Turysci.pl
Ostoja Koninki zaprasza turystów mimo obostrzeń

Screen/Facebook/Ostoja Koninki

„Jako jedyni w Polsce jeździmy na nartach". Ostoja Koninki zaprasza turystów mimo obostrzeń

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ostoja Koninki mimo obostrzeń wciąż pozostaje otwarta dla turystów. Na stoku nie brakuje turystów cieszących się kwietniowym śniegiem. Właściciele stacji narciarskiej w Porębie Wielkiej znaleźli sposób na omijanie obostrzeń - na górnej Stacji Kolei Linowej Tobołów organizują „spotkania służbowe partii".

  • Ostoja Koninki chwali się, że jako „jedyna w Polsce" działa i zaprasza turystów na narty

  • Na górnej Stacji Kolei Linowej Tobołów co 15 minut organizowane są „spotkania służbowe partii" Strajk Przedsiębiorców

  • Jak widać na nagraniach ze stoku, fanów zimowego szaleństwa nie brakuje

Ostoja Koninki znajduje się około 75 kilometrów od Krakowa i w ostatnich miesiącach wielokrotnie rozpisywały się o niej media. Wszystko z powodu funkcjonowania tego stoku w czasie obostrzeń, gdy wszystkie inne obiekty pozostawały zamknięte. Obecnie, po przedłużeniu lockdownu, miejsce to również zaprasza turystów, a wszystko dzięki temu, że właściciele wymyślili sposób na ominięcie przepisów pandemicznych.

Na jakich zasadach działa Ostoja Koninki?

Jak informuje Onet, na górnej Stacji Kolei Linowej Tobolów zorganizowane zostały „spotkania służbowe partii" zarejestrowanej jako Strajk Przedsiębiorców. Według harmonogramu, odbywają się one cyklinie, co 15 minut.

Turysta nie żyje

Wypadek autokaru wycieczkowego w Chinach. 1 turysta nie żyje, 6 jest rannych

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z przepisami pandemicznymi, tego rodzaju działalność jest możliwa, co wykorzystali właściciele. Stacja pozostaje otwarta cały weekend, a nagrania turystów szalejących na stoku oglądać można na jej profilu na Facebooku.

Na stronie internetowej ośrodka czytamy, że kolejką wjechać można na stok jedynie z wpiętym sprzętem narciarskim. Trasa z kolei otwarta pozostaje dla osób zrzeszonych w PZN i posiada homologację FIS. Dzięki tym działaniom jest czynna i wciąż ma gości.

Dla uczestników Spotkania Służbowego udostępniony został także bezpłatny parking. Co ciekawe, turystów pieszych oraz narciarzy ski-tourowych prosi się, by dobrowolnie zapłacili za postój w budce parkingowej. Na terenie ośrodka działa też kawiarnia oraz bar na wynos.

Turyści chętnie odwiedzają otwarty stok

Ostoja Koninki bardzo aktywnie prowadzi też swój profil na Facebooku. Zobaczyć tam można nagrania i zdjęcia publikowane już od kilku dni, które mają zachęcić turystów do przyjazdu w to miejsce.

Jako jedyni w Polsce jeździmy na nartach. Warunki od góry alpejskie do zakrętu, na ściance trzeba uważać, a dół przyzwoity [pis. org.] – czytamy w opublikowanym dzisiaj poście.

W sobotę rano ogłoszono, że przez dwa dni stok będzie otwarty od godziny 9:00 do 17:00. Co więcej, właściciele deklarują, że jeśli narciarze wykażą zainteresowanie, to możliwe jest również uruchomienie ośrodka w tygodniu, o ile warunki pogodowe na to pozwolą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/Ostoja Koninki/Onet

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >