Turysci.pl
Aleksander Doba

fot. wikimedia.org/Kapitel/public domain

Media przekazały nowe informacje ws. śmierci Aleksandra Doby. Padła możliwa przyczyna

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Amerykański dziennik „The New York Times" przekazał nowe informacje ws. śmierci Aleksandra Doby. Według jego syna Czesława przyczyną śmierci było uduszenie spowodowane obrzękiem płuc.

Aleksander Doba zmarł 22 lutego br. podczas wspinaczki na szczyt Kilimandżaro. W rozmowie z „The New York Times" jeden z jego synów powiedział, przyczyną śmierci jego ojca mogło być uduszenie spowodowane obrzękiem płuc wywołanym przez chorobę wysokościową.

Nowe ustalenia ws. śmierci Aleksandra Doby

22 lutego świat obiegła wiadomość na temat śmierci Aleksandra Doby. Do tej pory mówiono, że nastąpiła ona z przyczyn naturalnych. Amerykański dziennik „The New York Times" przekazał jednak zupełnie inne informacje.

Czesław, syn podróżnika w rozmowie z „The New York Times" przekazał, że przyczyną śmierci jego ojca mogło być uduszenie spowodowane obrzękiem płuc wywołanym przez chorobę wysokościową.

Wcześniej Klub Podróżników Soliści, organizator wyprawy na Kilimandżaro, wystosował specjalne oświadczenie, w którym pisał, że „według aktu zgonu wydanego przez Zjednoczoną Republikę Tanzanii, śmierć Aleksandra nastąpiła z przyczyn naturalnych".

Paszporty szczepionkowe - projekt już dziś

KE dzisiaj przedstawi projekt paszportów szczepionkowych. S nieoficjalne doniesienia o szczegółach

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

- Olek krzyczał „Afryka dzika", mówił, że jest w świetnej formie. Nie miał objawów choroby wysokościowej - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści organizującego wyprawę na Kilimandżaro.

- Olek zdobył szczyt o godz. 11 w poniedziałek. Przed wykonaniem zdjęcia poprosił o dwie minuty odpoczynku. Chwilę później stracił przytomność, a zaraz później funkcje życiowe - dodał Nowak.

Aleksander Doba był znanym na całym świecie podróżnikiem i kajakarzem. W 2015 roku został wyróżniony przez National Geographic tytułem "Podróżnika Roku na świecie".

Doba zasłynął jako pierwszy człowiek w historii, który wyłącznie dzięki sile własnych mięśni przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki poruszając się z Afryki do Ameryki Południowej. Opłynął również Bajkał, Morze Bałtyckie, a także Polskę po przekątnej - od Przemyśla do Świnoujścia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >