Turysci.pl
Turysta nie żyje

screen/Twitter/@trackwheels1

Wypadek autokaru wycieczkowego w Chinach. 1 turysta nie żyje, 6 jest rannych

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turysta zginął w tragicznym wypadku autokaru. Wycieczka przejeżdżała przez region autonomiczny Chin, Guangxi Zhuang. Niestety na wysokości miejscowości Guilin pojazd uderzył w barierę wysokości, zrywając dach. Sześć osób zostało rannych.

  • Turyści wraz z pilotem wycieczek jechali autokarem w południowo-zachodniej części Chin

  • Na wysokości miejscowości Guilin pojazd uderzył w barierę wysokościową. Siła zderzenia oddzieliła dach od reszty pojazdu na znacznej jego długości

  • Nie żyje jeden turysta, a sześciu zostało rannych. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe

Jak informuje serwis Global Times, turysta nie przeżył uderzenia autokaru wycieczkowego w barierę wysokościową. Dach został oddzielony od reszty pojazdu na znacznej jego długości, a sześciu podróżnych zostało rannych. Lokalne władze poinformowały, że ograniczenie wysokości było ustawione zgodnie z prawem.

Turysta zginął w wypadku autobusu w Chinach

Na ten moment nie wiadomo, jaki był cel podróży wycieczki. Wszystko wskazuje jednak na to, że był to zorganizowany wyjazd, bowiem na pokładzie przebywał pilot, a autokar określony w mediach został mianem „turystycznego".

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Również ofiara opisywana jest jako turysta, choć jego narodowość i inne dane nie zostały ujawnione. Jasne jest, że do nieszczęścia doszło w miejscowości Guilin w autonomicznym regionie Chin - Guangxi Zhuang w południowo-zachodniej części kraju.

Jak ujawniła miejscowa policja, życie sześciu poszkodowanych turystów nie jest zagrożone. Na miejscu oprócz funkcjonariuszy szybko pojawić się miały również władze oraz personel medyczny.

Na pokładzie autokaru znajdowało się 53 pasażerów, kierowca oraz przewodnik lub pilot, zależnie od źródła. Osoby te zostały przesłuchane przez lokalną policję.

Zdaniem tamtejszych władz, bariera, w którą uderzył autokar, miała zapewniać bezpieczeństwo przejazdów kolejowych wysokich prędkości.

Dach został oddzielony od reszty autokaru na znacznej jego długości, belka bowiem wbiła się w niego aż do środkowych drzwi. Zakładać więc można, że pojazd jechał ze znaczną prędkością.

Nagranie z miejsca wypadku udostępnione zostało na profilu użytkownika @trackwheels1 na Twitterze. Widać na nim szary autobus oraz żółto-czarną belkę, która „wychodzi" z pojazdu na wysokości środkowych drzwi dla pasażerów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Global Times

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >