Turysci.pl
ryanair nowe trasy

fot. Unsplash/ Gerrie van der Walt

Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. Wśród nich uwielbiane wakacyjne kierunki

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ryanair uruchomi cztery nowe połączenia z Polski. W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika już można znaleźć trzy zagraniczne trasy z lotnisk Warszawa-Modlin, Poznań i Katowic, a także jedno krajowe połączenie z Wrocławia. Chociaż przewoźnik oficjalnie nie ogłosił nowych tras, bilety są już dostępne w sprzedaży. 

Chociaż podróże w czasie pandemii koronawirusa są znacząco ograniczone, Ryanair dwoi się i troi, aby przyciągnąć do siebie klientów. Z tego powodu wprowadza do systemu rezerwacyjnego nowe trasy, które mają wystartować w lipcu.

Ryanair uruchomi cztery nowe trasy z Polski

Szef Ryanara Michael O’Leary już wcześniej zapowiedział, że według założeń szczytowych miesiącach letnich irlandzki przewoźnik będzie mógł wykonać 60-70 procent operacji normalnego natężenia ruchu. Ponadto, spodziewa się również wzrostu do 80-90 procent w sezonie zimowym.

– Uważamy, że po zaszczepieniu grup wysokiego ryzyka w UE, do końca maja lub czerwca ograniczenia podróży zostaną złagodzone, popyt na podróże lotnicze ponownie wzrośnie, a turyści z Europy znów skorzystają z zasłużonych wakacji na plażach – przyznał szef Ryanaira.

Ryanair zdecydował się już jednak wprowadzić do Polski nowe połączenia. Wśród nich znaleźć można loty krajowe z Wrocławia na lotnisko Olsztyn-Mazury, które zgodnie z rozkładem wystartować ma 2 lipca, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Paszporty szczepionkowe - projekt już dziś

KE dzisiaj przedstawi projekt paszportów szczepionkowych. S nieoficjalne doniesienia o szczegółach

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Nowością dla pasażerów będzie również lot z Warszawy do Pragi, który wystartować ma już 2 lipca. Zgodnie z planem, loty mają być realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, dzięki czemu turyści będą mogli bez problemu zaplanować weekend w stolicy Czech.

Turyści będą mogli skorzystać również z połączenia między Katowicami do Oslo, które wystartuje 2 lipca i będzie realizowane cztery razy w tygodniu na lotnisko Oslo-Gardermoen. Do tej pory połączenia z Polski do stolicy Norwegii realizowane były na oddalone ok. 120 km od Oslo lotniska Sandefjord-Torp.

Czwartym nowym połączeniem, które wystartuje już 3 lipca, jest lot z Poznania do Birmingham. Jest on zaplanowany na wtorki i soboty.

Zapowiedź irlandzkiego przewoźnika brzmi bardzo optymistycznie, jednak należy pamiętać, że wciąż wiele zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej oraz restrykcji wprowadzanych w poszczególnych krajach. W środę ma zostać przedstawiony oficjalny projekt tzw. zielonego paszportu dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz przebadanych w kierunku COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free, Radio Zet

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >