Turysci.pl
pkp

fot. Pixabay/ StockSnap

Nowy rozkład PKP. Część pociągów zmienia trasę już w ten weekend

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

PKP ogłosiło nowy rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od niedzieli 14 marca do 12 czerwca 2021 roku. Niektóre pociągi zmienią trasy, a część zostanie zawieszona w związku z licznymi remontami na kolei.

PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. W związku z prowadzonymi lub zaplanowanymi remontami na kolei kilkadziesiąt pociągów dalekobieżnych zmieni swoją trasę, a część całkowicie zawiesi połączenia.

Zmiana rozkładu PKP. Kilkadziesiąt pociągów pojedzie inaczej

- Zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity na odcinkach, na których będą prowadzone prace inwestycyjne mające na celu poprawę jakości infrastruktury i samego podróżowania. Ruszają intensywne prace na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpłyną na ruch kilkudziesięciu pociągów jeżdżących do i ze stolicy - czytamy w komunikacie opublikowanym przez PKP Intercity.

Według informacji przekazanej przez PKP Intercity, w ciągu tegorocznego rozkładu jazdy zarządca infrastruktury kolejowej przewidział pięć korekt. Mają one dostosować kursowanie pociągów do realizowanych prac modernizacyjnych. Największe zmiany wynikają z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Dworca Zachodniego w Warszawie.

- To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych - informuje przewoźnik.

szybkie testy zwalniające z kwarantanny

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

PKP poinformowały również, że podczas modernizacji wybudowane zostaną m.in. nowe zadaszone perony, ruchome schody, windy, system informacji oraz szerokie przejścia. Ponadto zgodnie z planem przebudowanych zostanie około 30 km torów, 130 rozjazdów i sieć trakcyjna.

- Kolejny etap prac przy budowie nowej Warszawy Zachodniej rozpocznie się 26 marca. Zakres robót rozszerzy się na dwa perony oraz jeden tor linii dalekobieżnej między Warszawą Zachodnia a Centralną. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Intercity przygotowały zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych. Podróżni i mieszkańcy otrzymają dodatkowe informacje o zmianach - pisze PKP w komunikacie.

Narodowy przewoźnik przekazał, że prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Od niedzieli pasażerowie będą wsiadać i wysiadać z niektórych pociągów dalekobieżnych na stacji Warszawa Gdańska. Ponadto od 14 marca po 24 latach przerwy, na nowo ruszy stacja Warszawa Główna, która znajduje się na Woli koło Placu Zawiszy.

W związku z licznymi remontami 40 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska, a stacja Warszawa Wschodnia będzie jedynym postojem w Warszawie dla kolejnych 17 pociągów przewoźnika. Pełną listę zmienionych kursów można zobaczyć na stronie przewoźnika.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PKP Intercity, Gazeta.pl

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >
4 akcje ratowników TOPR w pół godziny

Polska

Pracowity dzień ratowników TOPR. Cztery akcje w pół godziny

Czytaj więcej >
Kwarantanna po przyjeździe do Polski na nowych zasadach

Polska

Zmiany w kwarantannie dla podróżujących do Polski z zagranicy

Czytaj więcej >