Turysci.pl
Sopot oblegany przez spacerowiczów

screen/Dzień Dobry Sopot - esopot.pl

Wielu spacerowiczów na molo w Sopocie. Policja sprawdza przestrzeganie obostrzeń

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na molo w Sopocie w sobotę pojawiły się tłumy spacerowiczów. Przestrzegania obostrzeń pilnowali policjanci oraz Straż Miejska. Jak zapowiedziały służby, w czasie weekendu funkcjonariusze będą wykorzystywać drony i mobilny komisariat.

  • W sobotę na molo w Sopocie pojawiły się tłumy turystów

  • Policja już w piątek zapowiedziała, że dokładnie sprawdzane będzie przestrzeganie obostrzeń przez spacerowiczów

  • Wzmożone kontrole dotyczyć mają miejsc szczególnie lubianych przez ludzi

Tłumy spacerowiczów wyszły dziś na ulice Sopotu. Niedawno pisaliśmy o podróżnych odwiedzających Zakopane, a okazuje się, że nad morzem chodniki wyglądały bardzo podobnie. Policja już dzień wcześniej przypominała, że wszyscy powinni przestrzegać obostrzeń, bo prowadzone będą wzmożone akcje pilnowania porządku.

Sopot oblegany przez spacerowiczów

Jak możemy zobaczyć na nagraniu opublikowanym na profilu Dzień Dobry Sopot - esopot.pl, na molo oraz okolicznym deptaku, było bardzo wielu spacerowiczów.

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Służby uważnie obserwowały tłum i pilnowały, by każdy - zgodnie z przepisami - zasłaniał usta oraz nos maseczką. W akcję zaangażowana była nie tylko Policja, ale funkcjonariuszy wspierała także Straż Miejska, którą widać na filmie.

Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń

Jak czytamy na profilu Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, na ulicach miasta pojawiły się równo patrole piesze, jak i zmotoryzowane. Szczególnie narażone na kontrole były osoby przebywające w obszarach zwykle obleganych - na popularnych, głównych ulicach czy skwerach.

Ponadto po Sopocie przemieszczał się tzw. mobilny komisariat, czyli radiowóz wyposażony w system LRAD oraz drona. Oznacza to, że spacerowicze byli również obserwowani z powietrza.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia – przypominała sopocka Policja na swoim Facebooku.

Specjalny komunikat związany ze zbliżającym się weekendem, pojawił się również na stronie internetowej Policji w Sopocie. Dni wolne zwykle wiążą się ze wzmożonym ruchem na ulicach, a spacerowicze często zapominają o trwającej pandemii i przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

Jak czytamy w komunikacie, za niezałożenie maseczki funkcjonariusze ukarać nas mogą karą sięgającą nawet 1000 zł. Do sądu trafić może również wniosek o ukaranie. W przypadku rażącego łamania obostrzeń, o sprawie poinformowany może zostać sanepid. W najgorszym przypadku kara administracyjna od tego organu wynieść może nawet 30 tys. zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Policja Sopot/esopot.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >