Turysci.pl
Koleje Śląskie przywracają połączenia na Słowację

fot. facebook.com/Koleje Śląskie/zdjęcie poglądowe

Koleje Śląskie częściowo znoszą ograniczenia w kursach na Słowację

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Koleje Śląskie częściowo znoszą zakaz kursowania pociągów na Słowację, który wprowadzony zostały 20 marca. Przewoźnik ogłosił, że od poniedziałku 19 kwietnia ruszy kurs Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń.

  • Zniesienie ograniczenia obowiązuje od 19 kwietnia. Kursy realizowane są przez słowacką firmę ZSSK

  • Zawieszone nadal pozostają pociągi jeżdżące między naszym krajem a Czechami

  • Kilka dni temu Słowacja ogłosiła złagodzenie restrykcji. Może być to dobry kierunek na majówkowy wyjazd

Słowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie obostrzeń i otwieranie hoteli, a teraz Koleje Śląskie potwierdziły, że znoszą zakaz kursowania jednego połączenia do naszych sąsiadów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, pociągi z polskiej miejscowości Zwardoń, przez Skalite, do Žilina i z powrotem kursowały będą już od 19 kwietnia. W tym dniu również oficjalnie otwierają się obiekty hotelowe na Słowacji.

Pojedziemy na Słowację. Komunikat Kolei Śląskich

Polski przewoźnik o zniesieniu zakazu i wznowieniu kursów poinformował na swoim profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej. Jak możemy tam przeczytać, uruchamiana na nowo trasa obsługiwana jest przez słowacką firmę ZSSK.

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Koleje Śląskie w komunikacie ogłosiły również, że nadal zawieszona będzie trasa z Chałupek do Bohumina i z powrotem. Poinformowano, że pociągi kursują jedynie do miejscowości przygranicznych, znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Dalsza trasa wiąże się z przestrzeganiem granicznych obostrzeń pandemicznych, obowiązujących u naszych sąsiadów.

Polski przewoźnik zapewnia, że wszystkie działania mają na celu zagwarantowanie podróżnym bezpieczeństwa sanitarnego. Wprowadzane mają być również różne techniki walki z chorobą. Mowa tu m.in. o naświetlaniu lampami UV czy nakładanie powłoki z dwutlenku tytanu.

Słowacja poluzowała obostrzenia

Przywrócenie połączenia na Słowację zostaje wprowadzone tego samego dnia, co rozpoczęcie luzowania restrykcji u naszych sąsiadów. Właśnie od poniedziałku 19 kwietnia otwarte tam zostaną zakłady usługowe, sklepy, a także hotele oraz pensjonaty.

Dozwolone będzie także przemieszczanie się między powiatami oraz odwiedzanie muzeów, galerii, ogrodów botanicznych i zoologicznych.

W świetle ograniczeń pandemicznych obowiązujących w Polsce i zamrożenia sektora turystycznego na Majówkę, wielu podróżnych zdecydować się może na odwiedzenie sąsiadującymi z nami kraju. Na granicy konieczne jest okazanie jedynie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

We wtorek słowacki minister finansów, Igor Matovicz ogłosił, że wszystkie otwierane miejsca funkcjonować mogą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podkreślił, że zamknięte pozostaną natomiast restauracje, choć decyzja o dalszym łagodzeniu restrykcji zapaść ma po 26 kwietnia. Jeśli nie dojdzie do pogorszenia sytuacji epidemicznej, być może w czasie majówki władze Słowacji zezwolą podróżnym na jeszcze większą swobodę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Koleje Śląskie

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >