Turysci.pl
ryanair

fot. Pixabay/ RyanMcGuire

Ryanair uruchomi trzy nowe trasy z Polski w wakacyjnych kierunkach

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ryanair uruchomi od 2 lipca nową trasę z Modlina na Sycylię. Nie jest to jedyna nowość w jego siatce połączeń, zadowoleni będą również podróżujący z Krakowa i Katowic, na których czekają loty na dwie greckie wyspy.

Ryanair dodał kolejne wakacyjne kierunki do swojej letniej siatki połączeń. Irlandzki przewoźnik od lipca uruchomi loty w na trzy cudowne wyspy. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o czterech nowych trasach, które wystartują już w te wakacje.

Ryanair uruchomi trzy nowe trasy z polskich lotnisk

Przewoźnik zaproponuje podróżnym z Krakowa loty na słoneczne Korfu. Loty wystartują 2 lipca i będą realizowane do końca października. Jak podaje Fly4Free, samoloty w tym kierunku latać będą 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki).

Oprócz połączenia do Krakowa Ryanair ogłosił w sumie aż 10 nowych tras na Korfu: m.in. z Aarhus, Kopenhagi, Mediolanu i Marsylii.

Ponadto Ryanair uruchomi również nową trasę z Modlina na Rodos, która ma być realizowana od 3 lipca 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Tego samego dnia wystartują połączenia z Katowic do Trapani na Sycylii – także w tym przypadku loty będą realizowane we wtorki i soboty.

Chile wprowadzają powszechną kwarantannę

Powszechna kwarantanna w Chile. Ważna wiadomość dla podróżnych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Grecja wpuści turystów, ale warto być zaszczepionym

Rząd Grecji poinformował, że chce ponownie otworzyć się na turystów z UE i Izraela, jednak ze wszystkich ograniczeń będą zwolnione jedynie osoby zaszczepione. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie będą wpuszczani do kraju, ale należy się przygotować co najmniej na obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu.

Komisja Europejska tydzień temu przedstawiła projekt jednolitego dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepienia, o który władze Grecji zabiegały już bardzo długo. Ma on ułatwić swobodne podróże po Unii Europejskiej.

Jak wiadomo, dokument będzie bezpłatny i dostępny w dwóch formach: elektronicznej oraz papierowej. Ma znajdować się na nim specjalny kod QR, zapewniający bezpieczeństwo oraz potwierdzający jego autentyczność.

Wiadomo również, że niektóre państwa są przeciwne wprowadzaniu paszportów szczepionkowych, jak na przykład Francja i Belgia, które uważają projekt za dyskryminujący.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >