Turysci.pl
usa

fot. Youtube/ NBC News

Ponad 900 osób aresztowanych na Florydzie. Tłumy na plażach i nielegalne imprezy w czasie pandemii

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W mieście Miami Beach w USA wprowadzona została godzina policyjna w związku z łamaniem restrykcji przez przyjeżdżających tam turystów, awanturnictwem, a nawet walkami ulicznymi. Aresztowano tam już ponad 900 osób.

Władze miejskie w Miami Beach w USA uzasadniały decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej utratą kontroli nad zachowaniem tłumów z całego kraju. Dochodziło tam do lekceważenia obostrzeń koronawirusowych, awanturnictwa i walk ulicznych.

USA. Oblężone plaże i liczne imprezy w Miami Beach

Lokalne władze nie radzą już sobie z oblężonymi plażami oraz tłumami ludzi - zwłaszcza młodych - które gromadzą się na licznych przyjęciach i imprezach. Osoby te nie przestrzegają często wymogu noszenia masek i nie zachowują odstępu społecznego.

Mamy tu ogromną liczbę ludzi, więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć. Zbyt wielu przybywa bez zamiaru przestrzegania zasad, czego rezultatem jest chaos i nieporządek – mówił burmistrz Miami Beach Dan Gelber w jednej z lokalnych telewizji.

Godzina policyjna w Miami Beach obowiązuje od godz. 20 do 6 rano. W tym czasie turyści i goście hotelowi proszeni są o pozostawanie w zamkniętych pomieszczeniach. W tym czasie do stref o ograniczonym dostępie nie są wpuszczani piesi ani pojazdy, a firmy działające na tym terenie mają być zamknięte.

karkonosze

Wysoki stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach. Przewodnik pokazał zdjęcia ze szlaków

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Na ten moment nie jest jasne, do kiedy potrwają nowe obostrzenia, jednak menedżer miasta Raul Aguila w rozmowie z dziennikiem „Miami Herald" zalecił przestrzeganie zasad co najmniej do 12 kwietnia.

Aresztowano ponad 900 osób

Tymczasowe zawieszenie działalności co najmniej do 24 marca ogłosił znany bar Clevelander South Beach. Stało się to tuż po tym, gdy tłumy wypełniły główną arterię miasta, Ocean Drive, wdając się w walki uliczne. Wówczas w pobliskiej restauracji połamane zostały stoły i krzesła.

Dziesiątki ludzi zostało aresztowanych. W ciągu ostatnich pięciu tygodni ich liczba przekroczyła 900. Wprowadzony został również zakaz spożywania alkoholu na plaży, a także sprzedaży alkoholu po godz. 22. Władze miasta rozesłały również SMS-y do osób przebywających w mieście.

- Rozsądne wakacje lub aresztowanie. […] Ferie wiosenne w Miami Beach mogą być jednym z najwspanialszych rytuałów, ale tylko wtedy, gdy planujesz przestrzegać zasad. W przeciwnym razie równie dobrze możesz po prostu zostać w domu i zaoszczędzić sobie kosztów sądowych - czytamy w treści wiadomości.

Jak informuje Onet, egzekwowanie zarządzeń utrudnia miastom stanowisko probiznesowego republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa. Na Florydzie nie obowiązują stanowe zasady dotyczące maseczek, dystansu społecznego itp., a gubernator zakazał samorządom nakładania grzywien na osoby, które nie zasłaniają ust i nosa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >