Turysci.pl
zwierzęta koń podróż

fot. instagram.com/flirty.the.mini.service.horse

Podróżuje z niezwykłym kompanem. Nieprawdopodobny duet przyciąga uwagę wszystkich

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zwierzęta podróżne to najczęściej pies lub kot. Zdarza się jednak, że kompanem jest zupełnie inny gatunek. Wszystko po to, żeby pomóc człowiekowi przezwyciężyć swoje słabości.

Kiedy słyszymy o ludziach, którzy w podróż zabierają swoje zwierzęta, wyobrażamy sobie raczej psy lub koty. Nie są to jednak jedyne gatunki, które towarzyszą swoim właścicielom podczaz podróży. Flirty jest klaczą, która nie odstępuje swojej pani na krok, bo ma do wykonania ważne zadanie.

Zwierzęta pomagają podróżnikom

Niektóre, miniaturowe rasy koni, pomagają osobom z niepełnosprawnościami, depresją czy lękami uporać się z ograniczeniami w ich głowach. Zwierzęta, podobnie jak psy terapeutyczne, dodają swoim właścicielą otuchy i towarzyszą im w każdym momencie życia.

Flirty mierzy 70 centymetrów i ma już na swoim koncie lot samolotem. Była to wyjątkowa podróż dla jej właścicielki, Abrei Hensley, która wsiadła na pokład po raz pierwszy od dawna. Zarówno załoga American Airlines jak i współpasażerowie byli zafascynowani wyjątkowym duetem, który wraz z nimi udał się w podróż z Omaha do Chicago, a kilka dni później w drugą stronę.

Kobieta na co dzień zmaga się z depresją, zespołem stresu pourazowego i stanami lękowymi. Obecność klaczy była więc dla niej prawdziwym wsparciem. Włączenie do terapii psa było niemożliwe ze względu na alergię kobiety na sierść. Flirty jednak bardzo szybko skradła serce jej i każdego kto ją spotkał.

- Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem, gdy chodzi o to, jak Flirty dała sobie radę podczas tej wycieczki - napisała Abrea na Instagramie. - Przyjęła wszystko ze spokojem jak zawodowiec. Gdy tylko znaleźliśmy się na wysokości przelotowej, stanęła sobie spokojnie i nawet ucięła sobie drzemkę.

Kobieta zapowiedziała, że na tej wyprawie nie zakończą się ich wspólne podróże. Jednak w przyszłości preferuje jednak jazdę samochodem, a samolot wybierać będzie tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kobieta nie ukrywa radości, że udało jej się wykonać tak ważny dla niej krok. Podkreśla, że nie udałoby się to, gdyby nie Flirty.

źródło: wp.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >