Turysci.pl
słowacja

fot. Pixabay/ DimStock

Słowacja łagodzi restrykcje od poniedziałku. Otworzą m.in. hotele

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowacja od poniedziałku łagodzi restrykcje związane z koronawirusem. Otwarte zostaną między innymi sklepy i zakłady usługowe, a także hotele i pensjonaty. Warunkiem skorzystania będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu w stronę Covid-19.

Słowacja po raz pierwszy od czterech miesięcy otworzy sklepy. Działalność wznowią również hotele i pensjonaty, o warunkach znoszenia ograniczeń poinformował we wtorek Igor Matovicz, były premier, aktualnie minister finansów.

Słowacja otwiera hotele, ale trzeba mieć test

Podczas konferencji prasowej Igor Matovicz, któremu towarzyszył premier Eduard Heger i minister zdrowia Vladimir Lengvarsky, przekazał Słowakom, które branże będą mogły zostać ponownie otwarte po raz pierwszy od czterech miesięcy.

Jak oznajmił, już w najbliższy poniedziałek otwarte zostaną m.in. sklepy i zakłady usługowe, a także hotele i pensjonaty. Warunkiem wznowienia działalności będzie jednak utrzymywanie reżimu sanitarnego, a od klientów wymagane będzie posiadanie negatywnego wyniku testu w stronę COVID-19.

W dalszym ciągu zamknięte będą również restauracje. Minister finansów zapowiedział, że dalsze łagodzenie restrykcji będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i będzie możliwe po 26 kwietnia br.

minister zapowiedział kontrole hoteli

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole podczas majówki. Hotele będą zamknięte dla turystów

CZYTAJ DALEJ

Co ważne, w przyszłym tygodniu będzie można rekreacyjnie podróżować między powiatami. Od poniedziałku będą również możliwe nabożeństwa z udziałem wiernych, które od grudnia zeszłego roku mogły odbywać się wyłącznie przez internet.

Również od poniedziałku otwarte zostaną ogrody zoologiczne i botaniczne, muzea i galerie. Natomiast uprawianie sportu możliwe będzie jedynie na świeżym powietrzu i ograniczone do grup 6-osobowych. Podobna zasada obowiązywać będzie na basenach.

Premier podkreślił, że znoszenie restrykcji związane jest z zachowaniem obywateli, jednak zaapelował do Słowaków o utrzymywanie zasad reżimu sanitarnego. Zwrócił uwagę, że podczas świąt wzrosła liczba „R", wskazująca, ile osób może zostać zakażonych przez jednego zainfekowanego z 0,8 do 0,95.

Przypomnijmy, że przyjezdni z Polski podlegają bezwzględnej 14-dniowej kwarantannie. Konieczna jest również rejestracja na dedykowanej stronie internetowej:  http://korona.gov.sk/ehranica.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >