Turysci.pl
Ważą się losy wakacji

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MZ: Wakacje spędzimy w domu, jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń w czasie majówki

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje możemy spędzić w domach, obarczeni obostrzeniami, jeśli w czasie majówki dojdzie do przesadnego rozluźnienia. Taką wiadomość przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej.

  • Wojciech Andrusiewicz ostrzega przed ignorowaniem obostrzeń w czasie majówki

  • Polityk stwierdził, że „o wakacjach będziemy mogli zapomnieć", jeśli długi weekend majowy pogorszy sytuację epidemiczną

  • Jak ustaliła nieoficjalnie WP, zachowanie Polaków w czasie majówki ma kluczowe znaczenie w kontekście ewentualnego, przyszłego znoszenia obostrzeń

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w czasie wtorkowej konferencji prasowej przyznał, że tegorocznych, typowych wakacji może w ogóle nie być, bo Polacy mogą je spędzić w domach. Dojdzie do tego, jeśli nie będziemy przestrzegali obostrzeń, a na skutek majówki sytuacja epidemiczna ulegnie pogorszeniu. Liczne wyjazdy i nielegalne wynajmowanie noclegów przełożyć się też mogą na wstrzymanie powrotu dzieci do szkół.

Majówka może zadecydować o tym, jak będą wyglądać wakacje

Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że będziemy mogli zapomnieć „o szkole dla dzieci i wakacjach dla nas wszystkich", jeśli Polacy pozwolą sobie na „zbyt poluzowaną majówkę".

Grecja luzuje obostrzenia

Grecja znosi kolejne restrykcje. Trwają przygotowania do otwarcia granic

CZYTAJ DALEJ

Jego zdaniem wybór jest „zero-jedynkowy": albo majówka, albo wakacje. Podobne zdanie ma w tej kwestii również dr Zaczyński, który w rozmowie z Polsat News przyznał kilka dni temu, że on „wolałby zostać w domu w majówkę, żeby mieć później wakacje".

Czy Polacy wyjadą na majówkę mimo zakazów?

Politycy od dawna sugerowali, że tegoroczny weekend majowy upłynie pod znakiem obostrzeń i ostatecznie rzeczywiście do tego dojdzie. Już oficjalnie wiadomo, że obiekty noclegowe nie będą mogły przyjmować gości do 3 maja.

Problem jednak w tym, że mimo zakazu, wielu Polaków wciąż szuka tzw. noclegów u cioci, czyli pokoi w kwaterach prywatnych, które zamierzają działać mimo obostrzeń.

Źródło Wirtualnej Polski z otoczenia rządu sugeruje, że w kurortach i miejscowościach turystycznych mogą pojawić się tłumy. Rząd obawia się, że gwałtowny przypływ gości wpłynie też na decyzję restauratorów o otwarciu lokali mimo zakazu. To z kolei przełożyć się może na wzrost zachorowań na koronawirusa w przyszłości.

WP, powołując się na swoich informatorów, sugeruje, że pogorszenie sytuacji po majówce może doprowadzić do wstrzymania dalszego znoszenia obostrzeń. W takiej sytuacji zamrożenie sektora turystycznego potrwać może jeszcze dłużej, choć zarówno przedsiębiorcy, jak i wczasowicze, mają już nadzieję na swobodne podróże w czasie tzw. czerwcówki.

Zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami ministra zdrowia w Radiu ZET, otwarcie hoteli ma nastąpić po uruchomieniu branży beauty oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Konkretny termin nie został jeszcze podany i wygląda na to, że kluczowe w tym aspekcie będzie zachowanie Polaków w czasie majówki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >