Turysci.pl
podróż kolejna zmiana

Fot. googlemaps/screen

O północy wprowadzili wielką zmianę w kursach pociągów. Ważna wiadomość

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podróż ulegnie zmianom, które odczuć mogą miliony Polaków. Korekty weszły w życie o północy 30 sierpnia. Podróżni będą musieli zapoznać się z nowymi wytycznymi dotyczącymi przemieszczania się. Sytuacja wymusiła specjalną

Podróż koleją od północy 30 sierpnia będzie przebiegała według nowych rozkładów. Korekty wprowadzone przez przewoźnika zaczęły już obowiązować wszystkich pasażerów. Pociągi wrócą na niektóre odcinki, a częć podróży ulegnie skróceniu. Specjalną organizację ruchu wymusiły też trwające remonty torów, trzeba więc uważać, by na pewno dostać się w miejsce, które chcemy. Zmiany można sprawdzić na stronach internetowych firm przewozowych oraz PKP-PLK.

Od 30 sierpnia podróż pociągami uległa zmianom. W związku z korektą rozkładu wycofano już specjalne, wakacyjne połączenia, które umożliwiały dojazd do popularnych, turystycznych miejscowości, natomiast pojawiły się takie, które ułatwiają podróże między dużymi miastami. Zmiany wpłyną również na na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów, które dowożą do szkół i do pracy.

Podróż pociągami po 29 sierpnia: co się zmieniło?

W związku z zakończeniem kilku inwestycji, podróż ulegnie ułatwieniu. Dzięki oddaniu do użytku drugiego toru wyremontowanego na trasie Warszawa-Lublin podróż skróci się nawet o 20 minut. Kolejny tor zostanie też oddany na odcinku trasy z Warszawy do Radomia. To natomiast oznacza możliwość większej liczby pociągów.

Zgodnie z oświadczeniem rzecznik PKP Intercity, Katarzyny Grzduk, podróż zacznie wracać do stanu sprzed epidemii. Na trasy mają wrócić pociągi, które zostały zawieszone na ten wyjątkowy okres, jak zapewnia Grzudk. Dotyczy to między innymi dodatkowych, wieczornych połączeń między Kołobrzegiem a Olsztynem oraz między Warszawą a Krakowem. Niestety, w związku z korektami, pojawią się także pewne ograniczenia, które obejmą między innymi ruch na trasie z Krakowa do Zakopanego. Zdecydowano o uruchomieniu zastępczej komunikacji autobusowej, aby usprawnić przemieszczanie się między tymi miejscowościami.

Podróż zastępczą komunikacją autobusową będzie musiała odbywać się również na innych trasach, jak informuje Polskie Radio. Praca na torach sprawi, że takie rozwiązanie pojawi się na odcinku miedzy Zbąszynkiem a Zieloną. Korekty dotyczą pociągów IC Zielonogórzanin, IC Bachus, IC Wawel, IC Ukiel, IC Czartoryski i IC Stoczniowiec. W związku z remontem linii nr 30 do autobusów na odcinku Łuków - Lublin będą musieli przesiadać się także pasażerowie pociągów TLK Inka i TLK Tuwim. Taka komunikacja zostanie wprowadzona też na odcinku Piła - Szczecin Główny za pociąg TLK Staszic. Korekta rozkładu ma obowiązywać do 7 listopada br. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkich zmianach WizzAir i Ryanair.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >