Australia mierzy się z potężnym żywiołem. Wschodnią część kontynentu sparaliżowały obfite opady deszczu. Synoptycy twierdzą, że powodzie są tam największe od 50 lat. Tysiące osób musiało zostać ewakuowanych po tym, kiedy ich miasta zostały odcięte od reszty państwa przez masę wody. Australia zmaga się z rekordowymi opadami deszczu i powodziamiDo tej pory ewakuowano 18 tys. osóbSynoptycy przewidują, że opady potrwają co najmniej do połowy tygodniaAustralia walczy ze skutkami ogromnych powodzi. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, konieczne było ewakuowanie tysięcy ludzi w regionie Nowa Południowa Walia, który zmaga się z klęską żywiołową.
Tegoroczne wakacje znów upłyną pod znakiem ograniczeń pandemicznych. Prof. Fal sugeruje, że „normalne" wyjazdy urlopowe mogą być możliwe dopiero we wrześniu, a szanse na podróżniczą majówkę są małe. Jego słowa z pewnością zaniepokoją wszystkich turystów. Wakacje 2021 znów upłynął pod znakiem pandemii. Prof. Fal sugeruje, że nie ma co liczyć na „normalny" wypoczynek w czasie letnich miesięcyEkspert twierdzi, że są również małe szanse na turystyczne, swobodne wyjazdy podczas majówki Polacy już planują wczasy, jednak wiele osób obawia się wyjazdów zagranicznych. Turyści stawiają na krajowe wakacjeWakacje w czasie pandemii nie dojdą do skutku? Ekspert jest zdania, że na normalny wypoczynek przyjdzie nam poczekać nawet do września, a na majówkę nie ma co liczyć.
Niemcy zdecydowały się na przedłużenie lockdownu do 18 kwietnia i wprowadzenie szczególnych restrykcji na święta wielkanocne. Konferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami landów w sprawie przedłużenia lockdownu w Niemczech trwała kilkanaście godzin i skończyła się we wtorek nad ranem - przekazuje Polsat News.Niemcy przedłużają lockdown do 18 kwietniaŚwięta wielkanocne będą czasem najostrzejszych restrykcjiWczasowicze przebywający za granicą muszą wykonać test na koronawirusa aby powrócić do krajuNiemcy na okres świąt wielkanocnych jeszcze bardziej zaostrzają restrykcje koronawirusowe. Ponadto Wielki Czwartek i Wielka Sobota mają być zdefiniowane jako „dni odpoczynku" z „zakazem gromadzenia się".
Władze Anglii rozważają wprowadzenie grzywny w wysokości 5 tys. funtów dla każdego, kto próbuje wyjechać za granicę bez uzasadnionego powodu. Nowe zasady mają wejść w życie w przyszłym tygodniu.Próba wyjazdu za granicę w Anglii będzie mogła wiązać się z konsekwencjami finansowymi. W przyszłym tygodniu wejdą w życie nowe zasady w ramach przepisów pomagających w walce z koronawirusem. Propozycja grzywny jest zawarta w przepisach, które będą głosowane przez posłów w czwartek.
Portugalia zaostrzyła przepisy wjazdowe dla przyjeżdżających z kilku państw, w tym z Polski. Oprócz negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa konieczne będzie odbycie kwarantanny.Wszyscy przylatujący do Portugalii muszą przedstawić negatywny test na Covid-19Przyjezdni z niektórych krajów dodatkowo będą musieli odbyć kwarantannęNowe przepisy obowiązują na razie do 31 marcaPortugalia już jakiś czas temu wprowadziła obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy. Teraz jeszcze bardziej zaostrzy przepisy dla przyjezdnych z kilku krajów, w tym z Polski.
Na granicy z Czechami i Słowacją trwają kontrole sanitarne osób wjeżdżających do Polski. Do tej pory Straż Graniczna skontrolowała już ponad 65,5 tys. osób, z czego przeszło 27 tysięcy z nich nie miało wymaganego testu.Kontrole sanitarne przy granicy z Czechami i ze Słowacją trwają od 27 lutegoDo 21 marca skontrolowano 65 581 osób; 27 340 podróżnych nie miało ważnego testuNegatywny wynik testu jest podstawą do zwolnienia z kwarantannyKontrole graniczne wykazały, że wśród 65,5 tys. osób wjeżdżających do Polski z Czech lub ze Słowacji, przeszło 27 tysięcy nie miało wymaganego testu z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Ponad 1,5 tys. osób pouczono - poinformował PAP wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.
Czeski rząd będzie wnioskował do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 30 dni. Poprzedni miał wygasnąć 28 marca. Według szefa MSW Jana Hamaczka sytuacja epidemiczna w kraju poprawia się, jednak utrzymanie restrykcji jest konieczne.Stan wyjątkowy w Czechach ma zostać przedłużony o kolejne 30 dniNa jego mocy utrzymane zostaną ograniczenia w przemieszczaniuRząd zapowiedział również zwiększone kontrole osób na kwarantannie Czechy wprowadziły stan wyjątkowy 5 października 2020 roku. Od tego czasu funkcjonują tam liczne ograniczenia, również w podróżowaniu. Władze chcą przedłużenia obecnych restrykcji o kolejne 30 dni, zaczynając od 28 marca.
Wielkanoc w tym roku przypada na okres lockdownu, jednak nie odstrasza to niektórych turystów. Okazuje się, że spora część osób nie zamierza spędzić tego świątecznego czasu w domu. Portal money.pl poinformował, że samoloty tanich linii lotniczych są już zapełnione. Polacy coraz chętniej rezerwują loty na święta wielkanocneDużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunkiZnacząco spadło zainteresowanie lotami do Wielkiej BrytaniiWielkanoc w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przebiegać będzie pod znakiem pandemii. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział już, że od 20 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne w całej Polsce.
Podróże są obecnie bardzo utrudnione z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zabrała głos w sprawie odblokowania możliwości wyjazdów zagranicznych.Podróże zagraniczne są obecnie niemal niemożliwe ze względu na trwającą pandemię. Cierpią na tym nie tylko turyści, ale również właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji, barów, piloci, przewodnicy i przedstawiciele wszystkich zawodów, którzy zarabiali dzięki ich obecności.
Francja, podobnie jak reszta Europy zmaga się z trwającą pandemią koronawirusa. Niestety, w Marsylii interweniowała policja po tym, jak zorganizowano tam nielegalny karnawał. W centrum miasta bawiło się ok. 6,5 tys. osób.W niedzielę odbył się nielegalny karnawał w Marsylii6,5 tys. osób zostało rozgonionych przez policjęKarnawał w dzielnicy La Plaine organizowany jest od 1999 r.Francja. Na ulicach Marsylii w niedzielę odbył się nielegalny karnawał, w którym wzięło udział 6,5 tys. osób. Tłum rozbawionych uczestników zgromadzenia został rozgoniony przez policję. Lokalne władze nie udzieliły zgody na organizację wydarzenia z powodu epidemii COVID-19.
Tatry objęte zostały trzecim stopniem zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach. Obowiązują również nowe zasady w związku z sytuacją epidemiczną.W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowegoPoruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczeniaOd soboty obowiązują nowe zasady w związku z sytuacją epidemicznąW Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śnieżna jest w jednych miejscach płytka, w innych - bardzo głęboka. Ponadto, pod pokrywą świeżego śniegu zalega starszy, zmrożony, twardy śnieg bądź lód.
W mieście Miami Beach w USA wprowadzona została godzina policyjna w związku z łamaniem restrykcji przez przyjeżdżających tam turystów, awanturnictwem, a nawet walkami ulicznymi. Aresztowano tam już ponad 900 osób.Władze miejskie w Miami Beach w USA uzasadniały decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej utratą kontroli nad zachowaniem tłumów z całego kraju. Dochodziło tam do lekceważenia obostrzeń koronawirusowych, awanturnictwa i walk ulicznych.
Czechy dopisały Polskę do listy państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Nasz kraj znalazł się tam razem z Cyprem, Danią i Norwegią. Przyjezdnych obowiązywać będą nowe zasady przekraczania granicy.Jako państwa o najwyższym stopniu ryzyka zaliczono Polskę, Cypr, Danię i NorwegięPodróżni potrzebować będą dwóch testów na koronawirusaZobowiązani będą również do odbycia kwarantannyCzechy wymagają od przyjezdnych z państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego negatywnego wyniku test na obecność koronawirusa, kwarantanny oraz wykonania kolejnego badania po upływie pięciu dni.
Amerykański dziennik „The New York Times" przekazał nowe informacje ws. śmierci Aleksandra Doby. Według jego syna Czesława przyczyną śmierci było uduszenie spowodowane obrzękiem płuc.Aleksander Doba zmarł 22 lutego br. podczas wspinaczki na szczyt Kilimandżaro. W rozmowie z „The New York Times" jeden z jego synów powiedział, przyczyną śmierci jego ojca mogło być uduszenie spowodowane obrzękiem płuc wywołanym przez chorobę wysokościową.
PKP ogłosiło nowy rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od niedzieli 14 marca do 12 czerwca 2021 roku. Niektóre pociągi zmienią trasy, a część zostanie zawieszona w związku z licznymi remontami na kolei.PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. W związku z prowadzonymi lub zaplanowanymi remontami na kolei kilkadziesiąt pociągów dalekobieżnych zmieni swoją trasę, a część całkowicie zawiesi połączenia.
K2 nazywany jest przez wielu Dziką Górą. Niedawno miały tam miejsce dwa śmiertelne wypadki, w wyniku których zginęli Hiszpan i Bułgar. Na początku lutego media obiegły informacje o zaginięciu trzech kolejnych himalaistów. Niestety, szanse na odnalezienie ich żywych z każdą chwilą maleją. Nadzieje stracił już nawet syn jednego z nich.
Z tego artykułu dowiesz się:W którym miejscu dochodzi do porażeń Jak można się przed tym zabezpieczyćO żądaniach związku zawodowegoNowo otwarte lotnisko w Berlinie miało być bezpieczne i komfortowe dla podróżnych, lecz okazało się niebezpieczne dla pracowników. Niektórzy byli rażeni prądem nawet kilka razy dziennie, co doprowadziło do nieprzyjemnych skutków.
Z tego artykułu dowiesz się:co się przytrafiło jednemu z pasażerówjak udało się odzyskać obrazjak wygląda styl francuskiego artystyDodatkowy bagaż bywa uciążliwym elementem podróży, zwłaszcza gdy jest sporej wielkości paczką i nie ma kółek jak walizka. Jeden z pasażerów na lotnisku w Duesseldorfie z pewnością poczuł się przez chwilę swobodniej, gdy zapomniał zabrać obrazu, który niedawno kupił.Mężczyzna nie zorientował się, że brakuje mu pakunku, aż do momentu opuszczania lotniska w izraelskim Tel Awiwie. Wtedy zaczął szukać pomocy, jednak trudno było wyjaśnić, gdzie zostawił pudełko z obrazem.
Z tego artykułu dowiesz się:o Polakach podróżujących po Ameryce Południowejo zasadach panujących w Kolumbiio pięknych miejscach, które uwielbiają turyściPolskie małżeństwo opowiedziało o swoim codziennym życiu w Kolumbii, która nie radzi sobie z ograniczaniem pandemii. Południowoamerykański kraj znajduje się w czołówce z największą liczbą zakażonych, a dobowe przyrosty infekcji utrzymują się na wysokim poziomie od początku lipca.
Pandemia koronawirusa okazała się trudnym przeciwnikiem. Nie możemy sobie pozwolić na dalsze oczekiwanie na poprawę sytuacji, więc przewoźnicy opracowują nowe sposoby zapewniające bezpieczeństwo podróżnym. Od tego, czy im zaufamy, zależy przyszłość wielu linii lotniczych.
Młoda para szykowała się do podróży poślubnej, lecz świeżo upieczony mąż nie dostał wizy. Bez niej nie mógł polecieć do Grecji, która była ich wymarzonym miejscem na miesiąc miodowy. Nie pozwolił jednak by i jego żona została w domu - wysłał ją na wakacje ze swoimi rodzicami.
Obostrzenia dotyczą już niemal każdej dziedziny naszego życia. Nie możemy swobodnie swobodnie poruszać się po mieście, wszystko jest pozamykane, a z lekarzem najłatwiej porozmawiać przez telefon. Zawieszenie działalności restauracji wpłynęło także na podróżnych, o czym rząd właśnie sobie przypomniał.
Podróż poślubna jednej z polskich aktorek wzbudziła duże zainteresowanie internautów. Mowa o Marii Dębskiej, która niedawno wyszła za mąż za Marcina Bosaka. Para aktorów szybko stała się bardzo popularna w całym show-biznesie, jednak artyści nie zawsze dzielili się swoim życiem prywatnym. Zdjęcia z ich miesiąca miodowego, które trafiły do sieci, tym bardziej zaskoczyły fanów.Najpierw ślub w Kościele na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, później piękna podróż poślubna. O takim początku formalnego związku może marzyć mnóstwo Polaków. Maria Dębska i Marcin Bosak 15 sierpnia br. mieli swoją wielką uroczystość. Aktorzy stanęli przed ołtarzem i powiedzieli sobie "tak". Teraz internauci mogą obejrzeć na Instagramie artystki piękne zdjęcie z miesiąca miodowego.
Podróż koleją od północy 30 sierpnia będzie przebiegała według nowych rozkładów. Korekty wprowadzone przez przewoźnika zaczęły już obowiązować wszystkich pasażerów. Pociągi wrócą na niektóre odcinki, a częć podróży ulegnie skróceniu. Specjalną organizację ruchu wymusiły też trwające remonty torów, trzeba więc uważać, by na pewno dostać się w miejsce, które chcemy. Zmiany można sprawdzić na stronach internetowych firm przewozowych oraz PKP-PLK.Od 30 sierpnia podróż pociągami uległa zmianom. W związku z korektą rozkładu wycofano już specjalne, wakacyjne połączenia, które umożliwiały dojazd do popularnych, turystycznych miejscowości, natomiast pojawiły się takie, które ułatwiają podróże między dużymi miastami. Zmiany wpłyną również na na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów, które dowożą do szkół i do pracy.
Kiedy słyszymy o ludziach, którzy w podróż zabierają swoje zwierzęta, wyobrażamy sobie raczej psy lub koty. Nie są to jednak jedyne gatunki, które towarzyszą swoim właścicielom podczaz podróży. Flirty jest klaczą, która nie odstępuje swojej pani na krok, bo ma do wykonania ważne zadanie.
Martyna Wojciechowska znana jest z opisywania wyjątkowych historii na swoim Instagramie. Bohaterkami są kobiety, które często po przejściach, trudnych chwilach, potrafiły przeciwstawić się rzeczywistości i zawalczyć o siebie. Tym razem podróżniczka opisała poruszającą historię Emmy Roweny Gatewood, która mimo przeciwności losu wyruszyła w daleką podróż, przechodząc tym samym do historii.
Pasażer może skorzystać z różnych rzeczy na pokładzie samolotu zupełnie za darmo. Produkty nie są dostępne na wyciągnięcie ręki, ale gdy o nie poprosimy, z pewnością je dostaniemy. Lista rzeczy dostępnych nieodpłatnie zależy od przewoźnika i długości trasy. Załogę można również zapytać o ich pracę, jeśli interesuje nas coś więcej, niż można zobaczyć czy przeczytać. To z pewnością umili nam podróż.
Chiny od kilku tygodni są pod obserwacją mediów z całego świata. Wszyscy uważnie śledzą wszelkie nowe informacje, które pojawiają się w związku z szalejącym tam koronawirusem. Na podstawie tych doniesień oraz pojedynczych filmików kształtuje się nasze wyobrażenie o tym, co się tam dzieje, prawda jednak może być o wiele gorsza. Głos na temat Chin zabrać postanowił kielecki podróżnik, Jacek Słowak. Jak sam przyznaje, jego przyjaciele znaleźli się w Azji, gdy pojawiły się pierwsze doniesienia na temat koronawirusa. Na bieżąco relacjonują mu, co dzieje się na miejscu, a ich obrazy nie napawają optymizmem i mogą wywoływać niepokój.