Turysci.pl
POT zachęca do odebrania polskiego bonu turystycznego

fot. pixabay.com/cocoparisienne

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do odbierania bonu turystycznego

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polska Organizacja Turystyczna w komunikacie prasowym zaapelowała do Polaków, by jeszcze przed wakacjami odebrali bon turystyczny. Jednostka wskazała, że lato już się zbliża, a w szczycie sezonu może dojść do problemów teleinformatycznych związanych z wieloma zapytaniami o dodatkowe środki.

  • Polska Organizacja Turystyczna przypomina Polakom o możliwości odebrania bonu turystycznego

  • Lepiej zrobić to jeszcze przed wakacjami, by w szczycie sezonu uniknąć ewentualnych problemów

  • Dodatek na wakacje wykorzystać można na wiele sposobów, zarówno planując dłuższe wyjazdy, jak i jednodniowe aktywności z rodziną

Biuro Prasowe Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego zachęca Polaków do jak najszybszego odbioru świadczenia, zanim zacznie się szczyt sezonu letniego. Jednostka przypomina, komu należą się dodatkowe pieniądze oraz na co można je wykorzystać.

POT zachęca do jak najszybszego odebrania bonu turystycznego

Polska Organizacja Turystyczna we wstępie komunikatu prasowego zaznacza, że wakacje oraz jednodniowe wycieczki można zaplanować z wyprzedzeniem, nawet mimo trwającej pandemii. Jak czytamy, urlop może przysłużyć się nie tylko nam, ale również odbudować straty sektorowi turystycznemu, który od kilku tygodni odnotowuje same straty.

Na czas majówki rząd uniemożliwił działalność hoteli i obiektów noclegowych, jednak wielkimi krokami zbliżają się wakacje. POT apeluje do Polaków, by zaczęli wcześniej pobierać świadczenia, bo trwają już rezerwacje noclegów na lipiec i sierpień, nie ma więc na co czekać.

Gowin hotele i gastronomia powinny być otwierane w pierwszej kolejności

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

CZYTAJ DALEJ

Autorzy komunikatu zaznaczają, że coraz więcej przedsiębiorców akceptuje płatności Polskim Bonem Turystycznym, dlatego planując wyjazd, warto znaleźć nocleg w katalogu firm respektujących rządowy dodatek. Co więcej, czytamy, że dodatek nie ma terminu ważności i możemy wykorzystać go wtedy, kiedy chcemy.

Dzięki wcześniejszemu aktywowaniu możemy uniknąć ewentualnych problemów z jego wykorzystaniem – zaznacza POT.

W dalszej części tekstu wyjaśnione zostało, że w szczycie sezonu zapewne zdecydowanie więcej osób będzie chciało pobrać bon, co przełoży się na obciążenie systemów teleinformatycznych, które administrowane są przez ZUS. Zrozumieć to można jako ostrzeżenie przed ewentualnymi problemami, które mogą pojawić się przy wydawaniu świadczenia.

Im szybciej się tym zajmiemy, tym spokojniej uda się wszystko zaplanować, oszczędzić sobie stresu i zadbać o komfort wypoczynku – apeluje o pośpiech do Polaków wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Anna Salamończych-Mochel.

Za co można zapłacić bonem turystycznym?

Przypominamy, że Polski Bon Turystyczny w wysokości 500 zł należy się każdemu dziecku. Dodatkowe 500 zł otrzymać mogą również osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Pieniądze ze świadczenia wydać można zarówno na dłuższy urlop, jak i jednodniową wycieczkę. Warunkiem jest jedynie zakup pakietu co najmniej dwóch usług, np. przejazdu i biletów wstępu do muzeum czy noclegu i wejściówki do parku rozrywki - informuje w komunikacie POT.

Co istotne, bonem płacić można wielokrotnie, do chwili, aż skończą się na nim środki pieniężne. Możliwe jest również zapłacenie za usługę, która zrealizowana zostanie w przyszłości, np. opłacenie teraz noclegu, który odbędzie się w sierpniu.

Pieniądze, które nam pozostały po skorzystaniu z bonu, sprawdzić można na PUE ZUS w zakładce „Polski Bon Turystyczny". Jeśli zamierzamy wykupić usługę, która jest warta więcej niż bon, możliwe jest podzielenie spłaty i dopłata z pieniędzy prywatnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >