Turysci.pl
śmieci w lesie

fot. Facebook/ Wolontariat WPN

Wyrzucił śmieci w parku narodowym. Na miejscu zostawił numer telefonu

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego ktoś wyrzucił stertę śmieci. Pewnie zidentyfikowanie sprawcy byłoby trudnym zadaniem, gdyby nie jeden szczegół pozostawiony na miejscu. Wśród odpadów znajdował się numer telefonu.

Parki narodowe nierzadko muszą mierzyć się z problemem śmieci. Coraz częściej jednak sprawcy są ustalani, a następnie karani. W tym przypadku zadanie będzie jednak łatwiejsze. Na miejscu znaleziono numer telefonu i adres.

Osobie, która wyrzuciła śmieci grozi 500 zł mandatu

Stertę śmieci w Wielkopolskim Parku Narodowym zauważył spacerowicz, który akurat spacerował w pobliżu leśniczówki Wiry. Gdy przyjrzał się bliżej, zobaczył paczkę pocztową z numerem telefonu odbiorcy.

O zdarzeniu poinformowali wolontariusze Wielkopolskiego Parku Narodowego za pośrednictwem Facebooka. Z opublikowanego w niedzielę postu wynika, że śmieci miały zostać wyrzucone w tym miejscu poprzedniego dnia.

Wolontariusze WPN powiadomili dyrekcję parku. Obecnie trwa dochodzenie, kto jest właścicielem śmieci wyrzuconych w Parku. Sprawcy grozi do 500 zł mandatu.

Mazury na majówkę

Polacy planują majówkowy wyjazd na Mazury. Szef sanepidu apeluje o bezpieczeństwo na Szlaku

CZYTAJ DALEJ

- Mogę obiecać, że to nie będzie tak, że posprzątamy i poprosimy, aby więcej nie śmiecić, tylko wyciągniemy realne konsekwencje - mówi Wyborczej strażnik Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Śmiecenie w parkach narodowych nie jest niestety nowym problemem. W lasach znaleźć można coraz więcej podrzucanych śmieci, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, gdy wielu ludzi zostaje w domach.

- Pocieszające jest to, że regularnie ustalamy sprawców zrzutów, co kończy się dla nich niemałym mandatem - twierdzi strażnik WPN.

Problem występuje jednak również w innych częściach kraju. Kilka dni temu informowaliśmy o wielkiej akcji sprzątania w innym rezerwacie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >