Turysci.pl
wyjazd z Anglii

fot. Pixabay/ pauloduarte

Ponad 26 tys. zł kary za wyjazd z kraju. Anglia może wprowadzić nowe przepisy

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Władze Anglii rozważają wprowadzenie grzywny w wysokości 5 tys. funtów dla każdego, kto próbuje wyjechać za granicę bez uzasadnionego powodu. Nowe zasady mają wejść w życie w przyszłym tygodniu.

Próba wyjazdu za granicę w Anglii będzie mogła wiązać się z konsekwencjami finansowymi. W przyszłym tygodniu wejdą w życie nowe zasady w ramach przepisów pomagających w walce z koronawirusem. Propozycja grzywny jest zawarta w przepisach, które będą głosowane przez posłów w czwartek.

Próba wyjazdu za granicę może być karana grzywną

Obecnie podróże zagraniczne w Anglii nie są dozwolone w myśl zasady „zostań w domu", która kończy się w najbliższy poniedziałek. Brytyjski parlament rozważał będzie wprowadzenie grzywny dla osób podróżujących za granicę, bez poważnego powodu.

Kierując się obecnym planem złagodzenia restrykcji, mieszkańcy Anglii mogliby wyjechać za granicę na wakacje, bez narażenia się na grzywnę najwcześniej 17 maja. Niestety, powolne tempo szczepień w Europie kontynentalnej i kolejny wzrost zachorowań na koronawirusa poddały w wątpliwość wznowienie zagranicznych podróży w podanej dacie.

Rządowa grupa ds. podróży globalnych rozważa system wielopoziomowy lub system świateł drogowych dla podróży międzynarodowych w momencie, gdy zakaz opuszczania kraju zostanie zniesiony. Powstał również pomysł przeprowadzania testów na podróżujących dzieciach, ponieważ szczepionki nie są obecnie zatwierdzone dla osób poniżej 18 roku życia.

paszporty szczepionkowe wywołują kontrowersje

Wiceszef MSWiA mówi o paszportach szczepionkowych. „Trwają trudne rozmowy"

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

W myśl przepisów, które mają zostać wprowadzone w poniedziałek, każdy, kto opuści Anglię i uda się poza granice Wielkiej Brytanii bez uzasadnionego powodu, np. w celu podjęcia pracy, nauki lub leczenia, może zostać ukarany grzywną w wysokości 5 tys. funtów - przekazuje RMF.

Każda osoba wyjeżdżająca za granicę zobowiązana jest do wypełnienia formularza „Deklaracji wyjazdu". Należy podać w niej swój ważny powód wyjazdu z kraju, taki jak edukacja, praca lub opieka nad dzieckiem.

Jak uznał sekretarz zdrowia Matt Hancock, ograniczenia w podróżowaniu za granicę są konieczne. Mają one na celu chronić przed importem dużej liczby przypadków, a także nowych wariantów, które mogłyby zagrozić wprowadzeniu szczepionki.

Lord Bethell, jeden z ministrów, zaproponował, aby Anglia umieściła swoich „europejskich sąsiadów" na „czerwonej liście" krajów z zakazem wjazdu. Wyjątek stanowić mogą jedynie obywatele i osoby zamieszkałe Wielkiej Brytanii. Te dwie grupy musiałyby jednak zapłacić za kwarantannę w hotelu, tak jak ma to miejsce obecnie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >