Turysci.pl
Koleje Śląskie przywracają połączenia na Słowację

fot. facebook.com/Koleje Śląskie/zdjęcie poglądowe

Koleje Śląskie częściowo znoszą ograniczenia w kursach na Słowację

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Koleje Śląskie częściowo znoszą zakaz kursowania pociągów na Słowację, który wprowadzony zostały 20 marca. Przewoźnik ogłosił, że od poniedziałku 19 kwietnia ruszy kurs Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń.

  • Zniesienie ograniczenia obowiązuje od 19 kwietnia. Kursy realizowane są przez słowacką firmę ZSSK

  • Zawieszone nadal pozostają pociągi jeżdżące między naszym krajem a Czechami

  • Kilka dni temu Słowacja ogłosiła złagodzenie restrykcji. Może być to dobry kierunek na majówkowy wyjazd

Słowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie obostrzeń i otwieranie hoteli, a teraz Koleje Śląskie potwierdziły, że znoszą zakaz kursowania jednego połączenia do naszych sąsiadów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, pociągi z polskiej miejscowości Zwardoń, przez Skalite, do Žilina i z powrotem kursowały będą już od 19 kwietnia. W tym dniu również oficjalnie otwierają się obiekty hotelowe na Słowacji.

Pojedziemy na Słowację. Komunikat Kolei Śląskich

Polski przewoźnik o zniesieniu zakazu i wznowieniu kursów poinformował na swoim profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej. Jak możemy tam przeczytać, uruchamiana na nowo trasa obsługiwana jest przez słowacką firmę ZSSK.

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Koleje Śląskie w komunikacie ogłosiły również, że nadal zawieszona będzie trasa z Chałupek do Bohumina i z powrotem. Poinformowano, że pociągi kursują jedynie do miejscowości przygranicznych, znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Dalsza trasa wiąże się z przestrzeganiem granicznych obostrzeń pandemicznych, obowiązujących u naszych sąsiadów.

Polski przewoźnik zapewnia, że wszystkie działania mają na celu zagwarantowanie podróżnym bezpieczeństwa sanitarnego. Wprowadzane mają być również różne techniki walki z chorobą. Mowa tu m.in. o naświetlaniu lampami UV czy nakładanie powłoki z dwutlenku tytanu.

Słowacja poluzowała obostrzenia

Przywrócenie połączenia na Słowację zostaje wprowadzone tego samego dnia, co rozpoczęcie luzowania restrykcji u naszych sąsiadów. Właśnie od poniedziałku 19 kwietnia otwarte tam zostaną zakłady usługowe, sklepy, a także hotele oraz pensjonaty.

Dozwolone będzie także przemieszczanie się między powiatami oraz odwiedzanie muzeów, galerii, ogrodów botanicznych i zoologicznych.

W świetle ograniczeń pandemicznych obowiązujących w Polsce i zamrożenia sektora turystycznego na Majówkę, wielu podróżnych zdecydować się może na odwiedzenie sąsiadującymi z nami kraju. Na granicy konieczne jest okazanie jedynie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

We wtorek słowacki minister finansów, Igor Matovicz ogłosił, że wszystkie otwierane miejsca funkcjonować mogą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podkreślił, że zamknięte pozostaną natomiast restauracje, choć decyzja o dalszym łagodzeniu restrykcji zapaść ma po 26 kwietnia. Jeśli nie dojdzie do pogorszenia sytuacji epidemicznej, być może w czasie majówki władze Słowacji zezwolą podróżnym na jeszcze większą swobodę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Koleje Śląskie

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >