Turysci.pl
Słowacja zmienia zdanie. Kwarantanna dla Polaków

fot. wikimedia.org/Adam midor/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Słowacja zmieniła zdanie. Utrzymują obowiązek kwarantanny dla wszystkich Polaków

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń i otwieranie granic dla zaszczepionych Polaków. W weekend jednak doszło do zmiany decyzji, co może zrujnować plany majówkowe wielu turystów. Każda osoba wjeżdżająca do naszych sąsiadów, przejść musi kwarantannę lub wykonać test.

  • Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń granicznych. Na swobodny wjazd liczyć mieli zaszczepieni Polacy

  • W weekend doszło do zmiany decyzji. Obowiązkowa kwarantanna dotyczyć będzie nadal każdej osoby przekraczającej granicę

  • Z izolacji zwolnić może jedynie test na COVID-19, ale musi być on wykonany na terytorium naszych sąsiadów

Słowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie restrykcji pandemicznych. Zapowiedziano otwarcie hoteli i częściowe odmrożenie sektora turystycznego. Wielu Polaków się ucieszyło, bo zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, osoby zaszczepione miały swobodnie przekraczać granicę, co było idealną okazją na majówkowy urlop. Dzisiaj okazało się, że w weekend słowacki rząd zmienił zdanie.

Słowacja zmienia zdanie. Kwarantanna dla wszystkich Polaków

Jak poinformował Polsat News, luzowanie obostrzeń nie będzie w pełni przyjazne turystom z Polski. Zgodnie z ustaleniami reportera medium, każda osoba wjeżdżająca do naszych sąsiadów, będzie musiała poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Paszporty szczepionkowe w Polsce

Rzecznik rządu o tzw. paszportach szczepionkowych: Chodzi o wzajemną certyfikację

CZYTAJ DALEJ

Izolacji przestrzegać będzie trzeba do chwili otrzymania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Warunkiem jednak jest to, że badanie przejść trzeba na terytorium Słowacji. Wyniki testów wykonanych w Polsce nie będą respektowane.

Po przekroczeniu granicy turyści z Polski muszą zarejestrować się na stronie Słowackiego rządu i wypełnić specjalny formularz internetowy. Następnie zgłosić się na test i samemu za niego zapłacić.

Słowacja strona podjęcie takich środków bezpieczeństwa tłumaczy obawami przed nowymi gatunkami koronawirsa.

Łagodzą restrykcje, przywracają połączenia transgraniczne

Przypomnijmy, że Słowacja rozpoczęła luzowanie obostrzeń dzisiaj, czyli 19 kwietnia. Otwarte zostały tam m.in. hotele oraz pensjonaty, a także sklepy i zakłady usługowe.

Jak podkreślają media, rzekomo może być to pierwszy krok w kierunku odmrożenia sektora turystycznego przed tegorocznymi wakacjami. We wszystkich otwartych miejscach obowiązywać ma reżim sanitarny.

Od 19 kwietnia przywrócono również kursowanie pociągów transgranicznych na trasie Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń. Decyzję tą określało się jako majówkowe rozwiązanie urlopowe, w obliczu zmiany decyzji słowackiego rządu nie wiadomo jednak, czy połączenie to zostanie utrzymane, a jeśli tak, to ilu turystów zdecyduje się z niego skorzystać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >