok, obecnie jednak warunki w Tatrach są wyjątkowo trudne. Piechurzy mimo to wchodzą na taflę jeziora bez zastanowienia, a przewodnik zauważa, że czekać ich może przykra niespodzianka. Turyści wchodzą na taflę Morskiego Oka mimo dodatnich temperaturPrzewodnik ostrzega. Piechurzy mogą natknąć się na wodę i topniejący śniegW Tatrach wciąż obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowegoMorskie Oko bez wątpienia jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc po polskiej stronie Tatr, jednak nawet tam trzeba zachować ostrożność. W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele zdjęć i nagrań podróżnych, którzy mimo dodatnich temperatur, wchodzą na zamarzniętą taflę jeziora.
Lekarz zakaźnik z Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ostrzega przed urlopami majówkowymi nad morzem. Jak podkreśla, jeśli powtórzą się sceny z Zakopanego z lutego, możemy zaszkodzić lokalnej służbie zdrowia. Co gorsze, nieodpowiedzialnym zachowaniem możemy ograniczyć sobie swobodę w czasie wakacji. Dr hab. Tomasz Smiatacz zaleca wyjątkową ostrożność podczas długiego weekendu majówkowegoSpecjalista podkreśla, że nieodpowiedzialne zachowanie może zepsuć tegoroczne wakacje Jeśli nad morzem turystom puszczą hamulce, może to wywołać ogromne kłopoty w lokalnej służbie zdrowiaLekarz zakaźnik, dr hab. Tomasz Smiatacz w rozmowie z Gazetą Wyborczą opowiedział o niebezpieczeństwach wynikających z podróży majówkowych. Skupił się przede wszystkim na turystycznych wyjazdach nad morze, które mimo zakazów planowane są przez wielu Polaków. Zdaniem eksperta, podstawową zasadą, której przestrzegać muszą wszyscy i to nie tylko w czasie długiego weekendu, jest zachowywanie dystansu i noszenie maseczek. Bez tego nie tylko możemy narazić wiele osób na utratę zdrowia, ale również zepsuć sobie tegoroczne wakacje.
Ostoja Koninki mimo obostrzeń wciąż pozostaje otwarta dla turystów. Na stoku nie brakuje turystów cieszących się kwietniowym śniegiem. Właściciele stacji narciarskiej w Porębie Wielkiej znaleźli sposób na omijanie obostrzeń - na górnej Stacji Kolei Linowej Tobołów organizują „spotkania służbowe partii". Ostoja Koninki chwali się, że jako „jedyna w Polsce" działa i zaprasza turystów na nartyNa górnej Stacji Kolei Linowej Tobołów co 15 minut organizowane są „spotkania służbowe partii" Strajk PrzedsiębiorcówJak widać na nagraniach ze stoku, fanów zimowego szaleństwa nie brakujeOstoja Koninki znajduje się około 75 kilometrów od Krakowa i w ostatnich miesiącach wielokrotnie rozpisywały się o niej media. Wszystko z powodu funkcjonowania tego stoku w czasie obostrzeń, gdy wszystkie inne obiekty pozostawały zamknięte. Obecnie, po przedłużeniu lockdownu, miejsce to również zaprasza turystów, a wszystko dzięki temu, że właściciele wymyślili sposób na ominięcie przepisów pandemicznych.
Turyści w czasie majówki będą mogli skorzystać ze znacznej części kolejek linowych w Beskidach i nie tylko. Już w ten weekend wjechać można na Żar oraz Czantorię. Wkrótce otwarte mają zostać kolejne trasy. Wiele jednostek PKL pozostawało zamkniętych z uwagi na trwające przeglądy techniczne, które dobiegają końcaKolej linowa na Czantorię została otwarta na ten weekendMedia podają, że większość kolejek w Beskidach i nie tylko uruchomiona zostanie już na majówkęWiększość stacji Polskich Kolei Linowych pozostaje zamknięta z powodu trwających prac konserwatorskich. Sprawdzany jest stan techniczny maszyn i wagoników, a także sprawność łożysk, podpór i innych elementów, których zniszczenie mogłoby doprowadzić do nieszczęścia. Już wkrótce jednak prace te zostaną zakończone, a na majówkę turyści znów będą mogli jechać w góry.
Zakopane zyska kolejną atrakcję turystyczną. W sobotę stolicę Tatr odwiedził wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Gliński. Jak zapowiedział, w mieście powstać ma muzeum poświęcone taternictwu oraz narciarstwu, a także nowy oddział Muzeum Tatrzańskiego, skupiający się na okresie II wojny światowej. W sobotę Zakopane odwiedził minister Piotr Gliński Polityk zapowiedział powstanie nowego oddziału Muzeum Tatrzańskiego w Willi Palace, przedstawiający okres II wojny światowejPowstać ma też nowe muzeum taternictwa i narciarstwa W sobotę Zakopane gościło ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, wicepremiera Piotra Glińskiego. Podczas konferencji prasowej polityk przekazał, że w stolicy Tatr zrealizowane zostaną nowe inwestycje. Wiadomość ta z pewnością szczególnie ucieszy fanów historii, turystów, a także ekspertów od przeszłości regionu.
Wolontariusze sprzątający Carską Drogę w Biebrzańskim Parku Narodowym zebrali 100 worków śmierci. Aż trudno sobie wyobrazić, jak wiele osób jadących tą trasą wykazało brak poszanowania natury. Ochotnicy uprzątnęli 30-kilometrowy odcinek. W sobotę 70 wolontariuszy rozpoczęło sprzątanie Carskiej DrogiZebrano 100 worków śmierci, a organizatorzy stwierdzili, że to i tak nie jest rekord akcji Śmiecenie przy drogach oraz na szlakach turystycznych w Polsce jest ogromnym problemem od latW sobotę w Biebrzańskim Parku Narodowym miała miejsce wyjątkowa akcja zbierania śmieci. Jak poinformowali pracownicy, ochotnicy przeszli 30 km wzdłuż Carskiej Drogi i zebrali ok. 100 worków odpadków.
Na molo w Sopocie w sobotę pojawiły się tłumy spacerowiczów. Przestrzegania obostrzeń pilnowali policjanci oraz Straż Miejska. Jak zapowiedziały służby, w czasie weekendu funkcjonariusze będą wykorzystywać drony i mobilny komisariat. W sobotę na molo w Sopocie pojawiły się tłumy turystówPolicja już w piątek zapowiedziała, że dokładnie sprawdzane będzie przestrzeganie obostrzeń przez spacerowiczówWzmożone kontrole dotyczyć mają miejsc szczególnie lubianych przez ludziTłumy spacerowiczów wyszły dziś na ulice Sopotu. Niedawno pisaliśmy o podróżnych odwiedzających Zakopane, a okazuje się, że nad morzem chodniki wyglądały bardzo podobnie. Policja już dzień wcześniej przypominała, że wszyscy powinni przestrzegać obostrzeń, bo prowadzone będą wzmożone akcje pilnowania porządku.
Wszystko wskazuje na to, że już na początku czerwca Zakopane będzie oblegane przez tłumy turystów. Zgodnie z danymi przekazanymi przez portal rezerwacyjny Nocowanie.pl, to właśnie podhalańska stolica jest najwyżej w wynikach wyszukiwania i rezerwacji, dokonywanych przez Polaków, na kolejny długi weekend. Polacy się nie poddają. Po ogłoszeniu lockdownu w czasie majówki, turyści rezerwują noclegi na początku czerwcaNajwięcej zapytań dotyczy Zakopanego, Karpacza oraz Soliny Turyści nadal najchętniej wybierają domki oraz apartamentyW tym roku początek czerwca wielu Polaków spędzi w Zakopanem, a przynajmniej tak wynika z prognoz serwisu Nocowanie.pl. 3 czerwca, w czwartek, wypada Boże Ciało, czyli dzień ustawowo wolny. Biorąc sobie wolny jeszcze 4 czerwca, otrzymujemy cztery dni wolne, a więc czas idealny na turystyczny wyjazd, nadrabiający straty z majówki.
Dorota Szelągowska weszła do Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku. Prowadząca programu „Tu jest pięknie" uznała to miejsce za atrakcyjne i warte pokazania Polakom. Co ciekawe, plany na nagranie tego odcinka były już dawno, pokrzyżowała je jednak pandemia. Dorota Szelągowska nagrała odcinek swojego programu w Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku Obiekt już w najbliższą środę zagości na ekranach i pokazany zostanie szerszej publiczności Hotel Traugutta 3 cieszy się bardzo dobrymi opiniami w internecieW ostatnich tygodniach hotele pozostają zamknięte ze względu na ogólnopolski lockdownu. Obostrzenia ogłoszone przez rząd są przyczyną ogromnego kryzysu w branży, a wypromowanie hotelu w telewizji może być jego szansą na przyciągnięcie tłumów, gdy w końcu turystyka zostanie odmrożona. Jak na swoim koncie na Facebooku pochwalił się Hotel Traugutta 3 w Białymstoku, już w środę to właśnie on będzie gwiazdą nowego odcinka programu prowadzonego przez Dorotę Szelągowską, „Tu jest pięknie". Dlaczego celebrytka akurat ten obiekt wybrała jako miejsce, które warto odwiedzić w naszym kraju?
W sobotę na Krupówkach pojawiło się sporo turystów. Mimo obostrzeń i lockdownu, do stolicy Tatr i tak ściągnęli fani podhalańskiego klimatu. Osoby wychodzące w góry jednak powinny uważać - TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W całej Polsce obowiązuje lockdown. Hotele i miejsca noclegowe pozostają zamknięteMimo obostrzeń, na Krupówkach w sobotę po południu pojawiło się wielu turystówOsoby wychodzące w góry proszone są o ostrożność. Od piątkowego wieczoru w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowegoMinister Zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej potwierdził przedłużenie ogólnopolskiego lockdownu. Turystyka ma pozostać zamrożona aż do 3 maja, czyli do końca długiego weekendu. Rząd zapowiada również wzmożone kontrole obiektów, które mogą być łamane obostrzenia. Mimo tych wszystkich starań, turystom i tak brakuje aktywności i wyjeżdżają w ulubione miejsca. Wyraźnie widać to dzisiaj na Krupówkach.
Koleje Śląskie częściowo znoszą zakaz kursowania pociągów na Słowację, który wprowadzony zostały 20 marca. Przewoźnik ogłosił, że od poniedziałku 19 kwietnia ruszy kurs Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń. Zniesienie ograniczenia obowiązuje od 19 kwietnia. Kursy realizowane są przez słowacką firmę ZSSKZawieszone nadal pozostają pociągi jeżdżące między naszym krajem a CzechamiKilka dni temu Słowacja ogłosiła złagodzenie restrykcji. Może być to dobry kierunek na majówkowy wyjazdSłowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie obostrzeń i otwieranie hoteli, a teraz Koleje Śląskie potwierdziły, że znoszą zakaz kursowania jednego połączenia do naszych sąsiadów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, pociągi z polskiej miejscowości Zwardoń, przez Skalite, do Žilina i z powrotem kursowały będą już od 19 kwietnia. W tym dniu również oficjalnie otwierają się obiekty hotelowe na Słowacji.