Turysci.pl
Turyści wyszli na Krupówki

Screen/webcamera.pl

Na Krupówkach pojawili się turyści. W Tatrach obowiązuje lawinowa trójka

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W sobotę na Krupówkach pojawiło się sporo turystów. Mimo obostrzeń i lockdownu, do stolicy Tatr i tak ściągnęli fani podhalańskiego klimatu. Osoby wychodzące w góry jednak powinny uważać - TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

  • W całej Polsce obowiązuje lockdown. Hotele i miejsca noclegowe pozostają zamknięte

  • Mimo obostrzeń, na Krupówkach w sobotę po południu pojawiło się wielu turystów

  • Osoby wychodzące w góry proszone są o ostrożność. Od piątkowego wieczoru w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Minister Zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej potwierdził przedłużenie ogólnopolskiego lockdownu. Turystyka ma pozostać zamrożona aż do 3 maja, czyli do końca długiego weekendu. Rząd zapowiada również wzmożone kontrole obiektów, które mogą być łamane obostrzenia. Mimo tych wszystkich starań, turystom i tak brakuje aktywności i wyjeżdżają w ulubione miejsca. Wyraźnie widać to dzisiaj na Krupówkach.

Turyści przyjechali na Krupówki w weekend

Jak możemy zobaczyć na kamerach online, dostępnych na stronie webcamera.pl, po Krupówkach w sobotnie popołudnie spaceruje sporo turystów.

Oczywiście nie są to tłumy znane sprzed pandemii. Mimo wszystko jednak potwierdzają, że wielu osobom brakuje turystycznych wyjazdów w najpiękniejsze miejsca Polski.

Turyści wyszli na Krupówki

Turyści wyszli na Krupówki

Przypomnijmy, że hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte, zakładać więc można, że większość przyjezdnych to goście jednodniowi. Drugą opcją są podróżni, którym udało się znaleźć tzw. noclegi u cioci, czyli u właścicieli hoteli czy pensjonatów przyjmujących turystów „po cichu".

Niedawno Gerard Wolski ze stowarzyszenia Wolni Przedsiębiorcy podkreślał, że zamrożenie turystyki nie jest właściwym działaniem rządu. Zauważył, że branża noclegowa i tak na Podhalu działa w szarej strefie i przypuszczać można, że w czasie majówki na ulicach Zakopanego również pojawi się wiele osób.

Turyści wyszli na Krupówki

Turyści wyszli na Krupówki

TOPR ostrzega. Lawinowa trójka

Wiele osób przyjeżdżających do Zakopanego, nawet na jeden dzień, kieruje się na górskie szlaki. TOPR ostrzega jednak przez niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Wczoraj wieczorem ogłoszony został trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Oznacza to, że pokrywa śnieżna na stromych stokach jest umiarkowanie lub średnio związana. Nawet przy małym obciążeniu, zwały śniegu mogą runąć, dlatego zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjść na szlaki.

Jak informują ratownicy, opad z ostatnich dni ma nawet 30-45 cm i leży na zlodowaciałym podłożu. Szczególnie niebezpiecznie może być w wyższych partiach gór, gdzie w żlebach, depresjach, pod ścianami, na polach śnieżnych i w pobliżu grani wiatr utworzył depozyty śniegu. Prognozowane są również opady, które lokalnie mogą zwiększać zagrożenie związane z możliwością wystąpienia lawin.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TOPR/webcamera

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >