Turysci.pl
Słowacja zmienia zdanie. Kwarantanna dla Polaków

fot. wikimedia.org/Adam midor/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Słowacja zmieniła zdanie. Utrzymują obowiązek kwarantanny dla wszystkich Polaków

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń i otwieranie granic dla zaszczepionych Polaków. W weekend jednak doszło do zmiany decyzji, co może zrujnować plany majówkowe wielu turystów. Każda osoba wjeżdżająca do naszych sąsiadów, przejść musi kwarantannę lub wykonać test.

  • Słowacja zapowiadała luzowanie obostrzeń granicznych. Na swobodny wjazd liczyć mieli zaszczepieni Polacy

  • W weekend doszło do zmiany decyzji. Obowiązkowa kwarantanna dotyczyć będzie nadal każdej osoby przekraczającej granicę

  • Z izolacji zwolnić może jedynie test na COVID-19, ale musi być on wykonany na terytorium naszych sąsiadów

Słowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie restrykcji pandemicznych. Zapowiedziano otwarcie hoteli i częściowe odmrożenie sektora turystycznego. Wielu Polaków się ucieszyło, bo zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, osoby zaszczepione miały swobodnie przekraczać granicę, co było idealną okazją na majówkowy urlop. Dzisiaj okazało się, że w weekend słowacki rząd zmienił zdanie.

Słowacja zmienia zdanie. Kwarantanna dla wszystkich Polaków

Jak poinformował Polsat News, luzowanie obostrzeń nie będzie w pełni przyjazne turystom z Polski. Zgodnie z ustaleniami reportera medium, każda osoba wjeżdżająca do naszych sąsiadów, będzie musiała poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Paszporty szczepionkowe w Polsce

Rzecznik rządu o tzw. paszportach szczepionkowych: Chodzi o wzajemną certyfikację

CZYTAJ DALEJ

Izolacji przestrzegać będzie trzeba do chwili otrzymania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Warunkiem jednak jest to, że badanie przejść trzeba na terytorium Słowacji. Wyniki testów wykonanych w Polsce nie będą respektowane.

Po przekroczeniu granicy turyści z Polski muszą zarejestrować się na stronie Słowackiego rządu i wypełnić specjalny formularz internetowy. Następnie zgłosić się na test i samemu za niego zapłacić.

Słowacja strona podjęcie takich środków bezpieczeństwa tłumaczy obawami przed nowymi gatunkami koronawirsa.

Łagodzą restrykcje, przywracają połączenia transgraniczne

Przypomnijmy, że Słowacja rozpoczęła luzowanie obostrzeń dzisiaj, czyli 19 kwietnia. Otwarte zostały tam m.in. hotele oraz pensjonaty, a także sklepy i zakłady usługowe.

Jak podkreślają media, rzekomo może być to pierwszy krok w kierunku odmrożenia sektora turystycznego przed tegorocznymi wakacjami. We wszystkich otwartych miejscach obowiązywać ma reżim sanitarny.

Od 19 kwietnia przywrócono również kursowanie pociągów transgranicznych na trasie Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń. Decyzję tą określało się jako majówkowe rozwiązanie urlopowe, w obliczu zmiany decyzji słowackiego rządu nie wiadomo jednak, czy połączenie to zostanie utrzymane, a jeśli tak, to ilu turystów zdecyduje się z niego skorzystać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >