Turysci.pl
słowacja

fot. Pixabay/ DimStock

Słowacja łagodzi restrykcje od poniedziałku. Otworzą m.in. hotele

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowacja od poniedziałku łagodzi restrykcje związane z koronawirusem. Otwarte zostaną między innymi sklepy i zakłady usługowe, a także hotele i pensjonaty. Warunkiem skorzystania będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu w stronę Covid-19.

Słowacja po raz pierwszy od czterech miesięcy otworzy sklepy. Działalność wznowią również hotele i pensjonaty, o warunkach znoszenia ograniczeń poinformował we wtorek Igor Matovicz, były premier, aktualnie minister finansów.

Słowacja otwiera hotele, ale trzeba mieć test

Podczas konferencji prasowej Igor Matovicz, któremu towarzyszył premier Eduard Heger i minister zdrowia Vladimir Lengvarsky, przekazał Słowakom, które branże będą mogły zostać ponownie otwarte po raz pierwszy od czterech miesięcy.

Jak oznajmił, już w najbliższy poniedziałek otwarte zostaną m.in. sklepy i zakłady usługowe, a także hotele i pensjonaty. Warunkiem wznowienia działalności będzie jednak utrzymywanie reżimu sanitarnego, a od klientów wymagane będzie posiadanie negatywnego wyniku testu w stronę COVID-19.

W dalszym ciągu zamknięte będą również restauracje. Minister finansów zapowiedział, że dalsze łagodzenie restrykcji będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i będzie możliwe po 26 kwietnia br.

minister zapowiedział kontrole hoteli

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole podczas majówki. Hotele będą zamknięte dla turystów

CZYTAJ DALEJ

Co ważne, w przyszłym tygodniu będzie można rekreacyjnie podróżować między powiatami. Od poniedziałku będą również możliwe nabożeństwa z udziałem wiernych, które od grudnia zeszłego roku mogły odbywać się wyłącznie przez internet.

Również od poniedziałku otwarte zostaną ogrody zoologiczne i botaniczne, muzea i galerie. Natomiast uprawianie sportu możliwe będzie jedynie na świeżym powietrzu i ograniczone do grup 6-osobowych. Podobna zasada obowiązywać będzie na basenach.

Premier podkreślił, że znoszenie restrykcji związane jest z zachowaniem obywateli, jednak zaapelował do Słowaków o utrzymywanie zasad reżimu sanitarnego. Zwrócił uwagę, że podczas świąt wzrosła liczba „R", wskazująca, ile osób może zostać zakażonych przez jednego zainfekowanego z 0,8 do 0,95.

Przypomnijmy, że przyjezdni z Polski podlegają bezwzględnej 14-dniowej kwarantannie. Konieczna jest również rejestracja na dedykowanej stronie internetowej:  http://korona.gov.sk/ehranica.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >