Turysci.pl
coronavirus-4947210 1280 (2)

fot. Pixabay/ vperemencom

Niemcy wprowadzają twardy lockdown. Stawiają warunki powrotu do kraju wczasowiczom za granicą

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy zdecydowały się na przedłużenie lockdownu do 18 kwietnia i wprowadzenie szczególnych restrykcji na święta wielkanocne. Konferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami landów w sprawie przedłużenia lockdownu w Niemczech trwała kilkanaście godzin i skończyła się we wtorek nad ranem - przekazuje Polsat News.

  • Niemcy przedłużają lockdown do 18 kwietnia

  • Święta wielkanocne będą czasem najostrzejszych restrykcji

  • Wczasowicze przebywający za granicą muszą wykonać test na koronawirusa aby powrócić do kraju

Niemcy na okres świąt wielkanocnych jeszcze bardziej zaostrzają restrykcje koronawirusowe. Ponadto Wielki Czwartek i Wielka Sobota mają być zdefiniowane jako „dni odpoczynku" z „zakazem gromadzenia się".

Niemcy wprowadzają dodatkowe restrykcje na święta wielkanocne

W związku z wielkanocnymi ograniczeniami, rządy federalne i stanowe chcą zwrócić się do wspólnot religijnych z wnioskiem, aby ograniczyć nabożeństwa z bezpośrednim udziałem wiernych, a spotkania religijne powinny odbywać się jedynie wirtualnie.

Kanclerz podczas konferencji prasowej po szczycie podkreślała, że dni wielkanocne powinny przekształcić się w „fazę spoczynku" w obliczu rosnącej liczby infekcji.

- Jesteśmy krótko przed świętami wielkanocnymi i oczywiście zastanawiamy się jak ten czas wykorzystać jako okres wyciszenia. Bardzo długo dyskutowaliśmy jak możemy, chociaż częściowo zminimalizować trzecią falę koronawirusa, w której się znajdziemy, a nie przed którą stoimy. Dlatego Wielki Czwartek jak i Wielka Sobota będą jednorazowo dniami wolnymi z licznymi ograniczeniami w kontaktach i demonstracjach - mówiła w czasie konferencji kanclerz. 

paszporty szczepionkowe wywołują kontrowersje

Wiceszef MSWiA mówi o paszportach szczepionkowych. „Trwają trudne rozmowy"

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Nowe restrykcje dla turystów

Nowe restrykcje mogą dotknąć również wczasowiczów przebywających za granicą. Wprowadzony ma zostać powszechny obowiązek poddania się badaniom na obecność koronawirusa przed lotem powrotnym, jako warunek konieczny przed wjazdem do Niemiec.

Ponadto w regionach o najwyższym wskaźniku zakażeń, może okazać się konieczne ponowne zaostrzenie obowiązujących ograniczeń. Mogą one obejmować godziny policyjne, zaostrzenie ograniczeń dotyczących kontaktów, a także wymóg noszenia przez pasażerów masek medycznych, nawet w prywatnych samochodach.

Lockdown w Niemczech wprowadzony został od połowy grudnia. Na początku marca zdecydowano się na lekkie luzowanie ograniczeń, jednak od tego czasu jednak liczba zakażeń zaczęła ponownie rosnąć.

Nowe ograniczenia mają potrwać do 18 kwietnia, jednak na 12 kwietnia jednak zaplanowano kolejne spotkanie Angeli Merkel z premierami landów. Najpewniej restrykcje będę utrzymane na następne tygodnie kwietnia. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >