Turysci.pl
wakacje

Polacy planują wakacje 2021. Coraz więcej deklaruje wyjazd za granicę

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chociaż jest jeszcze kwiecień, wielu Polaków zaczyna już planować wakacje. Jak się okazuje w domu ma zamiar zostać 40,2 proc. badanych - wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej". Zwiększa się również liczba osób, które planują wyjechać za granicę.

Wakacje w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przebiegać będą pod znakiem restrykcji pandemicznych. Turyści nauczyli się już jednak żyć z nową rzeczywistością i już planują wyjazdy.

Wakacje w Polsce planuje 22 proc. osób

Jak wynika z sondażu, w polskich hotelach i pensjonatach planuje 22 proc. osób. Jest to o 6 pkt proc. więcej w porównaniu do zeszłego roku. Natomiast spędzenie urlopu u znajomych lub na działce planuje 12,9 proc. ankietowanych, czyli o 1,4 pkt proc. mniej w stosunku do 2020.

Według ekspertów wiele osób nie wykorzystało jeszcze bonów turystycznych, co przekłada się na wzrost zainteresowania obiektami noclegowymi.

Jak przekazała w rozmowie z DGP Martyna Rozesłaniec, specjalista Polskiej Organizacji Turystycznej, z puli 4,2 mln bonów o łącznej wartości około 4 mld zł aktywowano dotychczas 1,4 mln na kwotę około 1,2 mld zł. Wykonano nimi 425 tys. transakcji na łączną wartość ponad 307 mln zł.

Nie żyje Mieczysław Woźniak

Nie żyje Mieczysław Arkadiusz Woźniak. Honorowy członek PTTK

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta zainteresowanie podróżami za granicę

Wyjazd za granicę z biurem podróży zadeklarowało 4 proc. ankietowanych i jest to o 1,5 pkt proc. więcej niż w 2020. Natomiast wyjazd indywidualny planuje aż 9,8 proc. Jest to wzrost o 4,7 pkt proc. w stosunku do zeszłego roku.

Na ofertę biur podróży mają również inne czynniki. W dalszym ciągu nie wiadomo, które restrykcje będą mogły zostać zniesione w najpopularniejszych wśród turystów miejscach. Niemały wpływ będzie miało również wdrożenie paszportów szczepionkowych.

- Ciągle nie wiadomo, które kraje w Europie będą przyjmowały turystów i na jakich warunkach. - powiedział Marcin Małysz, koordynator ds. operacyjnych w Exim Tours w rozmowie z DGP. Jak podkreśla, powoduje to problem w przygotowaniu ostatecznej oferty.

W 2020 roku na wakacje wyjechało ok. 15,6 mln Polaków. Z oferty polskich hoteli skorzystało od czerwca do września ok. 8,5 mln Polaków.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >