Turysci.pl
policja

fot. Twitter/ @ivan8848

Nielegalny bal karnawałowy w Marsylii. Służby w akcji

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Francja, podobnie jak reszta Europy zmaga się z trwającą pandemią koronawirusa. Niestety, w Marsylii interweniowała policja po tym, jak zorganizowano tam nielegalny karnawał. W centrum miasta bawiło się ok. 6,5 tys. osób.

  • W niedzielę odbył się nielegalny karnawał w Marsylii

  • 6,5 tys. osób zostało rozgonionych przez policję

  • Karnawał w dzielnicy La Plaine organizowany jest od 1999 r.

Francja. Na ulicach Marsylii w niedzielę odbył się nielegalny karnawał, w którym wzięło udział 6,5 tys. osób. Tłum rozbawionych uczestników zgromadzenia został rozgoniony przez policję. Lokalne władze nie udzieliły zgody na organizację wydarzenia z powodu epidemii COVID-19.

Francja. Nielegalny karnawał w Marsylii

W dzielnicy La Plaine na słynnym zabytkowym placu Jean-Jauresa wyszło tysiące osób bez maseczek medycznych, ale w maskach karnawałowych z wizerunkami znanych polityków, celebrytów i lekarzy.

To niewiarygodne! W Marsylii jest coś, czego nie można przegapić, to karnawał – powiedział mediom 26-letni Romain, przebrany za piekarza. – Młodzi ludzie mają dość zamykania się. Nie ma tu słabych starszych ludzi, tylko młodzi ludzie – dodał.

Tysiące przebranych uczestników karnawału tańczyło i bawiło się w centrum miasta. Na ulicach można było spotkać m.in. ludzi przebranych za sportowców, jak Zinedine'a Zidane'a czy najbardziej znanego francuskiego epidemiologia prof. Didiera Raoulta. Tłum 6,5 tys. osób został rozgoniony przez policję.

tatry

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Obowiązują zmiany na szlakach

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Jest to niezadeklarowane zdarzenie, które uważamy za nieodpowiedzialne, ponieważ gesty barierowe nie są przestrzegane. Przeprowadzamy kontrole wokół pochodu, w szczególności noszenie masek, a osoby naruszające przepisy są karane grzywną – poinformowała agencję AFP lokalna policja.

Policja interweniowała po godz. 18., aby rozproszyć zgromadzenie w Starym Porcie, gdzie doszedł pochód roztańczonych uczestników. Podczas nielegalnego zgromadzenia funkcjonariusze zatrzymali siedem osób. Wcześniej pisaliśmy o interwencji policji w USA.

W Marsylii nie wprowadzono lokalnego lockdownu w sobotę w przeciwieństwie do 16 ze 101 francuskich departamentów, w tym w Paryżu. Obowiązują tam jednak ograniczenia sanitarne, jak zakaz zgromadzeń czy nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Karnawał w dzielnicy La Plaine w centrum Marsylii organizowany jest od 1999 r., jednak nie wpisuje się w tradycję innych karnawałów, kończących się chrześcijańskimi uroczystościami Wielkiego Postu, na około czterdzieści dni przed Wielkanocą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >